Skip to main content

Aby Polakom żyło się lepiej rząd podniósł podatki

monety.jpeg

Ekipa pana Donalda jest zdeterminowana by na siłę uszczęśliwiać rodaków więc aby Polakom żyło się lepiej głosami koalicji przegłosowano wzrost podatków. Rząd zatwierdził Wieloletni Plan Finansowy więc od przyszłego roku główna stawka VAT wzrośnie do 23 % ale niewykluczone, że w przyszłości wzrośnie nawet do 25%.

Za tę podwyżkę zapłacą wszyscy obywatele, bo wszyscy płacą za usługi i towary. Ale szczególnie w ramach “pomocy” polskim rodzinom, dziecięce ubranka i pieluchy będą droższe, bo VAT na te produkty wzrośnie do 8 %. Dodatkowo odebrano firmom możliwości odliczenia całego VAT przy zakupie samochodów, paliwa i nieruchomości co w oczywisty sposób wpłynie na wzrost cen towarów i usług. To bardzo zły sygnał, bo ujawnia niezmiernie trudną sytuację finansową państwa i nieudolność obecnej władzy. Jeszcze w czasie wyborów prezydenckich słyszeliśmy z ust polityków PO obietnice wyborcze o obniżaniu podatków. Więc dziś, społeczeństwo czuje się oszukane!

Według szacunków, dzięki podwyżce VAT,rząd zyska w przyszłym roku ok. 5,5 mld zł, a w roku następnym 9 mld zł. Resort finansów zakłada, iż dzięki temu deficyt budżetowy, który w przyszłym roku wyniesie 45 mld zł, do 2013 ma spaść o 15 mld zł. Wzrost podatków był konieczny, bo platformerskim biznesmenom i ichniejszym POlitykom musi żyć się lepiej przecież wiele zainwestowali w czasie kampanii a zainwestowane środki trzeba z nawiązką odzyskać.

Zbyszek

11 sierpnia 2010

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Pogarda dla ziomka z euroregionu polska

portret użytkownika witold k

Pogarda dla ziomka z euroregionu polska, właśnie przeszła kolejny etap. Platforma Obywatelska formalnie uchodziła za partię pro kapitalistyczną. Populiści to mieli być z PiS. Co słyszymy? Podwyżka VAT, CIT.

Namiestnik eurosojuza na Polskę, znany naukowiec Balcerowicz przestrzega PO.

Polska nie potrzebuje podnoszenia podatków tylko oszczędności: na becikowym czy ulgach para socjalnych dla pracowników. Ani słowem nie zająknął się na likwidacji politycznie poprawnych fundacji, rautów dla możnych, czy finansowania homosiów, innych nowych ideologów - następców, traktorzystek i junaków.
No panie psorze, tak to prawda. Oszczędności w szczególności na politycznych koteriach. Następnie likwidacji wszelakiego socjalu, no i... Totalna obniżka podatków.

Proponuje zacząć od Samorządu i Karty Miejskiej. W ciągu jednego pokolenia jesteśmy w stanie uporządkować solidny ustrój polityczny i gospodarczy, oparty o ludzką inicjatywę... a na nie polityczne koterie...

witold k

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.