Skip to main content

V Piotrkowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

portret użytkownika Paweł.
01.03.2019 17:00
01.03.2019 18:50
zolnierze wykleci_2019 2.jpg

Serdecznie zapraszamy na obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych organizowane w Piotrkowie Trybunalskim przez środowiska patriotyczne. Jak co roku, najważniejszym akcentem obchodów będzie V Piotrkowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w którym uczestniczy kilkaset osób.

PO RAZ KOLEJNY UCZCIJMY GODNIE PAMIĘĆ BOHATERÓW!

Trasa marszu: Rondo Żołnierzy Wyklętych – Aleje 3 Maja – Plac Kościuszki – ulica Sieradzka – Rynek Trybunalski – ulica Grodzka – ulica Farna

Po zakończeniu Marszu odbędzie się Msza Św. w intencji Żołnierzy Wyklętych w Kościele p.w. Św. Jakuba (FARA)

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE NA V PIOTRKOWSKIM MARSZU PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1. Marsz organizowany dla Niezłomnych przez piotrkowskie środowiska patriotyczne jest absolutnie apolityczny.
2. Zapraszamy do udziału wszystkie środowiska z ogromną prośbą o zwrócenie uwagi na transparenty - prosimy aby Państwa banery były poświęcone Żołnierzom Wyklętym, a nie bieżącej polityce.
3. Na Marszu nie przewiduje się żadnych wystąpień politycznych. Jedynymi osobami, które będą przemawiać to: organizatorzy (sprawy organizacyjne).
4. Na Marszu obowiązuje absolutny zakaz używania pirotechniki. Zwracamy się z gorącą prośbą o uszanowanie tej decyzji, związanej z obowiązującymi przepisami. Udany i sprawny przebieg Marszu będzie sukcesem nas wszystkich. Zapewniamy, że będą Państwo brali udział w niezwykłym wydarzeniu.
5. Staramy się, aby Marsz Pamięci poświęcony Niezłomnym, organizowany po raz kolejny przez nasze środowiska, stał się stałym elementem piotrkowskich obchodów 1 Marca, aby łączył wszystkie środowiska patriotyczne, abyśmy ten dzień oddali Tym, którzy wierzyli w wolną i ukochaną Ojczyznę, dla której oddali życie, zdrowie, zostali pozbawieni godności i pamięci. Oddajmy naszym Bohaterom, z różnych formacji niepodległościowych, należny Im hołd.
Serdecznie Państwa zapraszamy do wspólnego uczestnictwa w tym wydarzeniu.
ORGANIZATORZY
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM

4.8
Ocena: 4.8 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak