Skip to main content

Pozytywnie Zakręceni IV

portret użytkownika Robert Szala
R1.jpg

Działalność naszej grupy Eksploracyjno-Kolekcjonerskiej jest szeroka , więc nie mogliśmy odmówić władzom gmin, które nas ostatnio zaprosiły do zaprezentowania naszych zbiorów na festynach zorganizowanych dla swoich mieszkańców. Okres letni sprzyja organizacji takich imprez masowych, więc i my mogliśmy udostępnić nasze eksponaty .

Byliśmy więc w Rozprzy i w Gorzkowicach, jak widać na fotografiach zainteresowanie festynem i oczywiście naszą wystawą było duże, odwiedzali nas zarówno dorośli jak i dzieci, gdyż tego rodzaju wystawę nieczęsto można zobaczyć ,,na żywo” i jeszcze dowiedzieć się na miejscu szczegółów dotyczących wystawionych przedmiotów. Przez kilka godzin trwania wystawy przewinęło się kilkaset osób. Niektórzy podchodzili do eksponatów bardzo emocjonalnie (starsi ludzie pamiętający czasy wojny) , dotykając je z jakimś przypomnieniem. Dzieci które dotychczas widziały te rzeczy w telewizji od razu chciały np. przymierzyć hełm, maskę przeciwgazową lub dotknąć skorupę starego granatu (wszystkie nasze eksponaty są bezpieczne i nie stanowią żadnego zagrożenia ) - więc było dużo śmiechu i zabawy, a najpiękniejsza jest reakcja dzieci, które z zadowoleniem i dumą pokazywały się swoim rodzicom np. w starym pamiętającym czasy wojny hełmie .

Ze względów technicznych nie mogliśmy wziąć udziału w niedawnym Jarmarku Piotrkowskim choć bardzo mieliśmy ochotę – byliśmy nawet umieszczeni na ogłoszeniach i w tym miejscu przepraszamy za to , poprawimy się i pokażemy nasze zbiory mieszkańcom Piotrkowa w najbliższym czasie. Nasze plany, to chyba uczestnictwo w Dniach Sulejowa , gdyż co roku tam jesteśmy razem z Towarzystwem Przyjaciół Zabytków Ziemi Piotrkowskiej, no i może jeszcze gdzieś nas zaproszą - zawsze staramy się nie zawieść.

Wydaje nam się, że naszą działalnością wypełniamy pewną lukę w poznawaniu historii przez nasze społeczeństwo a zarazem co widać też na fotografiach, sprawia to nam niesamowitą przyjemność. Zapraszamy wszystkich na nasze wystawy.

Robert Szala VI.2008 rok

wiecej:

Pozytywnie zakręceni I
Pozytywnie zakręceni II
Pozytywnie Zakręceni III

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak