Skip to main content

Jak przyjmować Komunię Świętą na rękę?

portret użytkownika Forum Ruchów Katolickich
movie: 
See video
3
Ocena: 3 (4 głosów)
Twoja ocena: Brak

Tylko do ust i na kolanach

!W INNEJ POSTACI TO SWIETOKRACTWO.

Tylko do ust i na kolanach

portret użytkownika Piotr M.

Zgadzam się.
16. 15 I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! 16 Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. 17 Tym zaś, którzy uwierzą, te znaki towarzyszyć będą: w imię moje złe duchy będą wyrzucać, nowymi językami mówić będą; 18 węże brać będą do rąk, i jeśliby co zatrutego wypili, nie będzie im szkodzić. Na chorych ręce kłaść będą, i ci odzyskają zdrowie.

Komunia Święta to JEZUS, BÓG OSOBOWY, należy mu się cześć i pokłon... Jedyne godne dłonie Jego dotykać to namaszczone dłonie Kapłana... Jak Bóg może przenosić wirusa??? Boże, zmiłuj się nad naszą niewiarą!!!

W tych jednoznacznych wypowiedziach

portret użytkownika witold k

W tych jednoznacznych wypowiedziach mamy ewidentny brak odpowiedzialności członka Kościoła za wspólnotę.
Trochę to zły czas na taki filmik, ale, kiedyś musiał być wskazany. Tu uwaga film to instruktarz - jak godnie przyjąć ciało Pana Jezusa za pośrednictwem ręki. Nic więcej.

Mogę od siebie powiedzieć, że: niedane jest mi często przebywać na Mszy świętej, na której wierni to osoby z różnych kontynentów w jednym miejscu. Więc temat pominę. Jednak odpowiedzialność wiernego musi tu być na miejscu. Wierny: chory na chorobę zaraźliwą, ale także zasmarkany, zawirusowany choćby z szlajającym się (właśnie) brodawczakiem - nie powinien przyjmować Pana Jezusa do ust bezpośrednio z ręki kapłana. No i mamy: w Polskim Kościele wreszcie pokazano, jak w tej sytuacji, przyjąć Pana Jezusa fizycznie.

Nikt tego nie nakazuje, a pokazuje sposób. Co innego zawierzenie Pana Bogu Wszechmogącemu, ale… to dotyczy mnie a nie sąsiada. Dziękuję za ten instruktarz, który podnosi naszą świadomość i powoduje zainteresowanie.

Mamy jeszcze duchowe przyjęcie Ciała Jezusa Chrystusa.

No. Niezapomniany, że przyjmowanie Komunii Świętej do ust w kościele to forma umacniania naszych organizmów. Dotyczy jednak jednej, że tak powiem, szerokości geograficznej. Wyjście poza to to wystawianie Najwyższego... To nadużycie. Każdy wylatujący np. do Japonii na dłużej musi się zaszczepić.

Specjalnie pominąłem osoby o obniżonej odporności... a do nich jest ten film skierowany.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.