Skip to main content

Oświadczenie

A. Macierewicz

W związku z informacją o przekazaniu przez Prokuraturę aktu oskarżenia w sprawie powoływania się przez Andrzeja Lichockiego i Wojciecha Sumlińskiego na wpływy w Komisji Weryfikacyjnej i w związku z informacjami medialnymi na ten temat:

1.z satysfakcją przyjmuję jako były Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej wycofanie się Prokuratury z zarzutów o korupcję kierowanych pod adresem członków Komisji.

2.Pragnę przypomnieć, że cała sprawa miała od początku charakter prowokacji dwóch funkcjonariuszy WSW i WSI A. Lichockiego i L. Tobiasza, których celem było zniszczenie Komisji Weryfikacyjnej i zablokowanie rozwiązania WSI. Z ubolewaniem stwierdzam, iż w działania te włączyli się niektórzy politycy związani z WSI w tym m.in. Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski, a za jego namową działania represyjne wobec Komisji podjęła ABW.

3.W związku z wciąż powtarzanymi, nieprawdziwymi informacjami i pomijaniem faktycznych okoliczności sprawy trzeba przypomnieć, że A. Lichocki który miał powoływać się na wpływy w Komisji został w Raporcie WSI wskazany jako osoba winna licznych nieprawidłowości, a w szczególności działania na rzecz dezintegracji niepodległościowych partii politycznych po roku 1989. Z kolei wobec L. Tobiasza od października 2006r. toczy się postępowanie prokuratorskie w związku z podejrzeniem, iż złożył fałszywe oświadczenie weryfikacyjne i jest oczywiste, że Komisja nie mogła go zweryfikować pozytywnie.

4.Mimo to przez dwa ubiegłe lata w licznych publikacjach prasowych powołując się na ustalenia Prokuratury zarzucano członkom Komisji oraz Komisji jako takiej działania korupcyjne. Przez cały ten czas przedstawiciele Prokuratury swoim zachowaniem i swoimi wypowiedziami uprawdopodobniali te zarzuty, które od początku były bezzasadne co dzisiaj przyznano.

5.W związku z powyższym oczekuję przeproszenia Komisji Weryfikacyjnej i jej członków zarówno przez autorów szkalujących publikacji, jak i przez wypowiadających się na ten temat Prokuratorów. Szczególnie oburzające jest, że prowokacja funkcjonariuszy WSW i WSI została wykorzystana przez ABW do działań represyjnych wobec dwóch członków Komisji Weryfikacyjnej, u których dokonano rewizji, pozbawiono certyfikatu dostępu do informacji niejawnej oraz próbowano zniesławić. Wyrazy potępienia należą się tym politykom, którzy jak robił to m.in. pan Bronisław Komorowski działania prokuratury wykorzystywali jako pretekst do kampanii politycznej na rzecz WSI.

Antoni Macierewicz
Przewodniczący Komisji Weryfikacyjnej WSI 2006-07
Poseł na Sejm RP

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Pan Poseł

portret użytkownika witold k

zdaje się rozsiewać nową polską nadzieję. Jakoby 2010 był kolejnym polskim karnawałem... Wygrana polskich opcji niepodległościowych, pod politycznym przywództwem PIS. Taki był przekaz Konferencji w Sejmie. W tę stronę zmierzają upadające kolejne oręża ubecji i ich pożytecznych idiotów z TVN-ów i innych takich... tak w stosunku do ich głównego wroga Posła Macierewicza jak i na całej linii, Krzysiów, Wacków...

Czy to jest możliwe? Myślę że jest... Ale

witold k

Szanowny Panie Pośle...

Potępienie Pana marszałka spływa po nim jak woda po kaczce. Należy - wydaje mi się drążyć temat, jaki udział w tym miał. Bo zdaje się, że niebagatelny. Pozdrawiam

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.