Skip to main content
portret użytkownika witold k

Andrzejki: od świętego Andrzeja Apostoła, zaprzątnięte, nawiązujące do czasu gustów, przepowiedni – jako dowód na rzeczywistą wolność nieukierunkowaną ideologicznie. Pukającą do sumienia i najczęściej rozpoczynającą czas Adwentu – oczekiwania. Oczekiwania na tego, którego, my dorośli poznaliśmy w całym jego 33 letnim bytowaniu z nami. O którym wiemy, że ogarnął całe nasze jestestwo - jestestwo Homo Sapiens.

Nadmiar para religijnych, ideologicznych, politycznych form dominowania nad człowiekiem powoduje zamieszanie i z tego wynikające podążanie różnymi ścieżkami – drogami; przedstawianymi jako te prawidłowe, nie obciążone zacofaniem, ciemnogrodem ect.

Zostawiam na boku polityczne intencje np. Islamu, Izraela czy Masonerii; wszyscy oni walcząc (umniejszając, uciszając, podważając) z Chrześcijaństwem umacniają je. Niestety. Wskazane projekty, imperialne projekty, są zacofanie w stosunku do nauki Jezusa Chrystusa. Czego by nie wymyślili to okazuje się, że Jezus to ogarnął. Sytuacja ta powoduje toksyczność, której także nie mogą zlikwidować fizycznie, bo tutaj - w szczególności masoneria - wpada w kolejną pułapkę; formalnie wyrzeka się fizycznej eksterminacji. Więcej. Formy napuszczania na siebie ludzi poprzez finansowanie, promowanie, nienaturalnych form życia (egzystencji) nie zgodnie z naturą; w konsekwencji pomniejsza populację i wzmacnia tych, którzy nie ulegają antykulturze. Wytwarza to toksyczność. Gdyby nie coroczne oczekiwanie Adwent – refleksja nad istotą, przygotowaniem na kolejne (w moim życiu) przyjcie Zbawiciela…

Do meritum

Należy z satysfakcją odnotować polityczną, kulturową dominację w świecie katolickiej tożsamości. Przykład troski o życie człowieka w czasie obecnej epidemii. Mamy tutaj rodzaj naiwności – chorzy zarażeni umrą, bez względu na troskę władz politycznych. Chrystusowej naiwności… formy zaufania Bogu Wszechmogącemu. Wystawianiu się na bankructwo. Ta naiwność to nie tylko zaufanie, ale także nadzieja.

witold k - ozdrowieniec?

30 listopada 2020

5
Ocena: 5 (6 głosów)
Twoja ocena: Brak