Skip to main content
portret użytkownika IMS.PT

Szanowni Absolwenci Powszechnego Uniwersytetu Nauczania Chrześcijańsko-Społecznego (PUNCS)!

Pojawiły się ze strony elit zachodnioeuropejskich starania przejęcia własności nad polskimi lasami. W naszej Radzie Programowej Powszechnego Uniwersytetu Nauczania Chrześcijańsko-Społecznego (PUNCS) mamy jednego z regionalnych dyrektorów Lasów Państwowych, a konkretnie pana Bartłomieja Obajtka. W najbliższą sobotę 25 marca poprowadzi on zajęcia PUNCS poświęcone tej właśnie sprawie, na co serdecznie zapraszam nie tylko grono obecnych słuchaczy, ale wszelkie osoby zainteresowane zarówno dokładniejszą wiedzą na tematy środowiska naturalnego, jak i dyskusja na temat możliwości naszego przeciwdziałania temu, co podważa interesy zarówno naszego społeczeństwa, jak i naszej flory. Tematem zajęć prowadzonych przez dyrektora Obajtka będą „Wyzwania związane z polskimi lasami państwowymi, w świetle myśli chrześcijańsko społecznej”. Te zajęcia będą trwały od godz. 10:00 do 11:30.

Po przerwie kawowej, od godz. 11:45 do 13:15, pan Paweł Cybulski, rzecznik przedsiębiorców, przedstawi zagadnienie i pokieruje dyskusją na temat „Solidarna współpraca przedsiębiorstw na rzecz dobra narodowego”. Tu będziemy przyglądać się środowisku gospodarczemu, dla którego spoiwem winna być solidarność w osiąganiu dobra wspólnego. Całość zajęć obracać się będzie wokół budowania świata spójnego, zapewniającego korzyści wszystkim swym mieszkańcom, a nie takiego, na którym niektórzy doznają krzywdy w imię haseł ideologicznych.

Oto link, poprzez który każda osoba z zewnątrz może się dołączyć do naszych zajęć:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3aZNTedyyBRmMYyL1Q3MVVp6uRw...

Ponownie załączam tu ulotki związane z planowaną na maj Podróżą Śladami Schumana. Planujemy zorganizować jeden autokar dla młodzieży od 18 do 35 lat (50 osób), która weźmie udział w konferencji dla młodzieży w Metz organizowanej przez Instytut św. Benedykta oraz również jeden autokar (też dla 50 osób) dla osób powyżej 35 roku życia. Autokar młodzieżowy wyjeżdża z Warszawy 5 maja 2023 a wraca 11 maja. Z kolei drugi autokar, dla tych bardziej wiekowych, wyjeżdża z Warszawy 7 maja, zaś wraca 12 maja.

Na wyjazd zapisać się można wysyłając zgłoszenie na adres mailowy podany na ulotce lub wypełniając formularz na stronie internetowej pod linkiem: http://imschuman.com/podroz-sladami-schumana/. Osobom zgłaszającym się zostanie przesłana dodatkowa, dokładniejsza informacja z planem Podróży, numerem konta i uwagami co zabrać w Podróż. Przewidywany koszt Podróży to około 2000 zł bez wyżywienia.

Zapraszamy również osoby z zagranicy, nie tylko Polaków i Polonię ale osoby innych narodowości. Jeżeli macie Państwo możliwość położenia pliku ulotek o podróży w kościele, w pracy, na uczelni lub w jakimś miejscu dostępnym publicznie, chętnie je dla państwa wydrukujemy; w taki wypadku proszę o podawanie, ile przesiać sztuk oraz na jaki adres. Rajmund Niszczota przyjmuje w tej sprawie Państwa zlecenia pod adresem: renekiusz@gmail.com i tel. 508 541 628.

Jako środowisko Instytutu Myśli Schumana jesteśmy zbulwersowani atakami względem osoby Jana Pawła II, dla czego wykorzystuje się dokumenty z archiwów ubeckich. Stawiane są postulaty, by z naszych placów i ulic usuwać jego pomniki. Przypominam wezwanie ze strony prof. Zbigniewa Krysiaka, aby kto tylko może 2 kwietnia 2023 wziął udział w Warszawie w I marszu papieskim. Profesor prosi nas, abyśmy organizowali wyjazdy grupowe autobusami do Warszawy, co już zapowiedziały Kluby Gazety Polskiej. Początek marszu będzie o godz. 11:00 pod Krzyżem Papieskim przy pl. Piłsudskiego w Warszawie, zaś koniec marszu w Bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej, z udziałem w mszy świętej o godz. 12:30.

Profesor Zbigniew Krysiak, a równocześnie generał Towarzystwa Roberta Schumana, pisze do nas: „Chcemy w ten sposób głosić, że Bóg, który wybrał naszego Jana Pawła II na Świętego zwycięży i jedynie w Chrystusie jest nadzieja i przyszłość Polski i świata. Rozpocznijmy już dzisiaj przygotowania. Nie może nikogo zabraknąć!!!”

Serdecznie pozdrawiam - dr Marek Oktaba

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak