Skip to main content

Hotel Polonia będzie zamieniony w kamienicę?!

portret użytkownika Z sieci
logo unia.jpg

Aż trudno uwierzyć. Łódzka prasa doniosła, że obecni właściciele Hotelu Polonia „późną wiosną” postanowili zmienić cel prowadzonego od wielu miesięcy remontu i przekształcić dawny hotel w budynek mieszkalny. To dziwne. Jeżeli były na ten remont brane jakieś kredyty, to trzeba było określić ich cel. Trzeba było zamówić jakieś plany architektoniczne. Uzyskać odpowiednie zgody – bo budynek jest chroniony jako zabytek kultury materialnej naszego miasta. Trudno mi jakoś uwierzyć, że tak łatwo było uzyskać zmiany. Tak łatwo i szybko. Już samo zdjęcie wielkiego napisu „Hotel Polonia Palace” z wieżyczki budynku musiało wymagać wielu zabiegów. Trudno uwierzyć, że dałoby się to wszystko „załatwić” tak ot – „późną wiosną” i już podjąć działania budowlane. Hotel Polonia jest jednym z najbardziej charakterystycznych i pamiętanych obiektów w Łodzi. Kto na to pozwolił?! Nie wiem, jak i kiedy obiekt trafił w prywatne ręce. Gdy byłem Prezydentem Miasta, Łódź cierpiała na brak miejsc hotelowych. Tymczasem Hotel Polonia tracił swój status do tego stopnia, że najpierw utracił wszystkie gwiazdki, a następnie utracił status hotelu i stał się czymś na kształt noclegowni. Chciałem go ratować. Problem polegał na tym, że hotel był własnością Skarbu Państwa. Lewicowy Wojewoda, spełniający funkcje właścicielskie, nie chciał go miastu przekazać. Szybko zrozumiałem, dlaczego. Okazało się, że z tego hotelu żyli młodzi lewicowcy, Znali się głównie na knowaniach w polityce, więc hotel popadał w ruinę – ale oni żyli dobrze. Przyznaję, ucieszyłem się, gdy się okazało, że jest już kompetentny właściciel i z przyjemnością obserwowałem jak stara wizytówka Łodzi pięknieje z dnia na dzień. Teraz szczęka mi opada. Nie wiem, jak i kiedy hotel przeszedł w prywatne ręce. I jak to się stało, że właściciel mógł zmienić funkcję i nazwę tego obiektu. Jeżeli został sprzedany – to chciałbym wiedzieć, jakie warunki postawiono nabywcy. Powiem ostro: jeśli zastrzeżono prawo odkupu, to czas z niego skorzystać. Tego łódzkiego „landmarku” nie wolno niszczyć – ani jego wyglądu, ani funkcji!

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

26 listopada 2020

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak

Autor dotknął

portret użytkownika witold k
5

Autor dotknął fundamentalnej sprawy. Sprawy finansowania, żerowania... politycznych koterii. Tematu tabu. Mowa o jawności finansowania polityki. Ordynacji, powszechności, jawnoości ect.

Nic tu się nie zmienia; czym dalej w las - czytaj większej obstrukcji wobec koterii nowej pisowskiej fali tym większe umaczanie się tejże. Przez XXX lat nie byliśmy wstanie jasno określić finasowania polityki. Jest gorzej niż to było w PRL. Podstawowa kwestia to samowola założycieli Judeopolonii. Sytuacje tę wykorzystują wszystkie inne agentury wpływu. Obraz tragiczny.
Różnica taka. Od ca 1985 roku uwłaszczanie się komuny rosyjskiej, od Geremka międzynarodówki. Obecnie ewidentny przykład psa ogrodnika z tym, że u ogrodnika, bez jego wiedzy, świadomości grasują szczurołapy...

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.