Skip to main content

Podziękowania dla organizatorów Mszy Św. Wszechczasów

portret użytkownika POBUDKA

Pierwsza Msza Święta Trydencka w piotrkowskiej FARZE, czyli w kościele pw. św. Jakuba za nami.

Na otarcie łez po Matce Bożej Piotrkowskiej w ołtarzu głównym mamy również obraz Maryi, patronki naszego "dzieła", co nas bardzo cieszy (widać, że Maryja króluje w Piotrkowie :)). Jeszcze raz serdecznie dziękujemy ks. prałatowi Grzegorzowi Gogolowi za możliwość celebrowania tradycyjnej liturgii w tym historycznym miejscu. Jest to już oficjalnie zatwierdzone przez łódzką kurię miejsce celebracji.

Mamy więc nadzieję, że jest to początek nowego etapu, zmierzającego do celu, do którego dążymy, czyli coniedzielnej (może kiedyś także świątecznej) Mszy Trydenckiej w Piotrkowie Trybunalskim. Serdecznie dziękujemy także naszemu Duszpasterzowi ks. Pawłowi Markowskiemu, który po raz pierwszy gościł podczas celebracji Mszy Świętej w rycie klasycznym w naszym mieście.

Dziękujemy licznie zebranym wiernym (co zresztą widać na zdjęciach :)). Dziękujemy także wszystkim którzy przyczynili się do pięknej oprawy liturgii, czyli ministrantom, naszemu organiście Michałowi oraz pani Oli Szocie, która po dłuższej przerwie ponownie zaprezentowała nam piękne zdjęcia, które zamieszczamy poniżej. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać!

Msza Trydencka w Piotrkowie Trybunalskim FB

19 marca 2017

5
Ocena: 5 (6 głosów)
Twoja ocena: Brak

Msza Św. Trydencka w Piotrkowie-dzięki komu?

portret użytkownika Piotr Korzeniowski
5

Największym uporem i konsekwencją w dążeniu do comiesięcznego celebrowania w Piotrkowie Trybunalskim Mszy Św. Wszechczasów
wykazali się Iwona i Paweł Sztąberkowie. Chwała Panu za to, że natchnął Ich do realizacji tego dzieła.
Podczas ostatniej Mszy Św. Wszechczasów padł rekord frekwencji, uczestniczyło ok. 100 wiernych.
Miałem zaszczyt modlić się w pobliżu tablicy poświęconej Słudze Bożej Wincencie od Męki Pańskiej, Piotrkowiance z urodzenia Jadwidze Jaroszewskiej:
http://mtrojnar.rzeszow.opoka.org.pl/swieci/wincenta_jaroszewska/zycie.htm

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.