Skip to main content

Czy najbliższa rocznica śmierci rotmistrza Pileckiego będzie świętem w Unii Europejskiej

portret użytkownika Admin
150px-Witold_Pilecki_1.JPG

Michał Tyrpa Kraków, 19 lutego 2009
Fundacja Paradis Judaeorum
ul.Kobierzyńska 66/14
30-363 Kraków

Rocznica zamordowania rotmistrza Pileckiego świętem w Unii Europejskiej
- oświadczenie Fundacji Paradis Judaeorum

Nie będzie...
...."Spisane będą czyny i rozmowy"

Oddajcie mandaty!

To skandal, że media na ten temat milczą!, a europoseł Jacek Saryusz-Wolski haniebne głosowanie składa na karb błędu technicznego. Jakoś wytłumaczyć się wypadało, ale nas to nie zadowala. Nie umiecie głosować, nie nadajecie się do PE!

Jesteście niegodni reprezentować naród polski, skoro nie obchodzi Was jego historia i bohaterowie.

To przez Was Rotmistrz Witold Pilecki nie został patronem Międzynarodowego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.

Polacy! zapamiętajcie te nazwiska! I nie głosujcie na nich ponownie, bo przynoszą wstyd wszystkim Polakom:

PO: Bogusław Sonik, Jacek Saryusz-Wolski, Jerzy Buzek, Zdzisław Chmielewski, Urszula Gacek, Stanisław Jałowiecki, Janusz Lewandowski, Jan Olbrycht, Jacek Protasiewicz, Zbigniew Zaleski, Tadeusz Zwiefka,
PSL: Czesław Siekierski
SLD: Lidia Geringer de Oedenberg, Bogusław Liberadzki
Socjaldemokracja Polska: Genowefa Grabowska
Demokraci.pl: Grażyna Staniszewska, Andrzej Wielowieyski, Janusz Onyszkiewicz
Unia Pracy: Adam Gierek
Stronnictwo Demokratyczne: Paweł Piskorski
Stronnictwo Piast: Jan Masiel
Niezrzeszeni: Marek Czarnecki

W dniu 18 lutego 2009 r. grupa parlamentarna UEN (Unia Na Rzecz Europy Narodów) w Parlamencie Europejskim jednogłośnie przyjęła rezolucję wzywającą do ustanowienia 25 maja Międzynarodowym Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Szczegóły pod adresem:

http://wiadomosci.onet.pl/blogi/foltynkubicka.blog.onet.pl,365307552,blo...

Jest to ważny etap na drodze, na którą wkroczyliśmy ponad dwanaście miesięcy temu.

Od początku stycznia 2008 r. trwa akcja społeczna "Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki"). W ciągu ostatniego roku, poparcie dla tej inicjatywy zgłosiło kilkadziesiąt instytucji z kraju i zagranicy. Wiele osób zamieszkałych na kilku kontynentach włączyło się w działania na rzecz realizacji celów naszej akcji społecznej:

1) upowszechnienia tzw."Raportu Witolda z 1945 r.
2) lobbingu na rzecz superprodukcji filmowej opowiadającej losy "Ochotnika do Auschwitz"
3) ustanowienia 25 maja święta w Unii Europejskiej - Dnia Bohaterów Zmagań z Totalitaryzmem.

Ze szczegółami (oraz dokumentacją akcji) można zapoznać się z materiałów publikowanych od stycznia 2008 r. pod adresami: www.michaltyrpa.blogspot.com oraz www.witoldsreport.blogspot.com .

Już na początku lutego 2008 r. Fundacja Paradis Judaeorum zaprezentowała publicznie (vide: linki poniżej) projekt nowego święta w Unii Europejskiej, obchodzonego w rocznicę zamordowania rtm.Witolda Pileckiego - Dnia Bohaterów Zmagań z Totalitaryzmem. Na przełomie stycznia i lutego roku 2008 podjęliśmy intensywne działania na forum europejskim, zmierzające do tego celu.

Obecnie jesteśmy w przededniu przyjęcia przez Parlament Europejski rezolucji w sprawie ustanowienia święta 25 maja - Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem. Projekt rezolucji w tej sprawie, w którego współtworzeniu Fundacja Paradis Judaeorum uczestniczyła jako pomysłodawca nowego święta, od miesięcy lansowany jest przez polskich eurodeputowanych, a w dniu 18.02.2009 został przyjęty jako oficjalny dokument przez jedną z grup parlamentarnych

Zapraszam do zapoznania się z treścią wspomnianego projektu rezolucji (vide: załącznik) oraz przykładowych publikacji medialnych z ostatnich ponad 12 miesięcy. Obrazują one kolejne etapy na drodze do unijnego święta. Publikacje te, obok dokumentów prezentowanych pod adresem www.michaltyrpa.blogspot.com, uświadamiają, że o projekcie nowego unijnego święta, oraz o naszych zmierzających do realizacji tego projektu działaniach, informowane były setki tysięcy czytelników gazet i miliony telewidzów.

Informujemy czytelników Portalu trybunalscy.pl, że należymy do grona instytucji wspierających program przywrócenia Pamięci o Rotmistrzu.

Redakcja

22 lutego 2009

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak