Skip to main content

Ten szacunek też jest niszczony!

portret użytkownika Jacek Łukasik

Maj z Dniem Matki i czerwiec z Dniem Ojca prowokuje mnie do poruszenia tego tematu, jako że mój śp. Tato byłby, a Mama podobnie jak dzięki Bogu żyjący jeszcze Ciocie i Wujkowie są ludźmi starszymi. Jakąż radość sprawia mnie, człowiekowi w średnim wieku, gdy Mama spotka się z dalej mieszkającymi swoimi Kuzyn(k)ami, gdy wspominają dawne czasy i radują się sobą.

Ale jakiż szacunek mają dzisiaj zapewniony ludzie starsi? Głodowe emerytury? Utrudniony dostęp do opieki lekarskiej? Pomysły ich wymordowania poprzez eutanazję, rzekomo z litości i dla ich dobra, a tak naprawdę z bardzo materialnych i przyziemnych obaw towarzystw oraz instytucji ubezpieczeniowych. Te wapniaki albo te sklerotyki – utyskują młodzież i dzieci. Ale co byśmy zrobili bez naszych kochanych Rodziców, Babć i Dziadków, Cioć i Wujków, także tych starszych? Ja tym artykułem staram się im głęboko pokłonić z wdzięczności, za to co robią dla nas. Młodzi, Chłopcze i Dziewczyno – jeżeli będziesz miał(a) szczęście dożyć późnego wieku – jak się będziesz czuć, gdy ktoś Ciebie nazwie przytoczonymi przeze mnie wyżej określeniami?

Jaka rada? Wpajać dzieciom od najmłodszych lat szacunek dla starszych na wzór – i tu się zdziwicie…. krajów arabskich, gdzie co prawda jest bardzo źle widziane publiczne szarpanie malca, nie mówiąc już o biciu, a jednocześnie nie do pomyślenia jest, żeby zdenerwowany maluch nie dostawszy nowej zabawki podszedł do dorosłej osoby i kopnął ją, uderzył albo ugryzł! – http://www.rodzice.pl/male-dziecko/wychowanie/co-kraj-to-obyczaj-mamy-na...

Jacek: http://cenzurzenie.blog.onet.pl

7 maja 2013

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak