Skip to main content

List do Kombatantów - XII list do przyjaciół

portret użytkownika witold k
marsz.jpg

Szanowni Państwo żołnierze II Rzeczypospolitej í zbrojnego podziemia antykomunistycznego, represjonowani przez Polskę Ludową, potomkowie komunistycznego i hitlerowskiego ludobójstwa.
W tych dniach w dużym projekcie „Marsz dla Rotmistrza 2011” czyniliśmy starania, aby przywrócić pamięć Rotmistrza Witolda Pileckiego. Tym samym uruchomiliśmy nowe formy obywatelskiej pracy i służby.

Centralnym elementem społecznej Akcji był sam Marsz, który odbył się 13 maja, w naszym mieście Piotrkowie Trybunalskim. Oczywistym jest, że to Wy, zaraz po Witoldzie Pileckim jesteście obiektem naszego szacunku. Zwłaszcza, że przyjęliście, w osobach swoich organizacyjnych szefów członkostwo w Komitecie Honorowym „Marszu dla Rotmistrza 2011”. Wobec niestosowności, jaka miała miejsce na Rynku Trybunalskim, nie wymienienie Waszej obecności, nie poproszenie o wypowiedź, informujemy co następuje.

Komitet Organizacyjny, zaangażowanie około XXX różnych piotrkowskich podmiotów życia społecznego, publicznego, politycznego, środków przekazu – prasa, radio, telewizja, internet informuje o nadrzędnym naszym szacunku wobec Państwa.

Zapraszamy Państwo do długofalowej współpracy na zasadach pełnej Waszej podmiotowości. Pomysł społecznej obywatelskiej aktywności to novum; a w szczególności, w naszym piotrkowskich realiach.

Środowisko Piotrkowian skupione przy portalu trybunalscy.pl i jak rozumiem zawiązane nadzieje na przyszłość w postaci Komitetu Organizacyjnego są gwarantem na współpracę.

Zapraszamy Państwa do podejmowania własnych inicjatyw tego rodzaju, a my stawiamy się do dyspozycji w realizacji tychże.

Witold Kowalczyk – moderator Marszu

16 maja 2011

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak