Skip to main content

witold k - blog

Argentyński Franciszek udomowiony Ryś

portret użytkownika witold k
krzyż

Nie dotykałem tych dwóch Postaci Kościoła Powszechnego. Nie dotykałem bo za mały jestem, bo wystarcza mi na co dzień posłuszeństwo Dekalogowi. Reszta mnie nie obchodzi.

Ale!

Jest tak dużo opinii wykazujących, troszczących się o katolicką ortodoksję, które swym działaniem -obie Postaci - stawia na rozdrożu; teologicznym, religijnym, praktycznym, że dalej udawać że sprawy nie ma - nie mogę. Kładzie się cieniem na mojej aktywności publicystycznej. Pozwala na zbyt dowolne interpretowanie mojej pisaniny.

O tempora, o mores!

portret użytkownika witold k
mamipulacja.jpg

Tak! To co się dzieje obecnie pod nickiem epidemia & antyepidemia to zepsucie, rozluźnienie obyczajów.

Nie zdawałem sprawy z szaleństwa ludzi, którzy pod nickiem, który sami wymyślili, a który w istocie nie istnieje i nie będzie istniał mianowicie bon mot manipulujący „segregacja sanitarna”. Segregacja? Znam kilku, którzy się nie myją, zębów nie mają; nikt ich nie odsuwa, sami się odsunęli.

Pegasus u bękarta z „Magdalenki”

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Zliczył kto który to już kryptonim – okazja do obalenia obecnej władzy. Tu wspomnę. Obecna władza to tak półgębkiem swe pochodzenie ma z zawłaszczenia bez pytania; źródeł antykomunizmu nie uznającego Juty Wojskowej; z tego powodu niedopuszczonego do Okrągłego Stołu. Przez maksymalne wykorzystanie, tak powstałej luki – wyrywy, następnie formy zdrady koleżeństwa od gorzałki w Magdalence i obecnej wojny na górze.

Śmieci… piotrkowskie

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Temat ekologicznego, rynkowego podejścia do śmieci w PT komentowałem od zawsze od pierwszej jeszcze nieuchwalonej rewolucji w obowiązkach narzuconych przez eurokołchoz.

Pisałam mówiłem o pilnej potrzebie rzeczowego oceniania wartości śmieci. O koniecznym, spokojnym ustawieniu nowoczesnych pojemników ważących poszczególne śmieci – wystawiających cenę dla producenta, także dla tego, który inne śmieci zutylizuje. Wskazywałem Esslingen Badenia-Wirtembergia.

Gdzież tam. Maniutkomania rozprawiała się pod nickiem Ustawa śmieciowa z ekipą Waldemara Niewinnego, wymienia Ich na TW Okrzę.

portret użytkownika witold k

Brawo. Jesteśmy społeczeństwem Zachodu…

mamipulacja.jpg

Tak sprzed ca 40 lat. Mniej więcej tyle lat wcześniej Masoneria na Zachodzie rozhuśtała; tak maksymalnie likwidację starej Europy. Dwa kanały poszły w finansowanie. Pierwszy likwidacja Kościoła Powszechnego. Drugi Import wroga chrześcijaństwa do Europy mowa o tamtym Islamie… O dziejszym później.

Osiągnęliśmy poziom Zachodu sprzed dziesięcioleci. Dziś nie ma Zachodu w naszym rozumieniu. To niemrawa masa w niczym już nieprzeszkadzająca a konsekwencja trzymania jej za (…) pokazuje współczesna Francja Macrona.

Tłuste koty, nie nasze ludzie… Polski Ład 5

portret użytkownika witold k
polska_flaga01.jpg

Czy upadek PC czytaj PiS może zaburzyć dobry kierunek obecnej III RP? Równie naiwne działania robiła ekipa Gierka z Jaruzelskim na zapleczu.
Tamtejszy Jaruzelski to dziejscy Kaczyński. Za pieniądze Rockefellerów chciał Geremka utrącić. Ten robi to samo. Sieroty po Jaruzelskim próbuje utrącić… tymi samymi pieniędzmi. Właśnie wstrzymali przelewy. Ciekawym jaki ma kryptonim ta operacja.

Poseł Sienkiewicz pod wpływem alkoholu w Sejmie? Budka zaprzecza! "To są jakieś bzdury"

portret użytkownika witold k
mamipulacja.jpg

Zatrzymać to szaleństwo… Nie tak dawno w PT Marian Be spał w najlepsze na Mszy Św. nikt Go nie wyprowadził. To co? Lepsze to było…

A to zaprzeczanie…

Cała nasza codzienność to końcówka PRL. Kto z kim tym razem już się umówił na kolejne przejęcie kolejnego bękarta tym razem III RP.

Dość!

Tak jak pan Sienkiewicz miał prawo trafić na posiedzenie sejmu pod rauszem tak Zjednoczona Prawica ma prawo - obowiązek prawdę mówić o reformie podatkowej trudnej drodze uwłaszczania zwykłych ludzi a nie mamić jakimiś kłamstewkami dla trzody…

Nim osiągnę 100. rocznicę urodzin

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Nim osiągnę 100. (nie żyjemy tyle, Kowalczyki od Macioska) rocznicę urodzin, no w moim przypadku - sierżanta Solidarności; III i IV Konspiracji.

„Kora”; bo to będzie refleksja uczepiona na pani podpułkownik Armii Krajowej, doktorze medycyny – kombatancie Rzeczy Pospolitej. Też jestem. Kombatantem - działaczy III Konspiracji wciągnęli pod ustawę o kombatantach – może i dobrze nie wiem… Nie o tym. Raczej o ciężkiej doli, roli w miejscu w jakim życie stawia jednostkę.

Dlaczego Maciej nie inwigiluje Romana?

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Może dlatego, że odcina się od Syna, ratując w ten sposób dziedzictwo Jędrzeja?

Do meritum. Za PRL byłem inwigilowany tak totalnie SOR – sprawa operacyjnego rozpracowania. W tym programie inwigilacji mieści się fizyczna likwidacja osoby. Kolejna rzecz. Nie ma Państwa, które by nie inwigilowano obywateli, sami obywatele tego chcą np. ważne funkcje w spółkach państwowych. Jest to w interesie szefa tejże spółki. Ochrona.

portret użytkownika witold k

Upadek kościoła w Polsce

krzyż

Myślę od tygodni jak zaznaczyć kolejny rok mojej działalności publicystycznej - czytaj politycznej.

O rozrabianiu na drobne Kościoła Powszechnego w Europie i na świecie wiemy; każdy to widzi i na swój sposób komentuje i dostosowuje się. Sam na zjawisko zwracam uwagę. Czas odnieść się na nowo.

Zatem.

„Wielka radość w domu Gucia…

Polski Ład 4

portret użytkownika witold k
mamipulacja.jpg

„PiS za mało daje na dzieci” to jest bon mot, zasłyszany na ulicy. Ktoś np. pan Jarosław Kaczyński powinien strzelić sobie w głowę. Najlepiej online.

Moja pierwsza refleksja na temat propagandowego oszustwa „Polski Ład” zamiast „Ład w Polsce": pisałem o niesympatycznym potraktowaniu politycznej władzy. Rada Europy - to polityczna władza w Europie. Udawanie, że jest inaczej też podlega karze np. karze chłosty.

Bezpańskie państwa…

portret użytkownika witold k
marionetka.jpg

Pan Ławrow raczył wyjaśnić, że byłe demoludy to żadne tam niepodlegle państwa – to bezpańskie państwa. Jasnym jest że pan Ławrow nie dostanie w pysk od jakieś pani ambasador. Na wzór TW Boniego.

Zatem. Rozwinę ten bon mot. Owszem mamy państwa podlegle i niepodlegle i nie ma to nic wspólnego z Niepodległością.

Państwa znaczy kierownictwa poszczególnych terenów rywalizacji politycznych (posłusznych psów) bezpiek to marionetki. To jeszcze nic. Są zwalczane przede wszystkim przez swoich ziomków a to dlatego, że państwom nie pozwolono na ordynację większościową.

Ile kosztowała podkomisja oficerów WSI

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

W sumie to antypolskie media, środowiska, uparcie były zainteresowane w kosztach poniesionych na wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej. Zapewniam nie chodziło tutaj o cokolwiek innego jak o medialne dołożenie po pierwsze panu Antoniemu po kolejne obecnej politycznej administracji III RP.

Mają sukces i kaca… jeśli tego jeszcze nie wiedzą to się dowiedzą.

Stanisław Socha – zdanie do biografii

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

z naszego archiwum

Ksiądz prałat piotrkowski Dziekan w latach układania się III RP – lata dziewięćdziesiąte i później XX w – ten, którego za życia otaczał szacunek świeckich (pamięć dla potomnych) wymaga poniższego zdania.

Sprowadzeni do parteru?

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Sprowadzeni do parteru - jak inaczej zinterpretować skierowanie lex TVN do ponownego uchwalenia przez Sejm.

Publiczną zdradę Polski (przez Zachód) w spr. Katastrofy smoleńskiej - później zgrabnie nazwanej (arcybiskup Jędraszewski) - Tragedii smoleńskiej komentowałem; jako formę weksla na dobrą przyszłość zdradzonej Polski - pozycji Polski w projekcie "Międzymorza".

Boże Narodzenie AD 2019 Nowy 2020 rok

portret użytkownika witold k
BN.jpg

z naszego archiwum

Refleksja.

Nie mogę rzeczowo ocenić szans dla współczesnej Polski - poddanej indoktrynacji w eurokołchozie. Muszę zabrać głos w tej sprawie. Nie jest mi dane pomieszkiwać w Polsce; kolejnym polu para masońskiej akcji opróżniania kościołów i jednocześnie np. w Irlandii - świeżej ofierze skutecznie przeprowadzonej dezaktywacji wiary katolickiej.

Wstąpię do PiS… wątek na forum trybunalscy.pl

portret użytkownika witold k
orzel IV RP.png

z naszego archiwum

Sytuacja po wyborach 2020 jest raczej dramatyczna. Wyrodnym dzieciom III RP udało się zmobilizować niespotykaną dotąd ilość zbałamuconych. Można było się tego spodziewać. Zostawiam na boku okoliczności, które pozwoliły na efekt. Wspomnę jedynie uwłaszczenie obywateli (co należy uznać za prawidłowe działanie) na komunistyczną modłę - utratę ca 2 milionów głosów i główne miejsce nieporozumienia. Jest ich więcej.

Potrzebujemy nowego otwarcia. Wzmocnienia obecnego kursu. Pokazania go w prawidłowym świetle.

Pieriestrojka „amerykańszczańska”

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Może dziadek sekretarz generalny USA marzy o rozpadzie USA na wzór Michała Gorbaczowa i CCCP. Może. Nie ważne. Musimy jednak zapamiętać, że ignorancja, lekceważenie nas w Polsce jest na marę komunistycznego Związku radzieckiego.

Amerykańskie lewactwo ratując kupując TVN i jednocześnie zachowując nazwę polskiego upokorzenia (TVN) pokazało pogardę wobec neokolonii przejętej od Sowietów.

TVN pozywa posła Macierewicza

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

z naszego archiwum

Co w istocie się dzieje… Dowiadujemy się; z oficjalnych przekaziorów o tym, że jakaś krzywda się dzieje telewizji TVN. Nie jej obecnemu właścicielowi, nie rosyjskiej, teraz amerykańskiej agenturze a TVN. TVN-owi; układowi z czasu przełomu – czasu FOZZ, przewerbowania przez USA kilku rosyjskich agentów w PRL-owskich mundurach wojskowych.

Pomijam dziadostwo manifestujące bo jest kolejna okazja dołożenia obecnej administracji. Pomijam istotę zmian; jak idzie o finansowy udział w środkach masowego rażenia w Polsce.

III RP czy PRL?

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Która państwowość więcej, bardziej próbowała zrzucić obce agentury. Wiemy jedno; PRL zapleczem sowieckiej Rosji, III RP zapleczem USA. Tyle tylko, że to pozory. Naiwność polityki PRL obecnie III RP.

Dzieje się tak dlatego, że ani wtedy ani dziś nikt nie podjął uznania polskiego żywiołu. Ordynacji większościowej, jawności… Nie dano szansy. Tak jak PRL niszczył u zarania owy żywioł tak na początku III RP zrobił to duet z Kaczyńskimi na czele, przynajmniej nie odcinają się od tego.

Radni PiS apelują o odwołanie

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Mowa o Małgorzacie – mam sentyment do tego imienia. Kto chce ten wie - dlaczego. Po pierwsze nie PiS powinien apelować o wycofanie żołdu dla jednej z kilku pochowanych w fałdach administracji - politycznych weksli.

Piotrkowianie z MOPR wpisują się w historię samorządu III RP w XXX jego rocznicę

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

z naszego archiwum

Mowa o trwającym od 4 miesięcy proteście w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Nie znam postulatów, nie mam żadnego kontaktu z tym zawodem – służby potrzebującym w chorobie, biedzie, patologii, starości. Wnoszę, że głównym powodem protestu jest za niskie uposażenie pracowników trudnej pracy. Nie mniej ważne w tym proteście, jeśli niewyłożone w postulatach, jest samo schowanie się tych zawodów w niszy. Niewybijanie się postaci do powszechnej świadomości i przynależnego szacunku reszty lokalnej wspólnoty.

Ręce opadają…

portret użytkownika witold k

Chcą ulżyć Polakom na święta. Panie Premierze toć Pan bankowiec nie związkowiec, czy partyjny działacz.

Raz popełniona manipulacja rodzi kolejne i kolejne - pułapka bez wyjścia. Nie państwo ma ulżyć obywatelowi a obywatel państwu.

Obrazek ten, raczej powinien informować, że na czas świąt fiskus spuści z tonu – nie weźmie kolejnej daniny zostawi ją w portfelach.

Lata mijają a my ciągle do tyłu do siermiężnego PRL. To już tamci byli mądrzejsi.

40. rocznica przejęcia władzy w PRL przez Juntę Wojskową

portret użytkownika witold k
mamipulacja.jpg

Dlaczego!. Dlaczego w XXI wieku jak zawsze władza dopuszcza się przekomicznej propagandy. Mowa o władzy jako takiej politycznej - nie odnosi się tylko do nas do III RP – tak jest wszędzie. Na Zachodzie na Wschodzie… Nowa władza, kroczącego Islamu, przynajmniej nie manipuluje a zdobywa. Reszta. Za motłoch nas ma.

Do rzeczy.
Nie było Polski w naszym katolickim – powszechnym rozumieniu nigdy. PRL to układ założycielski w którym nie było miejsca na polski żywioł. III RP nie inaczej. Jaruzelski próbował zerwać się z łańcucha ale okazał się głupszy od Gomułki.

Oddanie Gojom Adama Michnika jest jakimś światłem w tunelu?

portret użytkownika witold k

Oddanie Gojom p. Adama Michnika jest jakimś światłem w tunelu, czy jedynie znakiem mówiącym że Żyd nie może Żyda postawić przed sądem Goi.

O Adasiu; twórcy pierwszego - po jego ziomku – Cyrankiewiczu bon motu „Ciemnogród” następnie „Oszołomy” pisałem wiele razy. Ostatecznie rozprawiłem się z dziadostwem po tym jak jeździli sobie pod nickiem „misiewicze”. Wspomniałem o misiewiczach Judeopolonii; w tym o Adasiu M wożonego po Europie od najmłodszych lat; szykowanego jak się okazało na następcę „Trybuny Ludu” - „Gazety Wyborczej”.

Kilka zdań o tym jak to Zachód wsparł Juntę Wojskową w Polsce

portret użytkownika witold k
Solidarnosc_logo.gif

z naszej historii

Kilka zdań o tym, jak to Zachód wsparł Juntę Wojskową w Polsce i jak dziś broni ówczesnej asekuracyjnej postawy.

Rondo Kobiety Dmowskiego

portret użytkownika witold k
Maria_Piłsudska-203x300.jpg

Kiedyś, zaraz po tym jak pojawiały się pierwsze podchody do współczesnych zamiarów umniejszania lidera polskiej endecji - rękoma córek Klary Zetkin - odniosłem się do sprawy. Jednak. Tyle naprodukowałem wpisów, komentarzy, artów, że sam już tego nie ogarniam. Nie znalazłem pod potrzeby skomentowania podchodów zmieniających Rondo z Dmowskiego na Kobiet.

Nie godzę się także z tym żeby Roman Dmowski na wzór Józefa Piłsudskiego był traktowany jak Wisarionowicz swego czasu. Zliczył kto ilość form upamiętniania Józefa P. w Warszawie?

portret użytkownika witold k

Przygotować się na nadejście Pana

logoKSE.jpg

Przygotować się na nadejście Pana

Taki bon mot zdaje się przykrywać, szpachlować istotę sprawy. Przygotować się na nadejście Pana w środowisku KSE to – moi mili parafianie. W ciągu najbliższego czasu godzin, dni uruchomić interaktywną wersję https://ksenazaret.pl Zrealizować to co proponuje od 1986 roku w konsekwencji wspólnota-nazaret.pl obecnie http://kse.trybunalscy.pl

Do rzeczy.

Subskrybuj zawartość