Skip to main content

Podsumowanie I tury

OKW nr 15

Szanowni Państwo.
Jesteśmy po I turze wyborów na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Cały dzień i większą część nocy spływały do mnie od Państwa informacje o jego przebiegu. Po zamknięciu lokali rozpoczęła się procedura liczenia głosów.
Zanim zaprezentuję ustalony przez Ruch Kontroli Wyborów wynik w Piotrkowie Trybunalskim pragnę poruszyć kilka spraw z jakimi zetknąłem się w tę noc.
Niestety zdarzały się w piotrkowskich Obwodowych Komisjach Wyborczych pewne nieprawidłowości, których byłem świadkiem i na które od razu zwracałem członkom tych komisji uwagę, niestety w poza jednym przypadkiem, bez skutku.

1. Kilka komisji NIE WYWIESIŁO PROTOKOŁU po zakończeniu liczenia głosów i udaniu się do Urzędu Miasta. Kuriozalne jest tłumaczenie, że nie został on wywieszony ponieważ protokół musi być "zatwierdzony" przez Urząd Miasta. Stąd moje pytanie kierowane do takiej komisji: Kto liczy głosy? Kto odpowiada za wynik głosowania w ob wodzie? Urząd Miasta czy Obwodowa Komisja Wyborcza? Nadmienię, że w komisjach tych nie było już spisów wyborców, kart do głosowania, pieczęci itp.
Były to Obwodowe Komisje Wyborcze nr:
- 8: Lokal Wyborczy ul. Zamurowa 10,
- 9: I Liceum Ogólnokształcące im. B. Chrobrego al. M. Kopernika 1,
- 22: Szkoła Podstawowa nr 13 ul. Dmowskiego 11,
- 23: Przedszkole Samorządowe nr 15 ul. Belzacka 78A
- 39: Szpital Powiatowy ul Roosevelta 3 (po mojej interwencji protokół został wywieszony).

2. Część komisji umieściła protokół w taki sposób i w takim miejscu aby nie było możliwe zapoznanie się z nim. Dotyczy to m.in. Obwodowych Komisji Wyborczych nr:
- 21: Przedszkole Samorządowe nr 7 ul. Poprzeczna 7A
- 29: III Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego al. Armii Krajowej 17
W obu tych przypadkach protokoły zamieszczone zostały na budynkach (drzwi, okna) do których nie było dostępu, tj. za zamknięta bramą, furtką.
W przypadku OKW nr 21 miejsce umieszczenia protokołu jest co najmniej lekceważące w stosunku do wyborców, tj. umieszczony został na wysokości kolan przechodniów. Chcąc zapoznać się z jego treścią, po doczekaniu się otwarcia bramy należało dodatkowo przyjąć pozycję leżącą, bądź prawie leżącą. No cóż miejsca pod dostatkiem, ale myślenia brak.... Za przykład dobrego i zarazem prostego rozwiązania niech Państwu posłuży np. OKW nr 15 ul. Jeziorna 41 lub OKW nr 14 ul. Włókiennicza 7.

A teraz do meritum. Wyniki (na podstawie danych, które do mnie spłynęły) kształtują się następująco:
1. G. Braun: 250 0,8%
2. A. Duda: 10 952 35,0%
3. A. Jarubas 262 0,8%
4. B. Komorowski 9 711 31,0%
5. J. Korwin-Mikke 873 2,8%
6. M. Kowalski 126 0,4%
7. P. Kukiz 7 404 23,7%
8. M. Ogórek 1 015 3,2%
9. J. Palikot 507 1,6%
10. P. Tanajno 38 0,1%
11. J. Wilk 158 0,5%

Wyniki zebrane przez RKW w Piotrkowie są zgodne z tymi opublikowanymi na stronie PKW

5
Ocena: 5 (7 głosów)
Twoja ocena: Brak

Polska albo będzie wielka albo Jej nie będzie ...

5

Gratulacje dla Marcina. Jego pracowitość, idealizm i aktywność w RKW - Ruchu Kontroli Wyborów powinna być wzorem dla wielu "działaczy". Jak dla mnie po wynikach widać, że ludzie myślą przez telewizor.Chyba nadszedł czas udać się na emigrację wewnętrzną.Na szczęście to Pan Bóg zdecyduje co z nami będzie. Szczęść Boże.

Niestety egoizmy ciągle górą.

Egoizm ludzi zadowolonych, nie tylko skutkuje myśleniem telewizorem zamiast głowy ale odbiera im empatię na powszechną biedę i szerzącą się patologię władzy.SOLIDARNOŚĆ niestety umarła.Rozejrzyjcie się w koło(to nie boli)a może dostrzeżecie jeszcze oprócz blichtru :bezrobocie,beznadzieję młodych,nieobecność dzieci i wnuków przy nas,fatalną sytuację Służby Zdrowia,totalne zwinięcie przemysłu w naszym kraju i wiele innych niekorzystnych zmian.Włączcie myślenie.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.