Skip to main content

Pismo w spr. Pana Arkadiusza Ciacha

portret użytkownika Towarzystwo Patriotyczne

Przewodniczący Rady Miasta Radomsko Pan Jacenty Olszewski
Prezydent Miasta Radomsko Pani Anna Milczanowska

Szanowni Państwo

Ze znacznym opóźnieniem Towarzystwo Patriotyczne weszło w posiadanie wyjątkowo ważnych informacji i dowodów haniebnej aktywności społecznej i politycznej jednego z radnych Rady Miasta Radomsko, V-ce Przewodniczącego Rady – Pana Arkadiusza Ciacha.

Otóż, Pan radny w dniu 1 marca b.r. – w dniu obchodzonym jako dzień ” Żołnierzy Wyklętych”, na swoim profilu internetowym na Facebooku, określił Ich mianem: żołnierzy przeklętych.(!) Potwierdzenie tego faktu znajdujemy w rozmowie dziennikarki Gazety Radomszczańskiej z radnym A. Ciachem w numerze 10 Gazety, z dnia 7.03.2013 r.

Następnie w tejże rozmowie zapytany o uczczenie pamięci – Żołnierzy Wyklętych odpowiedział, że cyt.: „ będę palił świeczkę na grobach mordowanych przez tych panów, na cmentarzu w Radomsku, m. in. na grobie Andrzeja Chodury.”

W imieniu Towarzystwa Patriotycznego Radomsko, wyrażam zdecydowany sprzeciw i protest wobec takiego zachowania i postępowania radnego Rady Miasta Radomsko a dodatkowo V-ce Przewodniczącego Rady Miasta Radomsko. Jest ono wielkim skandalem i hańbą dla wszystkich Radomszczan oraz wszystkich Polek i Polaków świadomych swojej - naszej narodowej historii, naszej narodowej gehenny, naszych korzeni.
To hańba i skandal, to niedopuszczalna degrengolada, że w rodzinnych stronach założyciela i I Komendanta Konspiracyjnego Wojska Polskiego gen. Stanisława Sojczyńskiego, gdzie:
- żyją członkowie Jego najbliższej rodziny a także Jego żołnierze,
- w całym kraju z najwyższą powagą obchodzi się Dzień Żołnierzy Wyklętych, tryumfalnie wracających na karty historii,
- Sejm Rzeczypospolitej Polskiej stosowną uchwałą ogłosił rok 2013 – Rokiem Żołnierzy Wyklętych, że w ”mateczniku” KWP – w Radomsku, we władzach samorządowych a dodatkowo na stanowisku V-ce n Przewodniczącego Rady Miasta Radomska, znajduje się człowiek ziejący nienawiścią do naszej przeszłości, do naszych bohaterów, do naszych patriotycznych ikon!

Zdumiewa dotychczasowe milczenie w tej sprawie całej Rady, także zdumiewa szczególnie dotychczasowe milczenie Przewodniczącego Rady Miasta oraz Prezydenta Miasta. Przypuszczam, że wszyscy Państwo o tym wiedzieliście i wiecie, a jednak milczycie!
Czyżby nic się nie stało? Czy jest to milczenie solidarne, czy ze wstydu? W takiej sytuacji Wasze milczenie jest niczym innym jak tylko akceptacją takiej rzeczywistości.
Nie może być naszej zgody na przyzwolenie dla próby lewicowej interpretacji polskiej rzeczywistości historycznej. Nie będzie relatywizowania patriotów i bohaterów z okupantami i zdrajcami. Zdecydowanie odrzucamy wszystkich oszustów, kłamców i tych z obcą twarzą.
Poeta powiedział, że „ … najgorszą ze wszystkich twarzy jest twarz zdrady”. Smutnym milczeniem należy pominąć fakt wyboru przez społeczeństwo tej opcji politycznej. Okazuje się, że reanimowanie trupa jest próżną próbą. Polska potrzebuje innych reprezentantów. Potrzebne nam są nowe autentyczne autorytety, jakże inne od takich jakie prezentuje pan radny.

Pan V-ce Przewodniczący nie zna faktów historycznych, bo i po co. A powinien wiedzieć, że nawet komunistyczni kaci sądowi skazujący w 1946 roku, na śmierć kapitana Stanisława Sojczyńskiego, uwolnili go z 58 punktów oskarżenia, w tym … od zabójstwa Andrzeja Chodury!

Takie fakty historyczne nie są wygodne dla p. radnego. To nie może dziwić zwłaszcza gdy wspomni się całkiem niedawny sprzeciw partii pana radnego, wobec próby przyjęcia przez Sejm RP uchwały potępiającej śmiertelne pobicie przez Milicję Obywatelską, maturzysty Grzegorza Przemyka w Warszawie, w maju 1983 roku.

Pan V-ce Przewodniczący Rady Miasta Radomska powinien mieć świadomość, że swoimi działaniami i wypowiedziami obraża uczucia patriotyczne i narodowe, że takie wystąpienia są propagowaniem i nawoływaniem do powrotu systemu zła i upodlenia. Pan V-ce Przewodniczący Rady Miasta Radomska zdaje się nie mieć świadomości, że przyjmując mandat choćby tylko radnego, nie mówiąc o członkostwie w Prezydium Rady, jest zobowiązany do działań ukierunkowanych na promocję naszego miasta. A co mamy w rzeczywistości? Czy tak powinna wyglądać promocja naszego miasta ? Czy aby ktoś się nie pomylił ?.
W tym miejscu trudno nie skierować podobnego pytania do Przewodniczącego Rady Miasta oraz do Prezydenta Miasta Radomska, także o ich stanowisko w tej sprawie i możliwość dalszej pracy i współpracy, bez narażenia na szwank własnego wizerunku i wizerunku miasta.

Wobec przedstawionych faktów, Towarzystwo Patriotyczne Radomsko oczekuje od Pana radnego Arkadiusza Ciacha jedynego kroku jaki jest w tej sytuacji możliwy – tj. dymisji ze stanowiska V-ce Przewodniczącego Rady Miasta Radomska oraz złożenia mandatu radnego Rady Miasta Radomska.

Towarzystwo Patriotyczne nie wyklucza dalszych kroków prawnych dla obrony i ochrony prawdy, dobrego imienia poniżanych w ten sposób bohaterów oraz godności milionów Polek i Polaków.

Towarzystwo Patriotyczne Radomsko, oczekuje także oficjalnego stanowiska w tej sprawie Przewodniczącego Rady Miasta i od Prezydenta Miasta Radomska.
Z uszanowaniem

Tadeusz Dudkiewicz
Przewodniczący

Radomsko, 29 maja 2013

3.285715
Ocena: 3.3 (7 głosów)
Twoja ocena: Brak

Pilnujcie tej sprawy

portret użytkownika Admin

Pilnujcie tej sprawy. To ważne żeby oficjalne osoby z Samorządu wypowiedziały się w tej sprawie. Każda bowiem ich reakcja będzie wykorzystana. Brak wypowiedzi będzie wypowiedzią. Raczej podajcie czas na odpowiedź po to żeby nie mogli nadrobić zaniechania. Nie możecie z jednej strony czekać na reakcje w nieskończoność. Oficjele z kolei nie mogą unikać reakcji.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.