Skip to main content

Kandydatura PiS ma rozbijać piotrkowską prawicę

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

No... moi mili parafianie – ktoś tu wprowadza zamieszanie. Pojawiają się opinie, komentarze jakoby wystawianie przez PiS kandydata na prezydenta w wyborach samorządowych rozbija piotrkowską prawicę.

No wiec sprawa jest z gruntu inna. W Piotrkowie nie ma prawicy, która liczyłaby się w wyborczej zawierusze. Prawica w rozumieniu zwartej formacji mogącej mieć znaczenie polityczne i w ten sposób zająć znaczącą pozycję w Samorządzie, nie istnieje... Jest rozproszona w różnego rodzaju: partiach, grupach, stowarzyszeniach, nieformalnych formacjach np. FRK. Jest, jak nazywam bękart, para prawicowy Stowarzyszenie „Prawica Razem”. Głosy o rzekomym rozbijaniu prawicy to pewnie wrzask tej koterii. Strach przed przewietrzeniem administracyjnych fałd. Para Prawicowe – Stowarzyszenie PR nie jest prawicą w rozumieniu podstawowych kanonów polskiej prawicy lat przełomu. Ichnia prawicowość to pijar – policzony na naiwność jednych i lojalność innych. To typowa koteria trzymająca się stołków za każdą cenę z litości nie podam przykładów.

Polska prawica jest: antykomunistyczna politycznie – nie pod stołem wśród zaufanych, kapitalistyczna w gospodarce – nie poprzez obsadzanie swoich w administracyjnych fałdach i podgryzaniu budżetu, moralna (przestrzegająca Dekalogu) – nie poprzez okupację plebani, kupczenie religijnością.

Piotrkowski podział na prawicę i lewicę jest formą zadymiania rzeczywistości, sposobem pozornego rozróżniania czy podziału wśród konkurentów do lokalnego tortu. Jednym z liderów SLD jest paxsowiec. Za lidera prawicy uchodzi zbieracz diet czy funkcji. Nie zrobią sobie krzywdy, bo mają wspólny cel.... obrywki wynikające z pozycji. Przypomnę sprawę Waldemara Niewinnego, czy Mariana Wszędobylskiego. Jest u nas w Polsce przyzwolenie na kręcenie... To nie jest prawica. Chodzenie, bądź nie chodzenie do Kościoła tu nic nie zmienia. Zwłaszcza, że np. główni pracze kasy, co to kpią z kościoła, systematycznie dają datki w parafiach, w których chałupy postawili. A chałupy postawili, żeby podatków nie płacić.

W Piotrkowie do tej pory mogła powstać poważna formacja prawicy, ale...
Czy powstanie? Czas kampanii to okazja, czy będzie wykorzystana...

witold k

5 lutego 2010

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Rozbijanie prawicy

To, że Prawo i Sprawiedliwość ma swojego kandydata na Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego jest rzeczą oczywistą i normalną.Komu więc przychodzi do głowy że ten fakt jest przyczyną rozbijania piotrkowskiej prawicy? Czyżby na prawicowość w Piotrkowie Trybunalskim miała monopol tylko "Prawica Razem"? PiS to duża partia w której szeregach są ludzie prawicowi, dobrze wykształceni, rozumni i pragnący dobra dla Piotrkowa i Piotrkowian. Myślę, że zaniechanie wystawienia kandydata na Prezydenta było by bezmyślne.Ale przecież ludzie prawicowi są również w innych partiach, Stowarzyszeniach, ugrupowaniach i właśnie oni winni się zgromadzić wokół Prawa i Sprawiedliwości, aby wyłonić wspólnego Prezydenta. Czyż nie tak? A więc czas na rozmowy, decyzje. Prawo i Sprawiedliwość jest partią otwartą na wszystkie ugrupowania prawicowe - taką mam nadzieję.
Monika

...

Marcin Majewski

Ja poczekam na programy wyborcze i na tej podstawie będę wybierał kandydata.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.