Skip to main content

Oświadczenie

W związku z wczorajszą (12.03.2013) skandaliczną wypowiedzią Poseł na Sejm RP pani Elżbiety Radziszewskiej na łamach jednego z ogólnopolskich dzienników, gdzie stwierdziła, że chorzy wzywający karetkę pogotowia lub szukający pomocy w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych powinni płacić za udzielaną im pomoc oświadczam, że są to słowa bezprecedensowe, pokazujące gdzie rząd Platformy Obywatelskiej ma społeczeństwo. Te słowa mogą oznaczać, że rząd Donalda Tuska chce Polaków podzielić: na biednych i bogatych, a jedynie tym ostatnim będzie pomoc udzielana.

Platforma Obywatelska z premierem Donaldem Tuskiem na czele funduje Polakom bardzo utrudniony dostęp do leczenia. Wprowadzenie nakazu płacenia przez pacjentów za udzielaną im pomoc jest nie do przyjęcia i stanowczo wobec tego protestujemy.

Ostatnie wydarzenia w Skierniewicach, pokazały jak bardzo państwo polskie pod rządami Platformy Obywatelskiej jest niezdolne do zapewnienia społeczeństwu poczucia bezpieczeństwa. Jest to kolejny przypadek śmierci dziecka w Polsce, a rząd nie robi nic w kierunku poprawienia tej sytuacji, proponuje natomiast kolejne opłaty. Pacjent prosi lekarza o ratunek, bo nie wie jak sam ma się leczyć. Lekarze zobowiązani przysięgą Hipokratesa powinni udzielać zawsze pomocy, a rząd i państwo powinno lekarzom umożliwić warunki i możliwości do realizacji tej obietnicy. Nie utrudniać, ale pomagać - Platforma Obywatelska od początku swoich rządów myli te dwa sformułowania.

Dzięki takim wypowiedziom oraz działaniom, jak poseł Radziszewskiej, przypomnę: lekarza z wykształcenia sytuacja w polskiej służbie zdrowia jest fatalna! Biedniejsi obywatele mają być przez Platformę Obywatelską skazywani na śmierć, gdyż nie będzie ich stać na wezwanie pomocy. Od wczoraj Polacy mają się bać wzywać pomocy, bo przyjdzie im za to zapłacić: często z bardzo niskich, nieprzekraczających 900 zł miesięcznie emerytur, rent, albo zasiłków. W każdym cywilizowanym państwie za taką wypowiedź poseł obozu rządzącego złożyłby mandat. Obowiązkiem państwa jest zapewnienie obywatelom bezpłatnego dostępu do służby zdrowia.

W związku z powyższym Zarząd Powiatu Prawa i Sprawiedliwości w Powiecie Piotrkowskim zorganizuje w najbliższym czasie konferencję poświęconą ocenie aktualnego stanu i propozycjom naprawczym służby zdrowia w Polsce. Zaprosimy panią Radziszewską. Liczę na to, że Pani Poseł przyjdzie, wtedy dowie się gdzie są faktyczne problemy i jak można je naprawić. Prawo i Sprawiedliwość nie dopuści do sytuacji, by ratowanie życia było wyłącznie za opłatą.

Z wyrazami szacunku

Bartłomiej Misiewicz
Prezes Zarządu Powiatowego
Prawa i Sprawiedliwości
w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrków Trybunalski, 13 marca 2013 r.

3.75
Ocena: 3.8 (4 głosów)
Twoja ocena: Brak

Jarosław Kaczyński powinien skasować oprócz NFZ -u

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Jarosław Kaczyński powinien skasować oprócz NFZ -u także ministerstwo zdrowia !!!
http://www.jwc.com.pl/przedmowa_do_wydania_ii2013_wykazu_lekow,lk,22,ls,...
http://www.trybunalscy.pl/node/5151

Szykuję się do porównania Goja z Gejem

portret użytkownika witold k
cytuję Piotr Korzeniowski

Jarosław Kaczyński powinien skasować oprócz NFZ -u także ministerstwo zdrowia!!

Chcę zapytać czy jest możliwa ich współpraca – przywrócenie im godności i podmiotowości. Myślę, że radykalne formy np. likwidacja ministerstwa zdrowa czy funduszu jest niemożliwa nie tylko ze względów finansowych, ustrojowych, ale przede wszystkim mentalnych, owych Goj czy Gej… Na początek pomysł zapłaty za nadużycia w ilości wizyt w POZ czy wzywaniu karetki. Potem stopniowe przez lata zwalnianie obowiązków i podatków.

Przecież to PiS wysunął słuszny postulat

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Przecież to PiS wysunął słuszny, wolnorynkowy postulat likwidacji niepotrzebnej "czapy"
czyli pośrednika w relacjach pacjent - lekarz.

Sprawa czapy

portret użytkownika witold k
cytuję Piotr Korzeniowski

Przecież to PiS wysunął słuszny, wolnorynkowy postulat likwidacji niepotrzebnej "czapy" czyli pośrednika w relacjach pacjent - lekarz.

Sprawa czapy jest drugorzędna. Bez względu na wymianę czapy na kapelusz bądź tacę pozostaje sprawa zarządzania oraz określenie co jest w zasięgu chorego a co nie jest i ile fiskus jest wstanie zwolnić z podatków… na to co jest w zasięgu… grypa owszem, rak też…

Owszem, to jest temat na piotrkowską konferencję, ja postujuję rozwiązanie podobne do kredytu studenckiego.

Sprawa jest pierwszorzędna !!!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Normalnie to się stanie, gdy państwo "odchrzani" się od tak poważnej sprawy jak zdrowie obywateli. Niech państwo zaprzestanie pobierać zdrowotno-ubezpieczeniowy haracz a ludzie staną się tak bogaci, że nikogo nie będzie bulwersować wypowiedź Pani Poseł Radziszewskiej.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.