Skip to main content

Podróże służbowe czy wycieczki

portret użytkownika POBUDKA

Słowo "partnerski" oznacza współpracę między różnymi podmiotami na równych prawach. Powinno to dotyczyć również miast partnerskich, które mają podpisane między sobą umowy. Czy tak jest w przypadku Piotrkowa i miast zagranicznych? Relacje między Polską a Izraelem od stycznia 2018 roku są napięte, w związku z nowelizacją Ustawy o IPN, a którą strona żydowska pragnie wykorzystać, upraszczając do wyrwania z Polski majątku bezspadkowego, po zamordowanych przez Niemcy Narodowo SOCJALISTYCZNE obywateli Polski narodowości żydowskiej. Sytuacja ta przekłada się na relacje nie tylko ogólnopaństwowe, ale także regionalne i samorządowe.
Czy MY jako Piotrków i jego mieszkańcy, mamy rzeczywiście przyjazne i partnerskie relacje i kontakty z izraelskim miastem, którego nazwy trudno wymówić, czy ze strony tego miasta będą wysuwane roszczenia majątkowe do naszego grodu? Z informacji ogólnodostępnych, jeżeli się tyko chce do nich dotrzeć wynika, że Państwo Izrael wraz z ponadpaństwowymi organizacjami żydowskimi, z przemysłu holokaust, chcą od Polski od 60 do 300 miliardów dolarów (jeszcze biedacy nie mogą się zdecydować ile z nas wycisnąć!).
W wymuszeniu tych kwot mają sojusznika w naszym jedynym sojuszniku czyli Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej. Takie działania są wrogie wobec nas. Czy samorządowe władze Piotrkowa już coś wiedzą ile z tej kwoty przypadnie na nasze miasto?
Ba! Czy władze samorządowe Piotrkowa znają stan majątku miejskiego?
To są pytania do radnych, szczególnie radnych tzw. opozycji. A może Prezydent i Przewodniczący Rady Miasta już coś od ministrów polskiego rządu wiedzą i dlatego forsują budowę MEDIATEKI, aby łatwiej "oddać" dawną synagogę; może już od rządu polskiego, szczególnie spraw zagranicznych, finansów i skarbu, są wskazane nieruchomości do "zwrotu" na terenie Piotrkowa, patrząc na to co się dzieje na Starym Mieście. I nie chodzi tu tylko o obecny rząd, również o poprzedników, gdyż kilka razy w komplecie obradowały w Izraelu. Czyżby zapadały tam wiążące Polskę decyzje o tzw. oddawaniu zrabowanego majątku przez Niemcy i komuchów?
Z Piotrkowa do partnerskiego miasta w Izraelu pojechała grupa delegatów, która była wybrana w tajemniczy sposób, bez konsultacji z Radą Miasta, w tym z klubami opozycji. Czy tak postępuje władza, która ma czyste zamiary, czy coś do ukrycia? Co tam piotrkowscy i izraelscy "partnerzy" uzgadniali? Mamy jako mieszkańcy prawo do wiedzy na ten temat.

Podobna sytuacja jest z nieszczęsną Ukrainą. Krajem, który buduje swą tożsamość państwową i narodową na zbrodniczej tradycji Szuchewycza, Bandery, SS - Galizien, OUN - UPA. Jednocześnie wypiera zbrodnie wobec Polaków, Żydów, Ormian i innych, a nawet Ukrainców, ratujących swych sąsiadów innej narodowości. W ukraińskich miastach są pomniki i nazwy ulic i obiektów publicznych honorujących ludobójców, faszystów i nazistów ukraińskich, bo tak to trzeba nazwać. W mieście "partnerskim" z Piotrkowem, Równem jest podobnie - https://wschodnik.pl/spoleczenstwo/item/3950-w-rownym-planuja-postawic-p...
Czy piotrkowska Rada Miasta, wraz z Prezydentem będą mieć jajca i pójdą, w ślady innych polskich samorządów i zerwą, albo chociaż zawieszą partnerstwo z Równym, gdzie się czci zbrodniarzy?
Skoro kolejne rządy polski, obojętnie czy SLD/PSL, czy PO/PSL, czy AWS, czy PiS nie chcą albo nie mają odwagi rozwiązać należycie problemu neofaszyzmu ukraińskiego, to muszą nim zajmować się odważne samorządy polskich miejscowości - http://prawy.pl/70217-polskie-samorzady-nie-moga-wspolpracowac-z-bandero...
Czy przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi piotrkowskie władze będą odważne i "partnerom" ukraińskiego Równego zwrócą uwagę na nie honorowe zachowania wobec Polski i nas Piotrkowian? Mieszkańcy Piotrkowa, wśród których jest wielu potomków uratowanych z wołyńskiej rzezi, mogą taki gest docenić przy urnach wyborczych!

Z pozdrowieniami dla Piotrkowian
POBUDKA Klucz Piotrków Trybunalski.

5
Ocena: 5 (8 głosów)
Twoja ocena: Brak

Przywrócić

portret użytkownika witold k
5

Bożnice Niemcy zburzyli. Nie mamy czego oddawać. Owszem fakt zbudowania budynku od nowa to umizgi komunisty Goja wobec Żyda, którego formalnie zwalczał.

Każdy kto nie sprzeda a da Żydowi ten budynek wpisze się w polską karłowatość. (Jeśli o to wystąpi a widzę tu referendum w sprawie i wielką edukację z historii i polityki)

Tak, Tak. Tą która zaprowadziła nas do niewoli i tą późniejszą. We wrześniu zaatakowali nas wszyscy sąsiedzi. Za co; za kretyńskie sobiepaństwo z I RP.

Przywrócić ulice ministra Pierackiego z pełną obszerną informacją o tamtym czasie... Porównać Pierackiego i Roosevelta. Bez emocji na faktach i decyzjach.

O ukraińskim skrajnie anty polskim nacjonalizmie pisałem w 2010 po rajdzie rowerowym do Lwowa. Nie zrywamy kontaktów a je umacniamy.
Mamy tutaj do czynienia z antypolonizmem w Polsce. Litwa zamiast pierwsza była uznana jako 10 w świecie przez Polskę. Potem chcieli nasi (...) podreperować się i pierwsi w świecie uznaliśmy Ukrainę. Przypomnę; Gorbaczow chcial oddać Lwów Polsce. Czy ktoś słyszał jakoby Niemcy pretensje wygaszali do Prus tych czy innych... Nie! oni tu są i swoje robią. Uwaga. W Augustowie do niemieckiej fabryki sprawdzono Azjatów nie Ukraińców, Litwinów.

Mieliśmy; mamy i będziemy mieć potencjał; ale byliśmy i jesteśmy głupi. Mądry był Zamość... niezdobyta twierdza. Dla przykładu.

Ktoś kiedyś Rządził miastem

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Wzór postępowania z "partnerami": pobliskie Radomsko

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.