Skip to main content

Petycja Piotrkowskiej Inicjatywy Obywatelskiej

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Huki, jak i fochy wokoło Petycji nie mogą przesłonić wydarzenia, jakim jest ta właśnie Petycja. Petycję przenoszę do grupy (tagu) „na progu IV RP”. Co do przekazu głównego, jaki Petycja wytycza w naszej lokalnej społeczności: Tego jeszcze nie było, to jaskółka, a ta jak wiadomo wiosny nie czyni.
Polskie Samorządy w swej większości to zdominowane, zawłaszczone przez lokalne koterie, żerowiska. Jedyne pole rywalizacji (rywalizacji dla gawiedzi), to wyścig w skutecznym uprawianiu propagandy sukcesu. Jeden przed drugim wywyższa się, ile to on pozyskałby pieniędzy z zewnątrz. Ile rozdałby: biednym, uzależnionych, wybudowałby niekoniecznych obiektów, przychówków i innych Traktów z pieniędzy... wcześniej "zrabowanych przez Celnika". Propaganda jest tak skuteczna, że na hasło pada ta odpowiedź, która paść powinna. Zero refleksji, analizy, perspektywy. Urawniłowka.

Z tak wytyczonego korytka chcieliby zaczerpnąć inni, bez względu na to, jaki byłby skutek dla lokalnej społeczności. Rwetes, larum od strzechy po dzwonnicę. Dlaczego zero zaufania? Jeden wielki, medialny konflikt. Taki jest oficjalny i pantoflowy przekaz. Rzeczywistość? Kolorowa.

Petycja, pomijając ocenę poszczególnych jej punktów, wyprzedza o dekadę zdolność prawną jak i mentalną samorządowców i obywateli. Obecnym ekipom, przy ca 40% frekwencji i kilku komitetów wyborczych ani w głowie zmieniać cokolwiek.

Jednak. Powinniśmy - nie wiem, kiedy - uważałem, że zaraz po 1989 roku (protesty, co do ułomności ustawy o samorządzie terytorialnym) przejść do demokracji bezpośredniej, do przyjmowania w drodze powszechnych lokalnych wyborów najważniejszych kierunków politycznych i gospodarczych Samorządu. Bez zmian ustrojowych, w tym najważniejszej - ordynacji wyborczej, pozostaje, nie bacząc na realia, robić swoje, licząc na współpracę wielu. Petycja powinna być obiektem debaty. Jeśli kierownictwo tego nie robi, to mogą to robić: radni, urzędnicy, obywatele. Z takiej debaty może być tylko dobro. Jej efektem będzie po pierwsze (jedyne, realne, skuteczne) obywatelska edukacja. Po kolejne: perspektywa na przyszłość, na czas, kiedy zreformujemy nasze życie polityczne, społeczne, obywatelskie. Petycję dołączyłem do naszego referendalnego pytania.

Nie bacząc na intencje stron, Petycję (także działalność trybunalscy.pl i wielu innych) widzę na szerokiej, dobrze rozświetlonej drodze, biegnącej do podatku liniowego rzędu 15% - jedynego w kraju nad Wisłą. Kraju, w którym posłowanie czy rajcowanie to zaszczyt. A w naszym mieście, Piotrkowie Trybunalskim, jest nieprzebrana ilość pomysłów i programów przygotowanych przez mieszkańców nie za pieniądze, a za szacunek pozostałych obywateli.

witold k

18 marca 2013

4.75
Ocena: 4.8 (4 głosów)
Twoja ocena: Brak

Co do przekazu głównego, jaki Petycja wytycza w naszej lokalnej

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

"Co do przekazu głównego, jaki Petycja wytycza w naszej lokalnej społeczności: Tego jeszcze nie było, to jaskółka... " Jak to nie było ? A naciskanie na Posła Antoniego Macierewicza i innych polityków http://www.trybunalscy.pl/node/1610 żeby traktat z Lizbony skierować do Trybunału Konstytucyjnego RP to było nic ?!?

Miałem na uwadze

portret użytkownika witold k
cytuję Piotr Korzeniowski

"Co do przekazu głównego, jaki Petycja wytycza w naszej lokalnej społeczności: Tego jeszcze nie było, to jaskółka... " Jak to nie było ? A naciskanie na Posła Antoniego Macierewicza i innych polityków http://www.trybunalscy.pl/node/1610 żeby traktat z Lizbony skierować do Trybunału Konstytucyjnego R P to było nic ?!?

Miałem na uwadze, piewsze w historii (naszej) publiczne zapytanie Rady Miejskiej o kierunki i bieżącą przszłość.

Podczas tamtej akcji również było takie pytanie !!!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Ratusz piotrkowski
UE
Apele, listy otwarte

logo unia.jpg

Piotrków Tryb. 01.10.2009r

Szanowny Przewodniczący Rady
Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Paweł Szcześniak!

Uprzejmie prosimy o poparcie wniosku Pana Posła Antoniego Macierewicza o wystąpienie do Trybunału Konstytucyjnego w celu sprawdzenia zgodności traktatu z Lizbony z Konstytucją RP.
Może Pan to uczynić poprzez wysłanie własnego (samorządowego) wniosku, dotyczącego tej samej sprawy.

Podstawa prawna:regulacja art.191, ust.1, pkt.3 Konstytucji RP

Z poważaniem
Trybunalscy.pl
Za: http://www.trybunalscy.pl/node/1586

W ten sposób pokazaliśmy, że troszczymy się o naszą małą piotrkowską Ojczyznę - że wiemy, iż dotacje z Eurokołchozu to żadna bezzwrotna pomoc na wzór powojennego Planu Marshalla tylko gigantyczny przekręt, który wpędza nas w długi, które będą musiały spłacać nasze dzieci, wnuki i prawnuki !!!

Przypomnę w tym miejscu

portret użytkownika witold k

Przypomnę w tym miejscu, że wpierw PO rozpaczała, że kandydat PIS na prezydenta nie potrafi wniosków pisać a obecnie szef PIO to specjalista od pisania takowych. Czyli? Co zrobili z tymi zwierzętami ze słynnego Folwarku, które podważały istotę koryta? Przykre to wszystko. Początek zmian powinien z dołu pochodzić. Pewnie jednak nie doczekam się komunikatu o tym, że chcą dać pieniądze na kolejne rondo a prezydent odpisze, jak dacie na nową szkołę to wezmę… Nie wspomnę, że w 1989 roku Polacy nie mieli żadnych długów. To była wewnętrzna spawa PZPR; Gomułki i Geremka.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.