Skip to main content

Panie Prezydencie Duda, proszę wziąć przykład z rodaków swojej żony!

portret użytkownika Jacek Łukasik

A tak! Właśnie tak i dokładnie tak. Żydzi, a przynajmniej ich elity po raz kolejny okazali się o wiele mądrzejsi od Polaków. Niestety. I tym razem ich pochwalę. Naprawdę. Państwo Izrael zareagowało właściwie i prawidłowo na bezczelny sabat neonazistów ukraińskich z 28.04. 2021 r. czyli marszem z okazji rocznicy utworzenia dywizji SS „Galizien”. Izrael zareagował na to stanowczo.  Poinformował o tym sekretarz prasowy Lior Haiat na Twitterze, dosłownie: „Ministerstwo Spraw Zagranicznych jest zaniepokojone marszem przeprowadzonym w samym centrum Kijowa, z okazji utworzenia dywizji SS „Galizien”.

„Pododdziały Waffen SS były zaangażowane w jedne z najpotworniejszych zbrodni mających miejsce podczas Holokaustu. Potępiamy kontynuację gloryfikowania nazistowskich kolaborantów i mamy nadzieję, że rząd [ukraiński] bezwzględnie potępi wszystkie podobne zjawiska i nie dopuści do ich powtórzenia”.

Zdecydowanie wypowiedziała się także ambasador Niemiec w Kijowe, Anka Feldhusen: „Pododdziały Waffen SS brały udział w najcięższych zbrodniach wojennych oraz w Holokauście podczas II wojny światowej. Żadne formacje ochotnicze walczące i pracujące dzisiaj na rzecz Ukrainy nie powinny się z nimi kojarzyć”.

Sekretarz prasowy MSZ Izraela zaznaczył, że ochrona pamięci o Holokauście — to nie są sprawy wewnętrzne każdego kraju, lecz część zbiorowej odpowiedzialności społeczeństw, bez względu na miejsce ich zamieszkiwania. Nawet prezes ukraińskiego IPN Anton Drobowycz uznał za niedopuszczalną gloryfikację wojsk SS w europejskim kraju.

Na Ukrainie niestety odezwali się obrońcy tych największych w dziejach ludzkości bandziorów i złoczyńców. O zgrozo! - padły następujące głosy: nazwano zgłaszanie się ochotników ukraińskich do SS „wyborem cywilizacyjnym Ukrainy”. W ich opinii „w szkołach oficerskich SS wykuwały się nowe kadry (elity) niepodległej Ukrainy.

Niestety reakcja „polskich” polityków w kontekście zbrodni tych wcielonych diabłów z SS „Galizien” chociażby w Hucie Pieniackiej jest żadna. Pan Duda zaprasza bez postawienia żadnych warunków wstępnych prezydenta Ukrainy na obchody 230 rocznicy Konstytucji 3 Maja. Prezydenta kraju gloryfikującego oficjalnie nazistowskich zbrodniarzy, domagającego się pomnika bandziorów – ludobójców z UPA w Polsce, torpedującego urządzenie chrześcijańskiego pogrzebu ofiar rzezi wołyńskiej i innych aktów ukraińskiego ludobójstwa. Panie Duda, pan i PIS macie w głębokim poważaniu interesy Polski. Dla was liczą się tylko interesy protektora zza oceanu, USA, a nie Polski. Stąd przypuszczam, wasza niczym nie uzasadniona przychylność wobec neonazistowskiej, neobanderowskiej Ukrainy. Panie Duda, oczekiwałbym od pana takiej reakcji, jaką wykazali się politycy izraelscy, ambasador Niemiec na Ukrainie, a nawet szef ukraińskiego IPN. Pańskie milczenie w tej sprawie uważam za skandal! Mosbacherowa zabroniła? To bezczelne babsko zachowuje się w Polsce dużo gorzej niż swojego czasu sowiecki ambasador, Boris Aristow.

Wszystko to przesądza o moim braku zaufania dla PIS i prezydenta Dudy.
PS. Kiedyś w prywatnej rozmowie wyraziłem opinię, że Upowiec, który żywcem spalił dzieciaka (scena z filmu „Wołyń”) powinien być gotowany żywcem w kotle. Usłyszałem odpowiedź, że powinienem się za niego modlić. Proszę mi wybaczyć, ale myślę, że modlitwa za diabelskiego wysłannika, a może i wcielonego diabła nic nie da.

Jacek Łukasik!

10 maja 2021

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak