Skip to main content

Dość POgardy! - protest środowisk prawicowych

polska-flaga-stare.jpg

10 lipca w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się trzecia kolejna forma protestu przeciw władzy. Przeciw rządom Platformy Obywatelskiej. Dwie poprzednie rożne w formie i przekazie na różne elementy naszej aktualnej politycznej sytuacji wskazywały. Wszystkie ważne i potrzebne. Oto kilka fotek z manifestacji. Liczę na szerszy opis - refleksje z tej imprezy.

Andrzej

11 lipca 2014

4.6
Ocena: 4.6 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak

Brawo. Akcja udana, ale prosimy o więcej i częściej

Akcja pod hasłem "Dość Pogardy" w asyście policyjnej i narodowych barw, przeprowadzona dynamicznie, dobrze przygotowana,nośne hasła, wykrzyczane przez sporą grupę KGP i nie tylko. Szkoda tylko, że adresatka i jednocześnie lokatorka Biura Poselskiego, posłanka PO Radziszewska, nie zaszczyciła jej swoja obecnością. Miejscowych przedstawicieli mediów też nie spostrzegłem, poza jednym pewnie z własnej inicjatywy Panem filmującym całą akcję. A szkoda, bo jest to ważna, oddolna inicjatywa miejscowych środowisk niezadowolonych z sytuacji politycznej w Kraju. Oby więcej takich udanych akcji w naszym mieście.

udana, oby nie ostania

portret użytkownika Marcin P.

Stanisław jako pierwszy poruszył temat, wnioskował o tego typu akcję, publicznie poparty licznie (4 osoby), udało się.

Są miasta, większe od naszego, w których takie protesty zorganizowane zostały w przeciągu kilku godzin od ujawnienia pierwszej taśmy. Ruch Narodowy, o którym należy wspomnieć choć nie wszyscy się z tego ucieszą, był i jest inicjatorem wszystkich dużych manifestacji (wielotysięcznych), które były brutalnie przez policję pacyfikowane (młodzi ludzie pałowani i gazowani jak w Warszawie).

Mediów, żadnych, nie uświadczyliśmy, a szkoda, bo jak KNP zorganizował pikietę (kilku osobową) to lokalne media o niej informowały. Ale i bez wsparcia mediów sympatyzujących z ..(każdy chyba to widzi) damy radę.

Posłanka E. Radziszewska (PO), członek Komisji do Spraw Służb Specjalnych (do niedawna przewodnicząca), chyba nie ma odwagi stanąć przed nami. Cóż miałaby powiedzieć?

Wątpliwa przyjemność

Ta szkoda akcentowana - "Szkoda tylko, że adresatka i jednocześnie lokatorka Biura Poselskiego, posłanka PO..." - nie mogła by zaszcz..., bo hańbi swoją aktywnością misję posła, a uwagi składane spływają jak po kaczce. Jej dokonania to zgliszcza widziane nie tylko w Piotrkowie Tryb.
Lepiej, aby społeczeństwo obudziło się i przejrzało na własne oczy z kim ma do czynienia.
To wydarzenie warte było uwagi wszystkich piotrkowian.
Wypada dopowiedzieć, że odbywało sie w ulewnym deszczu rozganiającym zgromadzonych z pod katyńskiego pomnika - to w tym wypadku można jednak uznać za duże zgromadzenie, znając niskie zaangażowanie Piotrkowian za których zawsze inni decydują i manifestują.
Na tym zgromadzeniu przecież nikt nie dzielił zatęchła kiełbasą wyborczą i nie gwarantował posady w zagrabionych spółkach.

Video niebawem

portret użytkownika ryszard l

Niebawem będzie pamiątkowe nagranie video. Przepraszamy za opóźnienie, technicze przeszkody należy przeskoczyć, wytrwali sie doczekają.

W kręceniu materiału nie tylko ulewny deszcz przeszkadzał, ale także uczestnicy przemarszu, którzy prrzerywali możliwość dokumentowania tego wydarzenia.
Ciągle widać obawy, bo kiedyś robili to prześladowcy, a dziś mańpulacja medialna jest przez tych ludzi wyczuwana w funkcjonujących kanałach telewizyjnych.

Niestety brak czasu na opracowanie tych przerywanych materiałów dlatego zdecydowano się publikować bez montażu, czyli będą tylko surowe, nieopracowane najdłuższe filmiki.

Oto poniżej 3 najdłuższe:

Raz 50 spotkano się 10 lipca 2014 pod pomnikiem Katyńskim w Piotrkowie Tryb., aby uczcić ofiary katastrofy smoleńskiej

Dość POgardy przemarsz POd biuro POselskie PO w Piotrkowie Tryb.

Dość POgardy POd Piotrkowskim biurem PO

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.