Skip to main content

SP12: Komunikat ws. dezinformacji

portret użytkownika witold k
mamipulacja.jpg

z naszego archiwum w kontekście remontu..., którego nie było - wrzesień 2023
Dezinformacją w dezinformację...

Quote:

W związku z szerzeniem nieprawdziwych informacji ws. remontu Szkoły Podstawowej nr 12 przez niektóre grupy osób, w tym przede wszystkim przez radnych opozycyjnych, Urząd Miasta wystosował komunikat ws. dezinformowania społeczności SP12.
Urząd Miasta podejmuje wszelkie działania, aby zapewnić dzieciom, jak najlepsze warunki do kontynuowania nauki na czas prowadzenia gruntownego remontu Szkoły Podstawowej nr 12. Niestety jest grupa osób, w tym przede wszystkim są to radni opozycyjni, którzy stosują zagrywki nijak mające się do rzeczywistości. Swoimi rozmowami i wpisami na różnorodnych portalach internetowych dezinformują rodziców i nauczycieli przez co sieją nikomu niepotrzebny ferment i zamieszanie. Nie mamy wątpliwości, że są to działania, które mają na celu wyłącznie aspekt polityczny. Ludzie Ci nie kierują się chęcią pomocy, a tym bardziej dobrem dzieci, tylko osiąganiem partykularnych interesów i robią to – po raz kolejny – w oparciu o kłamstwo. Miasto jest w stałym kontakcie z dyrekcją, gronem pedagogicznym i rodzicami dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 12. W ubiegłym tygodniu z rodzicami i nauczycielami spotkał się wiceprezydent Andrzej Kacperek. Z kolei w miniony poniedziałek prezydent Krzysztof Chojniak rozmawiał z rodzicami po uroczystości ślubowania pierwszoklasistów i zapewnił, że uczniowie będą mieli bardzo dobre warunki kontynuowania nauki, w tym opiekę świetlicową oraz obiady, a po wykonanym remoncie SP12 wrócą do nowoczesnej placówki. Jak tylko będą zapadały kolejne decyzje (póki co umowa z wykonawcą jeszcze nie jest podpisana) to wszystkie strony, w tym przede wszystkim rodzice, będą o nich informowane. Dlatego prosimy, aby rodzice nie ulegali manipulacjom i negatywnym emocjom inspirowanym przez osoby niekoniecznie zainteresowane pomyślnością tego przedsięwzięcia.

Omijałem temat nieprzegotowania się Miasta Piotrkowa Trybunalskiego do kapitalnego remontu szkoły nr 12. Jednak!

Komunikat wyżej jest kwintesencją permanentnej propagandy - oderwania się od Życia.

Po pierwsze każdy wie, że odcinanie (takie na co dzień) politycznej opozycji od źródła, odkłada się na władzy - czytaj pozbawianie; bieżące wiedzy o sytuacji po to aby wygrywać z opozycją pozycje w propagandzie - zawsze mści się na władzy. Jednak u nas to sprawa genetyczna, że tak się wyrażę a sprawę wskazuję od ca - zawsze. "Maniutkomania" "drobni opróżniacze rondelka"

z komunikatu wynika, że spotkanie z wiceprezydentem, prezydentem rozwiązuje napiętą sprawę. I co to nie jest manipulacja? Po co (...) tam w ogóle poszło? Jest kierownik referatu, inżynier od remontu, przedstawiciel firmy remontującej. Moi mili parafianie.

To Kierownik referatu powinien poinformować dlaczego Miasto nie wynajęło budynku dla uczniów na czas remontu szkoły. Kto za to ponosi winę i jak problem rozwiązać. Ile potrzeba czasu na wynajęcie budynku pod szkołę. Parobek Okrzy zapewne był chętny wynająć blaszaną szopę. Jak zawyżył cenę i jak to się ma do głównych kierunków owego? To są bieżące sprawy - obecność robotników (wysokich urzędników) Samorządu na spotkaniach merytorycznych to manipulacja, propaganda. Dużo głupsza od tej wskazanej w komunikacie.

witold k

20 października 2022

5
Ocena: 5 (21 głosów)
Twoja ocena: Brak