Skip to main content

Wspomnienia niezbyt miłe (9)

portret użytkownika witold k
koronawirus.jpg

W tym cyklu - tagu (wspomnienia niezbyt miłe) podjąłem się uporządkowania swojego miejsca w czasie i historii. Koleżeństwo z tamtych czasów dalej nie podejmuje mojej pomocnej dłoni - wspólnego miejsca na portalu. Nie publikują swojego stosunku do czasu przełomu. Pandemia kolejnych zabierze...

Dawno temu ustosunkowałem się odnośnie do potrzeby wywlekania swojej aktywności w tamtym czasie. Uważałem i uważam, że dokumentowanie sytuacji miałoby sens wtedy, kiedy mogłoby przynieść wyjaśnienie tej czy innej sytuacji dziś mającej konsekwencje.

Taki jest sens tego tagu. Nie tyle w nim opisuję swoją działalność, co wskazuję tamtą sytuacje jako odbite lustro dnia dzisiejszego. Pokazuję tamte zaniedbania – zbieram razy za swoje w tym zaniedbanie... jeśli takie są.

Zwracam uwagę na fakt. Fakt naszej narodowej przywary jakiegoś wybujałego mniemania o sobie i konsekwencji tegoż. Widziałem, w np. DLP, zwłaszcza jego okolicach. Widziałem ludzi w środowisku, którzy umniejszali np. moją osobę, także osoby z okolicy; podczepili się pod nas po to, aby później kupony odcinać. Nic z tym nie robiłem. No! Był to czas braku zaufania, trzeba było ufać pośrednikom ze środowiska i czekać. Tworkowski, Błaszczyński na ten przykład.

Potem, po Magdalence. Ustawa Wilczka odrzucona przez młode, naiwne, zinfiltrowane przez bezpiekę władze III RP. Ustawa dająca szansę na odrodzenie została ograniczona koncesjami. W domyśle: nie damy forów biznesowej bezpiece. Błąd! Naiwność. Koncesje nie kto inny zdobywał jak właśnie bezpieka. I tak dalej. „Nocna Zmiana” to koleiny skok bezpieki do biznesów na PRL w nowym garniturku.

Do brzegu.

Obserwuję nowy żywiołowy ruch w okolicach pandemii 2020. Widać prawdziwe oddolne inicjatywy i pojawiające się chwasty. To z przypowieści o Siewcy. Nie ma innego wyjścia jak tylko wczytać się w przypowieść. Pozwolić, aby chwasty rosły w zbożu. Nie nam martwić się o żniwa. Co najwyżej przyjdzie nam wiązać w snopy i w ogień piekielny wrzucać. Dlaczego tego nie robiliśmy? Nie robimy? Przecież nikt nie uruchomi aplikacji pokazującej na bieżąco, która pomoc szpitalowi to wolontariat, a która biznes w tym partyjny na jutro.

witold k

28 marca 2020

5
Ocena: 5 (11 głosów)
Twoja ocena: Brak

Pierwszy przykład nadużycia pandemii

portret użytkownika witold k
5

Pierwszy przykład nadużycia pandemii - moralnie wątpliwy, biznesowo sensowny. UPC jak i inne firmy wydzwaniają, sms puszczają proponując nowe umowny nowe pakiety na interent. Przydałoby się poinformować, że ta usługa kosztuje tyle a że to w czasie pandemii to schodźmy o tyle, to nasza pomoc w tej trudnej sytuacji. UPC pod przykrywają wrzuca nową 2 letnią umowę.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.