Skip to main content

Zmarł Waldemar Rajca (1954 – 2018)

rajca_160x160.jpg

7 lutego 2018 roku po długiej chorobie zmarł Waldemar Rajca. Każdy kto choć otarł się o ruch wolnościowy nie mógł nie znać tej postaci.

Waldemar Rajca od samego początku działał w Unii Polityki Realnej, był jej liderem na region radomski. W późniejszych latach, mimo wielu zawirowań w ruchu konserwatywno-liberalnym, zawsze pozostał wierny swoim poglądom. Od kilku lat był jedną z czołowych postaci Kongresu Nowej Prawicy.

Przez lata wydawał prawicowe czasopisma na terenie Radomia, wielokrotnie startował w wyborach do sejmu czy na prezydenta miasta z list UPR czy KNP. Nie przepuszczał ważniejszych konferencji wolnościowych, wiele z nich sam organizował. Napisał kilka książek. Od kilku lat prowadził w internecie swojego bloga "Orwell 2006". Współpracował z PROKAP-em udostępniając nam swoje teksty. W głoszonych poglądach był bezkompromisowy, zwalczał socjalizm wszędzie, gdzie tylko się on pojawiał. Nie przepuszczał żadnej okazji, by demaskować zakłamanie łże-elit III RP. Marzył o Polsce bez socjalizmu.

Ostatni raz spotkaliśmy się na pogrzebie śp. Rafała Wójcikowskiego w styczniu 2017 roku. Opowiadał mi o swojej chorobie w sposób - choć może to brzmieć dziwnie - optymistyczny, zdając się w dużej mierze na Bożą Opatrzność. Dziś, z Rafałem, patrzą pewnie na nas z góry i wiedzą już o wiele więcej niż my.

Waldemar Rajca pozostawił w smutku najbliższą rodzinę oraz bliskich, ale poniekąd uwolnił się od naszych ziemskich trosk, od absurdów codziennego życia fundowanych nam przez tzw. klasę polityczną. Nie lubił demokracji, uważając ją za ustrój, który demoralizuje ludzi i deprawuje ich mentalność. Pozostaje wierzyć, że uwolnił się także od demokracji i zamieszkał wreszcie w Królestwie... Królestwie Niebieskim.

Pogrzeb Waldemara Rajcy odbędzie się 10 lutego (sobota) o godz. 12.00 w katedrze w Radomiu.

Rodzinie składamy szczere wyrazy współczucia...

Requiem aeternam dona ei Domine et lux perpetua luceat ei.
Requiescat in pace,
Amen

Paweł: http://prokapitalizm.pl/

8 lutego 2018

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak