Skip to main content

Chiny i mafia lekowa mogą zniszczyć Polskę – a nawet Europę

portret użytkownika Z sieci

Okazało się, że są dwie główne przyczyny braku leków w Polsce. Pierwsza – znana już od wielu miesięcy – to wywóz leków z Polski za granicę. Leki w Polsce są tańsze niż w wielu innych krajach, więc są tacy, którzy robią na tym interes. Interes nieuczciwy i nielegalny. Dla osiągnięcia celu trzeba współdziałania tych, co wystawią „lewe” recepty, hurtowni, która się „nie zdziwi” oraz apteki, która złoży „poważne zamówienie”. No i oczywiście trzeba „partnera w kraju docelowym”. Władze państwowe ponoć rozpoznały już problem i przystąpiły do działania. Druga przyczyna – dotycząca jak się okazuje całej Europy – to zachwianie terminowości dostaw komponentów z Chin. Europa (i nie tylko) tak dalece uzależniła się od dostaw komponentów z Chin, że brak ich dostaw paraliżuje produkcję leków. Chiny, krok po kroku, coraz bardziej uzależniają świat od siebie: jednych przedsięwzięciami infrastrukturalnymi, drugich kredytami, trzecich elektroniką i oprogramowaniem, a czwartych (a może tych samych) dostawami kluczowych komponentów w łańcuchu produkcyjnym. Obawiam się, że te uzależnienia są już nadmierne i że pewnego dnia możemy zostać „postawieni pod ścianą”.

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

16 lipca 2019

5
Ocena: 5 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak

Czy możemy mówić o jakiejkolwiek suwerenności?

portret użytkownika Marcin P.

I pomyśleć, że w Polsce jeszcze kilka dekad temu było wiele fabryk leków, nieuzależnionych od blisko lub daleko wschodnich kontrahentów. Następnie zmieniła się władza, niektórzy z obecnych komentatorów nawet ją współtworzyli, i doprowadziła do obecnej sytuacji.

Mój wpis to nie jest sentyment do poprzedniej epoki, lecz stwierdzenie faktów (uogólniające ale jednak faktów).

Sam premier Morawiecki, w przypływie szczerości przyznał, że nasza ojczyzna ma "właścicieli" poza jej granicami. Czy możemy mówić o jakiejkolwiek suwerenności?

No: w Grecji już mogą

portret użytkownika witold k

Przypomnę, że po latach niemieckiej dominacji w gospodarce greckiej w szczególności przemyśle turystycznym choć nie tylko, Grecy postanowili ostatkiem uwłaszczać swoich obywateli ichnie 500+. Następnie oburzona Europa podważała grecki socjal i zmuszała władze Grecji do ograniczeń socjali. Pamiętamy... upadał rząd za rządem a ludzie nie ustępowali. Opinia Europejczyków była totalnie nie przechylna Grekom. Ostatecznie władze Grecji ograniczyli socjal, uporządkowali warunki międzynarodowej finansjery. Wpierw politycy greccy żądali przyznania się Niemiec do okupacji Grecji ci poinformowali o kwocie jaką zarobili na Grecji i na co ją przeznaczyli. Następnie Grecja zażądała reperacji wojennych (II WŚ) i ją dostają tu uwaga z pieniędzy zarobionych na Grecji moi mili parafianie.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.