Skip to main content

Wystawa „Pory roku w malarstwie”

JM_12

W niedzielę 8 marca w „Herbaciarni u Panien” Dominikanek odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac malarskich Józefy Haliny Maciołek zatytułowanej: „Pory roku w malarstwie”. Otwarcia dokonał rektor Kościoła Panien Dominikanek ks. Ireneusz Bochyński, który przedstawił także sylwetkę Twórczyni. Pani Józefa jest absolwentką II Studium Nauczycielskiego w Łodzi – kierunek Rysunek i Prace Ręczne a także Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Przez pierwsze lata swojej pracy zawodowej pracowała jako nauczyciel plastyki w szkołach piotrkowskich. Przez kolejne 20 lat była nauczycielem akademickim w piotrkowskiej filii WSP (później Akademia Świętokrzyska). Od kilku lat doskonali swoje umiejętności malarskie pod kierunkiem piotrkowskiej artystki Jolanty Betnerowicz (Studium Plastyczne w BWA, Klub Plastyków Amatorów przy MOK-u). Uczestniczy również w zajęciach grupy plastyków Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wśród licznych gości zwiedzających wystawę zauważyliśmy prezydenta Piotrkowa p. Krzysztofa Chojniaka, który złożył serdeczne gratulacje pani Józefie. Autorka wystawy otrzymała gratulacje także od Piotra Masiarka, przewodniczącego Stowarzyszenia Rodzin Katolickich (którego członkiem jest również p. Józefa Maciołek) i od wielu przyjaciół i znajomych. Wystawą bardzo ciekawych prac malarskich żywo interesowały się lokalne media, można ją oglądać jeszcze do 22 marca br.

Jan Książek

13 marca 2009

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

gratulacje

Gratulujemy Pani Ziuto. Przepiękna wystawa. Cieszymy się ogromnie, że jest Pani z nami. Życzymy wszystkiego najlepszego i czekamy już na następne prace - przecież zbliża się wiosna a we Włodzimierzowi jest tak pięknie.

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
Piotr Masiarek

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.