Skip to main content

Złota rybka po królewsku

herbPT.svg.png

Wieczorem to jestem jak złota rybka. Pamięć u niej taka, że co podpływa do szybki to stwierdza z zadowoleniem - Oooo, coś nowego! Z rana jednak trafiają mi sie przebłyski skojarzeń. Dzisiejsza gazeta Polska The Times Dziennik Łódzki informuje o zleceniu dla p. Michała Króla w wysokości 260 tysięcy złotych.
Artykuł można przczytać tutaj a ogłoszenie o wyborze oferty można znaleźć tutaj Dzięki sprawnie działającym rano szarym komórkom przypomniałem sobie, że pan Michał Król już wcześniej świadczył dla nas usługi, o czym mówił na sesji Sekretarz Miasta Bogdan Munik:

"W związku z zapytaniem dotyczącym zasad zatrudnienia adwokata Michała Króla, uprzejmie wyjaśniam: mecenas Michał Król adwokat prowadzący kancelarię adwokacką z siedzibą w Łodzi przy ulicy Traktorowej 19 G jest zatrudniony na umowę nr 1107DRG/D/09 o świadczenie usług obsługi prawnej zawartej w dniu 1 października na czas określony do 31 grudnia 2009r. Zakres obowiązków mecenasa Króla opisuje paragraf 3 umowy a mianowicie: zleceniobiorca zobowiązuje się na zlecenie zleceniodawcy do świadczenia stałej obsługi prawnej zleceniodawcy w pełnym zakresie ze szczególnym uwzględnieniem spraw związanych z doradztwem w zakresie udzielania funduszy pomocowych dotyczących realizacji inwestycji, modernizacja i rozbudowa Oczyszczalni Ścieków w Piotrkowie Trybunalskim i nadzorem właścicielskim nad spółkami prawa handlowego. Punkt 2: Wykonywanie obsługi prawnej zleceniodawcy będzie polegało na: udzielaniu ustnych porad prawnych, sporządzaniu pisemnych opinii prawnych, opiniowaniu formalno- prawnym uchwał, zarządzeń i wskazanych decyzji administracyjnych, prowadzenie spraw sądowych, obsługa Sesji Rady Miasta, posiedzeń Komisji i Rady Miasta w zakresie spraw prowadzonych przez zleceniodawcę.”

Dodatkowo pan Michał Król jest według mojej wiedzy członkiem Rady Nadzorczej spółki Piotrkowskie Wodociągi i Kanalizacja.

Ten zestaw to już zbiegiem okoliczności być nie może.Czy jest to problem? Jeżeli p. Michał Król jest naprawdę dobry w tym co robi, to moim zdaniem nie jest problemem, że przy obsłudze prawnej inwestycji wartej 270 milionów zarobi 260 tysięcy złotych. Pytania w tych kwestiach są jednak inne. Czy obsługiwał już inwestycje o podobnym o charakterze i podobnej wartości? Czy skutek jego działań był pozytywny? Jak szacowano wartość zamówienia? Czy 260 tysięcy to dużo, czy mało jak na taką usługę? Czy w sytuacji kiedy inwestycję będzie prowadził Urząd Miasta, to obsługi prawnej inwestycji nie są w stanie zapewnić radcy prawni zatrudnieni w Urzędzie Miasta?.

Paweł: http://ciszewski.blog.pl

8 marca 2010
Powiązane

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak