Skip to main content

Zbigniew Ziobro w Opocznie

Na zaproszenie posła na Sejm RP Roberta Telusa do Opoczna przyjechał Zbigniew Ziobro poseł da PE, były minister sprawiedliwości i prokurator generalny w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Wizyta odbyła się w sobotę 6 sierpnia 2011 r. w ramach ogólnopolskich spotkań zatytułowanych „Porozmawiajmy o Polsce”. Tematem rozmów były bieżące sprawy polityczno-gospodarcze kraju oraz polityka kreowana przez Unię Europejską. Istotną sprawą jaka została poruszona przez parlamentarzystów była sprawa polskiego rolnictwa, jego przyszłości oraz działań koalicji rządzącej PO-PSL, które zgodnie zostały skrytykowane. Jako przykład podano słowa jednego z polityków PSL, który wyrażając stanowisko swojej partii w sprawie wyrównania dopłat rolniczych, w debacie sejmowej w czerwcu tego roku powiedział „…tego się po prostu nie da wprowadzić pod dyskusję, bo to by oznaczało, że trzeba zabrać Francuzom, Belgom, Niemcom, po to, żeby nam zwiększyć.” Licznie zebrani mieszkańcy Opoczna ale także Piotrkowa i Tomaszowa mieli okazję wysłuchać w skrócie o pracy Zbigniewa Ziobro jako ministra w latach 2005-2007. Natomiast dziennikarze ze stacji telewizyjnych prosili o komentarz do śmierci Andrzeja Leppera, która była gorącym tematem ostatnich dni. Na zakończenie poseł Ziobro zapytany o medialne doniesienia potwierdził, iż zmienił stan cywilny i wraz z małżonką spodziewają się potomka. Na pamiątkę przyjazdu do Opoczna otrzymał płytkę ceramiczną z wizerunkiem Matki Boskiej Świętorodzinnej w raz z serdecznymi życzeniami od wszystkich uczestników spotkania.

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Odpowiedź Europosła

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Pan Poseł udzielił między innymi odpowiedzi na pytanie: "Dlaczego przepisy unijne są przenoszone (wszystkie jak lecą) na polski grunt z wyjątkiem prawa unijnego dotyczącego obrotu lekami?":
http://www.trybunalscy.pl/node/4142#comments
Odpowiadając Pan Zbigniew Ziobro poinformował słuchaczy, że światowe koncerny farmaceutyczne są ogromnie bogate, mają pieniądze na korupcję. Budżety tych koncernów są większe niż budżet niejednego państwa. W Czasie gdy Pan Poseł był Prokuratorem Generalnym RP udało się skutecznie zablokować korupcjogenną działalność Firmy J&J.
Piotr Korzeniowski

Zbigniew Ziobro w Opocznie cz . I

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

www.wiadomosci24.pl

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Zbigniew Ziobro spotkał się z mieszkańcami Opoczna

2011-08-09 18:53, aktualizacja: 2011-08-09 18:53:15

6 sierpnia w Opocznie miało miejsce spotkanie z europosłem Zbigniewem Ziobro. Mimo niesprzyjającej pogody przybyło ponad 200 osób z miasta i okolic.
Rozmowy Z. Ziobry z przybyłymi Opocznianami odbywały się jeszcze po zakończeniu spotkania... / Fot. Fot. Robert MłynarczykKorzystając z faktu, iż Zbigniew Ziobro był jeszcze w drodze, spotkanie otworzył
gospodarz powiatu opoczyńskiego, starosta Jan Wieruszewski, prezentując pokrótce ostatnie zadania realizowane przez powiat, a także bieżące potrzeby regionu. Ważne miejsce w jego wystąpieniu zajęła pomoc poszkodowanym przez lipcową nawałnicę oraz walka z biedą i bezrobociem.

Po tym wprowadzeniu na salę wszedł, w towarzystwie posła Roberta Telusa
Zbigniew Ziobro. Europoseł zaprezentował pokrótce bieżącą sytuację w kraju, nawiązał
do ostatnich wydarzeń politycznych, w tym wyjaśnień katastrofy Od lewej: Europoseł-Zbigniew Ziobro, Poseł Ziemi Opoczyńskiej-Robert Telus, Starosta Powiatu Opoczyńskiego-Jan Wieruszewski / Fot. Fot. Robert Młynarczyksmoleńskiej i samobójstwa Andrzeja Leppera. W czasie spotkania głos zabierał także pochodzący z ziemi opoczyńskiej poseł na Sejm RP - Robert Telus- pełniący rolę pomocnika w zakresie wyjaśniania wielu lokalnych problemów.

Z kolei podczas debaty z mieszkańcami Opoczna, podejmowano bardzo różne, często osobiste, kwestie. Najczęściej dotyczyły one spraw bliskich miastu i ludziom. Na spotkanie, mimo niesprzyjającej pogody, przybyło około 200 osób... / Fot. Fot. Robert MłynarczykPojawił się także wątek ciągnących się latami spraw sądowych czy niejasnych decyzji administracyjnych. Na prośbę przybyłych rozmowy z europosłem odbywały się nawet po zakończeniu spotkania.

Zaznaczyć należy, że dużą pomoc okazała młodzieżówka PiS-u, która min. pomagała w sprawnym prowadzeniu dyskusji z zebranymi. Spotkanie odbyło się w obecności dziennikarzy, min. TVN oraz Telewizji Łódź.

Za: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/zbigniew_ziobro_spotkal_sie_z_mieszka...

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.