Skip to main content

Uznanie dla piotrkowsk​iego oddziału PTTK

IMG_4471.JPG
IMG_4472.JPG
IMG_4447.JPG

16.11.2012 r. w Warszawie odbyła się Konferencja „Rowerem Przez Polskę” poświęcona turystyce rowerowej w roku 2012, który ogłoszony został przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Krajoznawczo Turystycznego „Rokiem Turystyki Rowerowej”. Podsumowano na niej działania prowadzone w ramach projektu „Rowerem Przez Polskę”.

Spotkanie odbyło się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Do stolicy licznie zjechali delegaci z całej Polski reprezentujący gminy, kluby rowerowe, szkoły i inne środowiska oraz osoby, które kochają rowerowanie. Omówione zostały działaniach podjęte w ramach programu „Rowerem Przez Polskę”, a także wręczono certyfikaty, nagrody i wyróżnienia. Do najaktywniejszych środowisk rowerowych biorących udział w akcji „Bezpiecznie na rowerze”, trafiło 39 wyróżnień.

Wśród nich znalazł się także Oddział PTTK im. Michała Rawity Witanowskiego z Piotrkowa Trybunalskiego. Dyplom z rąk Waldemara Wieczorkowskiego - przewodniczącego Komisji Turystyki Kolarskiej przy Zarządzie Głównym PTTK, odebrał Prezes Piotrkowskiego Oddziału Mirosław Ratajski. Oddział PTTK w Piotrkowie zorganizował w minionym roku 5 rajdów rowerowych popularyzujących zarówno wiedzę krajoznawczą jak też bezpieczeństwo na drodze.

We współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowano konkursy dotyczące znajomości przepisów ruchu drogowego. Uczestnicy imprez otrzymywali elementy odblaskowe, kamizelki, oświetlenie i turystyczne wyposażenie rowerów. Popularyzowano także miejskie ścieżki rowerowe budowane w Piotrkowie.

Konferencja była nie tylko pretekstem do spotkań rowerzystów oraz wymian wrażeń z minionego sezonu rowerowego. Dodatkową atrakcją była możliwość udziału w Warszawskich Targach Turystycznych „Podróże” oraz zwiedzania Stadionu Narodowego.

Paweł

19 listopada 2012

3.75
Ocena: 3.8 (4 głosów)
Twoja ocena: Brak