Skip to main content

Powiatowe centrum przesiadkowe 1987 - 2023

portret użytkownika witold k

Oficjalna nazwa przybytku; raczej powinna mieć nazwę Centrum Przysiadkowe w byłym trybunalskim Grodzie. Mowa o strzyżeniu Goja... o kilkukrotnym robieniu pieniędzy na tym samym obiekcje - w biały dzień.

Nie ważne. Akcje przesadkową lokuję około 1987 roku. Szeregu niezadowoleń zaczerpywanych z wizji roztaczanych przed środowiska opozycji tamtego czasu a powszechnie zlokalizowanych u O.O. Jezuitów. Tam kliku ładowało akumulatory a w pracy podejmowali myślenie, koncentrację o wielkich nadziejach solidarnościowych.

To czas jak dziś głębokiego podziału w politycznej opozycji. 1986 - 1988 jestem członkiem półlegalnego Zarządu Tymczasowej Komisji NSZZ"S" w PT. Wraz z panią Pałubską (1987-88) obsługujemy prawnie i ja formalnie potencjalne grupy do ujawniania się w zakładach; w ramach pracy Grupy Roboczej Komisji Krajowej NSZZ"S" - to moja część politycznej idei.

Przypuszczaliśmy od 1984, czuliśmy, że podział określony przez Witolda Jedlickiego "Chamy", "Żydy" na nowo ułoży się w 1983 decyzja zapadła. Umowa Zachód Junta Wojskowa - kompromitacja restrykcji sankcji Zachodu wobec PRL. Pisałem FMG PIOMA w 2 tygodnie ominęła sankcje.

Poszły w teren nici później nazwane ROAD. Ciemnogród, Oszołom i poszło. Pisałam już spotykamy sie w biurze u O.O. Jezuitów z przyszłą KZ "S" umawiamy na następne a KZ nie pojawia się. Pani Ewa przejmuje po czym okazuje że Solidarność w firmie X (PKS jeszcze inny przypadek) jest anty kościelna anty prawicowa jest z opozycji demokratycznej. Wygrywa roszczeniowość bunt permanentny długi aż do bankructwa firmy.

Nic to, że Okrza "funkcjonariusz" bezpieki zostawiony do pracy w obcym Państwie podejmuje próbę uratowania firmy. Są rzeczy ważniejsze kontrola nad transportem. Jeśli nie wyjdzie to będzie świeży pieniądz 2 razy wzięty. Raz umorzenie raz sprzedanie. Pieniążki wyszły z budżetu państwa wróciły do budżetu w ramach akcji przejmowania pożydowskich kamienic. To pierwsza akcja druga?

6 lutego 2023

Do meritum

Trudno mieć pretensje do; rynku, politycznych uwikłań, postkolonialnej pozycji Państwa, nieformalnych powiązań politycznych - przykład PRL czy III RP. Firma Mobilis przerobiła Piotrków Trybunalski i nie tylko. Ewidentna niechęć do tej formy prania pieniędzy wyrażona jest na wiecznie nierozstrzygniętych próbach sprzedaży kolejnych terenów byłych baz PKS. Przydałoby się wiedzieć kto komu nakazał zablokować pracowniczo-powiatowy sposób uratowania firmy (po latch beznadziejnej walki dla walki; bankrutowania PKS) i kto zwolnił nową firmę z należnych zobowiązać wobec skarbu państwa na co pracownicy mieli zabezpieczenie.

Problem nasz to dziedzictwo polskiej bolszewi zaprawiane polskim sobiepaństwem. Niewierny zarządca na urzędzie. Niewierny parobek w obrządku. Dziadostwo; za "Macioskiem".

Mobilis na polecenie swego szefostwa Izraela (judeopolonia w praktyce) robił biznes i tyle lukę, puste toksyczne pole - wypełnił. Poróżnić, podkręcić i brać...

Pokazuje, tę drobną jest to bardzo ważny temat - sprawę; kolejny niezliczony raz ponieważ jak w soczewce pokazuje naszą narodową, obywatelską, polityczną sytuację - stan. Nie uszanujemy ziomka "golone strzyżone" wszędzie, jakieś szaleństwo, które urządza nas na co dzień.

witold k

9 lutego 2023

5
Ocena: 5 (14 głosów)
Twoja ocena: Brak

Owszem nieobecność Okrzy

portret użytkownika witold k
5

Owszem nieobecność Okrzy na imprezie jest rodzajem światła w tunelu, jednak czy aby nie grypa...

Jasne ja piotrkowianin cieszę się z faktu zbudowania nowego dworca przesiadkowego.

To wielkokrotne przerabianie publicznego pieniądza; pod potrzeby trefnego biznesu znamy możemy podawać dziesiątki większych pralni pieniędzy.

Zabrakło, ewidentnie zabrakło, choćby jednej osoby, jednego głosu który troszczył się o zachowanie firmy, dworca, majątku skarbu państwa. To ważne; edukacyjne, politycznie, wspólnotowe...

  • Powiatowe Centrum Przesiadkowe w Piotrkowie na dawnym dworcu PKS uroczyście
    otwarte, 15.02.2023 - ZDJĘCIA
  • Powiatowe Centrum Przesiadkowe oficjalnie oddane do użytku – DUŻO ZDJĘĆ, FILM
  • Pierwsza odsłona Centrum Przesiadkowego
  • Opcje wyświetlania odpowiedzi

    Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.