Skip to main content

Msza Święta czyli co? - posłuchaj, bo warto

portret użytkownika ryszard l

Nasza dojrzałość katolika ukazuje się także w rozumieniu tej wartości jaką niesie Eucharystia. To tutaj jest prawdziwe sedno naszej wiary. Aby w swoim życiu uniknąć pustki i jałowości warto zawsze podejmować starania dla kształtowania swojej katolickiej postawy, a także dla zgłębiania i zrozumienia tej tajemnicy.

Pozwolę sobie na refleksję i próbę oceny opierającej się na mojej obserwacji. W krótkich słowach trzeba stwierdzić, że nie wypada dobrze nawet przy braniu pod uwagę ludzi aktywnych przy kościele. To już jest wystarczający powód i dlatego warto poświęcić ten czas na ciekawy referat ks. Prałata Romana Kneblewskiego wygłoszony 27 VIII A.D. 2016 w Skierniewicach. Nie będę przedłużał wprowadzenia, bo warto więcej czasu poświęcić na treść tej katechezy wygłoszonej przez duszpasterza. Serdecznie wszystkim polecam

movie: 
See video
5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak

Co się stało? Jakie zmiany we

portret użytkownika Marcin P.

Co się stało? Jakie zmiany we Mszy świętej wprowadził Sobór Watykański II? Dlaczego warto brać udział we Mszy Trydenckiej?
Odpowiedzi na te i inne pytani znajdziemy w książce x. Grzegorza Śniadocha IBP: "Msza św. Trydencka. Mity i prawda"

 Msza św. Trydencka. Mity i prawda
do nabycia m.in. tutaj

Polecam lekturę, daje do myślenia.

Przy okazji zapraszam i polecam udział we Mszy Wszechczasów (Trydenckiej), która odprawiana jest w Piotrkowie Trybunalskim regularnie, jeden raz w miesiącu. Najbliższa 24.09.2016 kościół OO. Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.