Skip to main content

Polski Ład w istocie

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

z naszego archiwum

Koleiny wpis miał dotyczyć niebotycznej codziennej manipulacji sprowadzonej pod strzechę bon motem dla przykładu: „ jakim prawem, taki starzec dziadek bez rodziny, będzie mi zakazywał aborcji”. Próbowałem zauważyć, że nie o dziadka idzie tylko o prawo do Życia. Wyłożyłem, że obecna administracja ratując pupkę sięga do swoich od dekad spychanych w podziemie… Że politycy przez duże „P” nie poruszają tematów bo są przez duże „P” i wiedzą, że wierchuszka usuwa ich, nie ma ludzi, rozumiejących problem. Życie nie znosi próżni; pojawia się młody narybek i wywala otwarte drzwi – ku zadowoleniu konkurencji. -Tak należy opisać występy pani Godek i Szczurołapa z Wrocławia. Podobnie dzieje się we wszystkim problemach, zjawiskach, potrzebach. Wyrzucają merytorycznych, mają problem z permanentnym spychaniem tego czego nie chcą czego się wstydzą - wreszcie popuszczą… biorą na siebie kolejne narodowe piekiełko. Pogłębiają podziały i to z pozycji najzwyklejszego najniższego poziomu – zacietrzewienia wynikającego z powierzchownego (np. personalizowania problemu – kierunku do nazwiska polityka) rozeznania wbitego pod czaszkę przez masowe środki rażenia.

O pajacach z dyktami na rynkach i biurach też wiele razy pisałem. Nic. Totalne oszołomstwo. Niechby tam. Może jest jakiś procent ludzi, którzy by chcieli takich występów ale wtedy trzeba być merytorycznym. Powiedzieć o sowich kompetencjach, zakresie obowiązków; nie udawać kogoś kim się nie jest, nie zawłaszczać biznesu UE pod siebie pod np. ich inwestycje drogowe czy energetyczne. Jeśli robi to ktoś kto ma pełną buzię anty unijności a tutaj udaje, że deszcz pada, to co mamy. Na jakich idiotów się wychodzi fałszując fakty, zjawiska, codzienność – chodzić w obcym garniturku...

Katastrofa III RP o czym od lat wspominam, to kosmiczne manipulowanie – robią to wszystkie formacje. Zaganiają się do narożnika i trwają. Zacznę od próby koncesjonowania biznesu postubeckiego, który zakończył się zmonopolizowaniem przez owych rynku. Zakończę próbą zawłaszczania unijnej rozbudowy infrastruktury pod siebie - obecną administrację.

Zostać się, zachować ego, to stanąć z boku.

witold k

23 maja 2021

Wieniec Zdrój

5
Ocena: 5 (11 głosów)
Twoja ocena: Brak