Skip to main content

Niepokalanów 8 - 10 maj

portret użytkownika Nazaret Energetyków

Od czwartku 8 maja do soboty 10 maja br. odbyło się w Domu Rekoleksyjnym w Niepokalanowie spotkanie Krajowej Rady Duszpasterstwa Zawodowego EEE Nazaret, w którym z naszego Łódzkiego Oddziału PGE uczestniczyli: Wacław Zięcina, Mirosław Pietrzyk, Marek Kosmala i Ryszard Łopaciński.
Tradycyjnie dokonano ustaleń dotyczących Krajowych Obchodów Dnia Energetyka.
Tutaj serdeczna prośba o dopisanie relacji z tego wydarzenia, oraz zapisanie wszystkich ważnych ustaleń, które zapadły w Niepokalanowie.

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Niepokalanów 8-10 maj

Wiosenne spotkanie Krajowej Rady Duszpasterstwa EEiE Nazaret z udziałem naszych przedstawicieli skupiło się na organizacji Święta Energetyka w Niepokalanowie i XXIX Pielgrzymki na Jasną Górę.Omawiano sprawy organizacyjne oraz kierunki dalszej działalności Duszpasterstwa w co raz bardziej niesprzyjających warunkach w miejscach pracy.Przewodniczący Krajowej Rady kol. Władysław Turek przybliżył nam trudności związane z rejestracją sądową naszego stowarzyszenia.Wniosek ma być uzupełniony o uwagi strony sadowej i ponownie złożony w sądzie rejestrowym w Częstochowie celem ostatecznego zatwierdzenia.Jest nadzieja że z końcem roku stowarzyszenie otrzyma moc prawną.
Uroczystość Święta Energetyka w dniu 14 sierpnia rozpocznie się o godz.11,oo uroczystą Mszą Świętą . Przewodniczący Władysław Turek wraz z Krajowym Duszpasterzem ks Jarosławem Sroką apelowali o liczny udział przedstawicieli całej branży energetycznej wraz z pocztami sztandarowymi.Patronat nad tą uroczystością podjął Oddział Warszawa-Teren.
Po uroczystościach można będzie odebrać zamówione akcesoria pielgrzymkowe.
XXIX Pielgrzymka odbędzie się w dniach 16-17 sierpień 2014 roku pod hasłem " Otwórzcie drzwi Chrystusowi ", przewodniczył jej będzie ks bp Marian Buczek z Charkowa. Pielgrzymkę otworzy w dniu 16 sierpnia o godz.16,30 , tradycyjne spotkanie pielgrzymów w auli ks Kordeckiego na które zaprasza ks Jarosław Sroka.W tym dniu sekretariat Pielgrzymki będzie czynny w godz.10-16 w Domu Pielgrzyma.
Obecni na spotkaniu nasi koledzy włączyli się czynnie do organizacji i przebiegu Pielgrzymki , kol.Mirek Pietrzyk podjął się trudu niesienia krzyża na czele całej grupy pielgrzymkowej , kol. przewodniczący Ryszard obsługi audiowizualnej i internetowej.Pozostaje prośba o zgłoszenie się chętnych z naszego Oddziału do pocztów sztandarowych w Niepokalanowie i Pielgrzymki.
Bardzo miłym akcentem spotkania były nauki przyjaciela naszego Nazaretu ks Michała Moskwy który pobłogosławił wszystkich relikwiami Świętych : Szymona z Lipnicy , Władysława z Gielniowa ,Jana z Dukli oraz naszego Patrona św. Maksymiliana.

Nasz patron św.Maksymilian. - przypomnienie?

W związku ze zbywaniem przez pracodawcę budynków po likwidowanych posterunkach energetycznych
pozostaje nie zakończony temat tablic z naszym patronem św.Maksymilianem. Tablice wiszące w Rejonach były wieszane z wielką pompą , nie pozwólmy by przez nowych właścicieli zostały zdjęte rzucone w kąt lub oddane na złom.W tych rejonach pracują nasi koledzy członkowie NAZARETU każdy wie gdzie zostały powieszone,i czy zostały zdemontowane zabezpieczone.
Może na forum Trybunalscy .PL wypowiedzą się koleżanki i koledzy jak wykorzystać zdemontowane tablice z naszym patronem, by w nawale zmian i obowiązków zwrócić na to uwagę,
żeby nie było za późno na działanie z naszej strony.Tablice trzeba wykorzystać w godny sposób
,czekamy na dyskusje propozycje i wypowiedź na forum.
Pozdrawiam.

Witam, myślę że można by je powiesić

Witam, myślę że można by je powiesić w Posterunkach byłych Rejonów bo przecież nie we wszystkich Posterunkach były.

Pozdrawiam Sabina

Wieszanie nadal w przygotowaniu

portret użytkownika ryszard l

Z Piotrem Szermetyńskim mówiliśmy, że w Łodzi Miasto - na ul. Tuwima temat uroczystego zawieszenia tablic Św. Maksymiliana należy uruchomić w momencie zmobilizowania jakieś grupy tamtejszych pracowników. Przygotowania można by rozpocząć od indywidualnego docierania i poruszania tej sprawy.
Następnie należy zredagować pismo do zakładowych związkowców, aby zechcieli się przyłączyć i delegować swoich przedstawicieli do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
Przy tak zebranej grupie reprezentującej pracowników należy dokonać najlepszej lokalizacji tablicy z dyrekcją oraz przyjęcie dogodnej dla wszyskich daty na uroczyste poświęcenie.
Temat jest w przygotowaniu, ale na pierwszym etapie rozpoznania i docierania do tych osób, które swoim zaangażowaniem nadadzą wartość wydarzenia.
Luksusem by było duchowe przygotowanie wszystkich pracowników centrali przez osobę ks. Piotra ... niestety brak jest tutaj mocy sprawczej, aby tak to wykonać.
To list otwarty adresowany do wszystkich pracowników też wymaga duchownego autorytetu...

należy robić co w naszej mocy.

Pozdrawiam
Ryszard Łopaciński

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.