Skip to main content

Szanowni Państwo,

portret użytkownika Admin
A. Macierewicz

Warszawa, dn. 30 września 2009r.

Biuro poselskie
Antoniego Macierewicza
ul. Hoża 62/1
00-682 Warszawa
tel/fax 022-622-47-80

Szanowni Państwo,

Dziękuję najmocniej za żywy odzew na moją zapowiedź, iż będę wnosił o wystąpienie do Trybunału Konstytucyjnego o sprawdzenie zgodności z Konstytucją RP traktatu z Lizbony. Traktuję to jako poparcie dla mnie, a przede wszystkim dla Polski. Wniosek ten jest już gotowy, jego skuteczne złożenie w Trybunale Konstytucyjnym wymaga jednak podpisu 50 posłów (Konstytucja RP, art. 191, ust. 1, pkt. 1). Niestety do tej pory nie udało się zebrać niezbędnej liczby podpisów. Nie wątpię jednak, że tak się stanie i to bez względu na losy referendum w Irlandii.

Z tonu, niektórych listów zamieszczonych na portalu Trybunalscy.pl można by wnioskować, iż sądzą Państwo, że zaskarżenie Traktatu zależy wyłącznie ode mnie. Niestety tak nie jest. Dlatego byłbym zobowiązany tym wszystkim, którym naprawdę leży na sercu dobro Polski, by zwrócili się z apelem w tej sprawie do innych Posłów, których stanowisko nie jest jeszcze jasne. Wydaje się też, że warto wystąpić z takim wnioskiem do Przewodniczącego Rady Miasta w Piotrkowie Trybunalskim Pana Pawła Szcześniaka zgodnie z regulacją art. 191, ust. 1, pkt. 3 Konstytucji RP.

P.S. W roku 2004 byłem przedstawicielem wnioskodawców prezentującym przed Trybunałem Konstytucyjnym stanowisko, iż Traktat akcesyjny jest niezgodny z Konstytucją RP. Trybunał wniosek oddalił, ale potwierdził równocześnie, że Konstytucja RP jest najwyższym prawem Rzeczpospolitej Polskiej; nadrzędnym wobec wszystkich innych uregulowań. W tamtym czasie niezbędne podpisy pod wnioskiem zbierałem przez miesiąc z pomocą trójki kolegów Posłów z koła RKN. Mam nadzieję, że dzięki Państwa pomocy obecnie ten czas nie będzie dłuższy.

Z poważaniem
Antoni Macierewicz
Poseł na Sejm RP
okręg nr 10
Piotrków Trybunalski

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Z podziękowaniem Panu Posłowi

portret użytkownika Admin

za List, mam prośbę: do Autorów Apelu także naszych Radnych o przygotowanie Listu do Przewodniczącego RM. Apeli do parlamentarzystów

Admin

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.