Skip to main content

Przypomnijmy o Rotmistrzu - kiedy rozstrzygnięcie Konferencji Przewodniczących PE?

portret użytkownika Admin
przypomnijmy o rotmistrzu2.jpg

Szanowny Pan
Prof. Jerzy Buzek
Przewodniczący Parlamentu Europejskiego

oraz

Szanowny Pan
Michał Kamiński
Przewodniczący Grupy
Europejskich Konserwatystów i Reformatorów

Wielce Szanowni Panowie!

Na wstępie pragnę po raz kolejny podziękować Panu Przewodniczącemu Parlamentu Europejskiego oraz Panu Przewodniczącemu Europejskich Konserwatystów i Reformatorów za wsparcie, jakiego udzielają Panowie Fundacji Paradis Judaeorum dla realizacji najważniejszego z celów zainaugurowanej przez nas w styczniu 2008 r. akcji społecznej inicjatywy obywatelskiej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki"). Jest nim ustanowienie 25 maja - rocznicy zamordowania rtm.Witolda Pileckiego - europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

W nawiązaniu do wcześniejszej korespondencji, a także informacji, jakie były dostępne w środkach masowego przekazu, uprzejmie proszę o odpowiedź na pytanie:

W jakim terminie Konferencja Przewodniczących Parlamentu Europejskiego podejmie decyzję w sprawie ustanowienia 25 maja europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem?

Uprzejmie proszę również o informację, czy na obecnym etapie istnieją jakiekolwiek przeszkody dla rozstrzygnięcia wyżej wymienionej kwestii. Sprawa ta żywo interesuje instytucjonalnych i indywidualnych uczestników akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki).

Z wyrazami szacunku,

Michał Tyrpa
Prezes Zarządu
Fundacji Paradis Judaeorum

ul. Kobierzyńska 66/14
30-363 Kraków

4 czerwca 2010

Przypomnijmy o Rotmistrzu

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak