Skip to main content

Jak PiS niszczy prawicę

portret użytkownika Z sieci
mamipulacja.jpg

Janusz Korwin-Mikke to rosyjski agent, który sieje dezinformację na temat zamachu 10 kwietnia 2010 roku na prezydenta Lecha Kaczyńskiego – to jedna z teorii lansowanych ostatnio przez zwolenników PiS. Partia ta w ten sposób stara się stworzyć monopol po stronie polskiej prawicy, dezawuując inne ugrupowania. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że PiS w warstwie gospodarki ma program socjaldemokratyczny. I ten program forsuje jako receptę na nadchodzący kryzys.

W 2001 roku uchwalono przepisy o finansowaniu partii politycznych z budżetu. Inicjatorami i zwolennikami tej ustawy byli przyszli posłowie PiS. Ustawa ta faktycznie stworzyła kartel partii politycznych preferujących ugrupowania otrzymujące dotacje, czyli praktycznie te, które są w Sejmie. Jednocześnie wprowadzono zakaz przyjmowania pieniędzy od firm i ograniczono wpłaty od osób prywatnych. W ten sposób doprowadzono do stworzenia quasi-monopolu już istniejących partii, które Janusz Korwin-Mikke nazywa „bandą czworga” (PO, PiS, SLD, PSL). Wejście do tej grupy Ruchu Palikota było możliwe tylko i wyłącznie dlatego, że lider tego ugrupowania Janusz Palikot ma majątek szacowany przez media na ponad 100 mln złotych. Ugrupowanie to weszło do Sejmu, mając ogromne długi, które zaczęło spłacać z dotacji budżetowych. To pokazuje, jak obowiązujący system finansowania partii eliminuje konkurencję polityczną.

Prawica light

Obecna taktyka polityczna kierownictwa PiS ma na celu za wszelką cenę nie dopuścić do powstania realnego bytu z prawej strony, który mógłby być alternatywą dla tej partii. Liderzy tej partii mają świadomość, że ich program jest prawicą w wersji light. Nie chodzi tylko o kwestie gospodarcze, w których program PiS jest zwyczajnie lewicowy (socjaldemokratyczny). Także w sferze wartości – i to najważniejszych, jak życie: PiS nie zgodziło się w 2007 roku na zmianę ustawy, które dopuszcza zabijanie dzieci chorych lub poczętych w wyniku gwałtu. Mając świadomość, że w kwestiach najważniejszych dla prawicy – takich jak wolność i ochrona życia – PiS prezentuje, delikatnie mówiąc, miękkie stanowisko, działacze tej partii z dużą zawziętością atakują potencjalną konkurencję.

Z lewicą pod rękę

Doskonale widać to było na ostatnim marszu 29 września w obronie Telewizji Trwam. Wspólnie z PiS maszerowała „Solidarność”, głosząca skrajnie lewicowe postulaty obciążenia dodatkowymi opłatami umów o dzieło i umów zleceń. Charakterystyczne jest, że o ile Jarosław Kaczyński wygłosił na marszu swoje przemówienie pod hasłem „Przebrała się miarka. My, polscy patrioci, mówimy nie!”, Piotr Duda, szef „Solidarności”, mówił o „umowach śmieciowych” i tym, jak rzekomo szkodzą one ludziom. Przyzwolenie na używanie lewicowej demagogii jest bardzo niebezpieczne. Zrealizowanie postulatów „Solidarności” nawet w części oznaczałoby pozbawienie pracy kilkuset tysięcy osób. Niezadowolenie z rządów Platformy Obywatelskiej jest powszechne. Legitymizowanie przez PiS związkowych radykałów grozi „przejęciem” przez nich ewentualnych protestów.

Brak alternatywy

Dla PiS bardziej znaczącym wrogiem jest obecnie Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro niż rządząca PO. Ziobro, cieszący się sympatią o. Tadeusza Rydzyka i mający otwarty dostęp do jego mediów („Naszego Dziennika” i Radia Maryja), ma potencjał stworzenia alternatywy dla PiS. W kwestiach gospodarczych Solidarna Polska jest nawet bardziej lewicowa niż PiS. Wynika to z przekonania liderów tej partii, że wyborców w Polsce bardziej kuszą obietnice podarunków od władzy niż hasła niskich podatków, wolności i odpowiedzialności. Solidarna Polska ma dziś poparcie na granicy progu wyborczego (5 proc.). Politycy PiS starają się, jak mogą, osłabić konkurenta. Co rusz partia ta ogłasza, że nastąpią transfery z SP do PiS. Te scenariusze się nie sprawdzają, pokazują jednak, że w walce o niedopuszczenie do powstania alternatywy dla elektoratu PiS nie cofnie się przed niczym.

Gra wartościami

Politykę PiS instrumentalnego wykorzystywania prawicowych wartości najlepiej widać w praktyce. Dziś PiS głosi poglądy eurosceptyczne, ale to jego politycy uzgodnili i podpisali traktat lizboński. Podobnie widać to w wypadku kary śmierci. Pod koniec 2011 roku PiS zaczęło domagać się jej przywrócenia. Jednak kiedy miało większość w parlamencie i prezydenta, nie zrobiło w tej sprawie nic. W podobny sposób należy traktować obecnie zgłaszane przez posłów PiS hasła ochrony życia od poczęcia. W 2007 roku Jarosław Kaczyński, mając pełnię władzy, zatrzymał nowelizację prawa. Obecne działania mają więc cel propagandowy, a przy okazji sieją zamęt w szeregach PO, której w kwestiach ideologicznych grozi rozłam.

Wolnościowcy na pokaz

Tworząc Solidarną Polskę, Zbigniew Ziobro zwrócił uwagę, że PiS nie ma realnej możliwości sięgnięcia po władzę z uwagi na brak koalicjantów. Rzucił wówczas hasło utworzenia „drugiego płuca prawicy”, którym miała być Solidarna Polska. Aspiruje ona do elektoratu, który nigdy nie poprze PiS, ale ma konserwatywne poglądy. Podobną rolę, tyle że z programem faktycznie prawicowym, spełnia obecnie Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikke. Zmęczenie obecną władzą jest duże i ludzie chcą nowych twarzy w polityce. Jarosław Kaczyński nie bez powodu uważany jest za doskonałego stratega politycznego, mistrza taktycznych rozgrywek. Właśnie postawił na frakcję wolnościowców w PiS, którą tworzą tam byli zwolennicy Unii Polityki Realnej – m.in. Przemysław Wipler. Problem polega na tym, że pokazywanie wolnościowców idzie w parze z głoszeniem socjalistycznych poglądów. Kaczyński stara się zagospodarować wolnościowy elektorat, ale jednocześnie idzie pod rękę z roszczeniową „Solidarnością”, której pomysły skutkowałyby dorżnięciem polskiej gospodarki.

PiS lub zdrada

Media sympatyzujące z PiS (od „Gazety Polskiej” do „Naszego Dziennika”) nie dostrzegają istnienia innych prawicowych ugrupowań. Lansują koncepcję wojny, w której każdy przeciwnik Platformy Obywatelskiej musi być zwolennikiem PiS. Osoby krytykujące PiS są traktowane jako wrogowie. Doskonale widać to po wpisach zawodowych komentatorów internetowych (zapewne opłacanych przez partię) piszących na najważniejszych prawicowych portalach. Każda opinia krytyczna wobec PiS jest przedstawiana przez nich jako akt zdrady narodowej i dowód na bycie zwolennikiem PO. W tym szaleństwie jest metoda. Dzisiaj w mediach głównego nurtu dziennikarze biegają koszulkach albo z napisem PiS, albo PO. Próba tworzenia niezależnych, krytycznych wobec władzy i opozycji mediów jest skazana na atak z obu stron. Obecny system odpowiada bowiem obu stronom. Liderzy PO mają świadomość, że największe szanse na utrzymanie władzy daje im toczenie sporu z PiS. Dopuszczenie do powstania realnej alternatywy nie jest w ich interesie. Jarosław Kaczyński zaś gotów jest posiedzieć kolejne cztery lata w ławach opozycji, ale nie dopuścić do urośnięcia w siłę prawicowej alternatywy dla PiS. Taka taktyka jest szkodliwa. Ostatnie pięć lat dowiodło, że PiS nie jest w stanie samo sięgnąć po władzę. Jednocześnie próbuje zdusić w zarodku każdą rosnącą siłę polityczną, która mogłaby być jego koalicjantem. Jest to dokładnie odwrotna strategia niż ta, którą forsuje rządząca PO. Wylansowała ona Ruch Palikota i dzięki temu może wybierać między koalicjantami: PSL, SLD lub Ruchem Palikota. I na tym nie koniec. W swoim ostatnim wywiadzie Roman Giertych zapowiedział powołanie kolejnej partii prawicowej. Jej celem jest „zabrać PiS, ile się da, i domknąć układ rządowy, jeżeli byłaby taka potrzeba”. Gołym okiem widać, że PO sprzyja powstawaniu bytów politycznych zagospodarowujących elektorat, który nie chce już popierać partii władzy. PiS natomiast każdą tego typu inicjatywę próbuje niszczyć. Ze szkodą dla siebie.

Jan Pinski: http://nczas.com

7 października 2012

Powiązane

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak

Tomasz Sommer: Prawicowa wersja okrągłego stołu

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Zeszłoroczny sukces Marszu Niepodległości oraz liczne akcje w obronie Telewizji Trwam pokazały, że sprzeciw wobec reżimu PO rośnie, a w dodatku w Polsce jest coraz więcej ludzi, którzy chcą zademonstrować przywiązanie do wolnościowych i konserwatywnych wartości. Niestety tzw. prawicowi liderzy, widząc sukces tych imprez, natychmiast zaczęli kombinować, jak go przekuć na kapitał polityczny i osobisty, bo nie może przecież być tak, że jakaś impreza jest spontaniczna i nie będzie właściwych ludzi na jej czele. Z tej kombinatoryki wyszło, że marsze spontaniczne trzeba opanować albo zaproponować dla nich alternatywę. Oczywiście w takich działaniach przoduje Prawo i Sprawiedliwość, które zaraz po Marszu Niepodległości, wobec braku możliwości przejęcia go, przeprowadziło swój kontrmarsz. A w marszach związanych z walką o koncesję dla Telewizji Trwam przyjęło rolę współorganizatora, by stopniowo zdominować cały ten ruch protestu i wtłoczyć go w swoją propagandową tubę. Niestety w dodatku w tuba ta ma wyraźnie socjalistyczne brzmienie.

Z kolei organizatorzy Marszu Niepodległości, gdy zawiązali formalne stowarzyszenie nim zarządzające, od razu przystąpili do czystek. Jedną z ich ofiar stał się Janusz Korwin-Mikke – za to, że powiedział coś, co się komuś ze stowarzyszenia nie spodobało. I nie miało już żadnego znaczenia, że JKM angażował się w imprezę wtedy, gdy wcale nie było jeszcze powiedziane, że stanie się ona sukcesem, i robił to całkowicie bezinteresownie. Wszystko to skłania do smutnej prognozy: prawdopodobnie znów para pójdzie w gwizdek. Spontaniczne zaangażowanie dziesiątków czy może nawet setek tysięcy ludzi zostanie roztrwonione poprzez kolejne niesnaski w grupie wiecznie z siebie zadowolonych, ale za to skłóconych o miejsce w pierwszym rzędzie, prawicowych liderów.

W sumie nie jest to zresztą nic nadzwyczajnego – wystarczy trochę poczytać tzw. prawicowe media, by zorientować się, że dla ich redaktorów najwięksi wrogowie czają się na prawicy. Przykładowo: „Gazeta Polska” nie dostrzega po prawej stronie nikogo oprócz pewnych, też zresztą nie wszystkich, polityków PiS. A tak werbalnie walczący o odpowiedzialne dziennikarstwo portal wpolityce.pl, jeśli ma przykładowo napisać coś o Nowej Prawicy, zawsze oddaje to zadanie w ręce dwóch osobistych wrogów JKM, których wielka niegdyś miłość do niego jest zapewne powodem ich obecnych frustracji.

Tymczasem warunkiem sukcesu w walce z lewactwem jest zrobienie tego, czego kiedyś dokonała lewica postpezetpeerowska i lewica rewizjonistyczna – czyli okrągłego stołu. Tyle że w prawicowej wersji. Jeśli ktoś po prawej stronie tego nie rozumie, to powinien zostać zmuszony do odejścia!

Za: http://nczas.com/publicystyka/sommer-prawicowa-wersja-okraglego-stolu/

UEFA EURO 2012: samobójcza polska (PiS-u) bramka !

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

UEFA zwolniona z podatków dzięki PiS-owi
UEFA praktycznie nie zapłaci podatków z tytułu dochodów z organizacji Euro 2012
w Polsce. Wszystko dzięki Zycie Gilowskiej, która pełniąc funkcję ministra
finansów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, podpisała stosowne dokumenty.
Chęć organizacji Euro 2012 ze strony centroprawicowego rządu Jarosława
Kaczyńskiego, była tak silna, że ówczesna minister finansów Zyta Gilowska,
zgodziła się na zwolnienie UEFA z wszelkiego opodatkowania. Polski budżet nie
będzie więc zasilony częścią dochodu europejskiej federacji piłkarskiej, z
tytułu dochodów piłkarzy, działaczy, sztabu szkoleniowego czy medycznego. UEFA
nie zapłaci też podatków z dywidendy, opłat serwisowych, opłat licencyjnych i
dystrybucyjnych, a także przychodów z tytułu praw marketingowych, medialnych i
handlowych.
Co ciekawe poprzedni organizatorzy turnieju, czyli Austria i Szwajcaria twardo
negocjowali z UEFA, które musiało odprowadzać podatki. Polska i Ukraina nie mogą
liczyć na przychody, a europejska federacja zwiększyła premie dla reprezentacji i
zawodników, z tytułu osiągnięć podczas turnieju.
MM
http://narodowcy.net

G. Braun: Obawiam się, że szykuje się nam Okrągły Stół bis

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Grzegorz Braun: Obawiam się, że szykuje się nam Okrągły Stół bis
http://www.youtube.com/watch?v=yeMaSOb1jQU&feature=player_detailpage

To krótkie słowo

portret użytkownika Admin
cytuję Piotr Korzeniowski

Grzegorz Braun: Obawiam się, że szykuje się nam Okrągły Stół bis
http://www.youtube.com/watch?v=yeMaSOb1jQU&feature=player_detailpage

wymaga głębszej refleksji do której zapraszam

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.