Skip to main content

Podpisz petycję do Prezydenta Trumpa mimo to, że Prezydent USA ją zaparafował!!!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Prezydent Donald Trump wciąż może zawetować przyjętą przez amerykański parlament ustawę S. 447 dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu, niekorzystną dla państwa polskiego i jego interesów. W sieci pojawiła się petycja do prezydenta Stanów Zjednoczonych, której autorzy wyliczają negatywne skutki uznania S.447 za obowiązujące prawo. Jeśli do 30 maja zebranych zostanie pod petycją 100 tys. podpisów - wówczas Biały Dom będzie zobowiązany odnieść się do sprawy. Nie zwlekaj i złóż swój podpis pod petycją!

Ustawa S. 447 przyjęta niedawno przez amerykański Kongres uznawana jest jako szkodliwa dla Polski, a także niesprawiedliwa wobec naszego kraju. Dotyczy ona restytucji mienia ofiar Holokaustu, a jeden z jej zapisów mówi, że organizacje reprezentujące ofiary Holokaustu mogą domagać się finansowego zadośćuczynienia do wysokości 20 proc. wartości nieruchomości w Polsce. Skutki wejścia w życie tej ustawy mogą być dla Polski skrajnie niekorzystne.

S.447 tak długo nie będzie obowiązującym prawem, jak długo nie znajdzie się pod nią podpis prezydenta USA, Donalda Trumpa.

http://niezalezna.pl/224471-przyszlosc-szkodliwej-dla-polski-ustawy-s447...

Środowiska polonijne skierowały do Trumpa petycję z prośbą o zawetowanie ustawy.

- Ustawa narusza warunki porozumienia między Polską a USA z 1960 r. i jest stworzona dla wzbogacenia się prywatnych grup żydowskich Amerykanów, którzy mogą zgłaszać bezpodstawne, pozaprawne roszczenia wobec Polski (...) Grupy próbujące wysuwać roszczenia nie są spadkobiercami obywateli polskich zamordowanych przez Niemców podczas II światowej

- piszą autorzy petycji.

Aby petycja była wiążąca i do kwestii ustawy odniósł się oficjalnie Biały Dom, potrzeba zebrania 100 tys. podpisów. Nie zwlekaj i poprzyj petycję o zawetowanie szkodliwej dla Polski ustawy!

Jak to zrobić?

1) Wejść na stronę z petycją skierowaną do prezydenta Trumpa -link:

https://petitions.whitehouse.gov/petition/act-s-447-tries-legitimize-ext...

2) Po prawej stronie zamieścić swoje imię i nazwisko oraz adres mailowy i kliknąć "Sign now".

3) Potwierdzić swoje poparcie dla petycji poprzez mail zwrotny, który dotrze z Białego Domu na podany przez Ciebie adres

PODPISZ I ZACHĘĆ DO POPARCIA PETYCJI INNE OSOBY. Im szybciej uda się zebrać 100 tys. podpisów pod apelem o weto Donalda Trumpa dla S. 447 - tym lepiej!.

5
Ocena: 5 (9 głosów)
Twoja ocena: Brak

Niewiedza, olewanie? Zdrada, zdrada, ZDRADA!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski
5

Niewiedza, olewanie sprawy czy coś znacznie gorszego? Wiceszef MSZ: Nie przywiązywałbym do ustawy 447 zbytniej wagi.
Ustawa 447 na mocy której Polska może stracić kilkadziesiąt miliardów dolarów, czyli kilkaset miliardów złotych, została dziś w nocy (czasu polskiego) podpisana przez Prezydenta Donalda Trumpa. Wiceminister Piotr Wawrzyk bagatelizuje jednak ten fakt, jakie są tego przyczyny?

Ustawa JUST nie mówi o tym, że mają być jakieś konsekwencje wyciągane, mówi wyłącznie o tym, że Departament Stanu ma monitorować sytuację i informować Kongres o tym, co się dzieje w tej sprawie – powiedział w czwartek wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk.

Prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today – JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu – podał na swej stronie internetowej Biały Dom.

Ta ustawa wcale nie mówi o tym, że mają być jakieś konsekwencje wyciągane. Nie mówi o relacjach z innymi państwami, a mówi wyłącznie o tym, że Departament Stanu ma monitorować sytuację i informować Kongres o tym, co się dzieje w tej sprawie i tyle – powiedział w radiowej Jedynce Wawrzyk.
Jak wyjaśnił, za politykę zagraniczną odpowiada Departament Stanu, który „będzie określał, jak sprawa wygląda i na tej podstawie Kongres będzie ewentualnie wtedy mógł cos robić”. Pamiętajmy, że mamy umowy ze Stanami Zjednoczonymi, na podstawie których obywatele amerykańscy mogli się ubiegać o odszkodowanie za mienie. I ta ustawa została zrealizowana. Z tym, że te odszkodowania wypłacał rząd amerykański – powiedział.

Ustawa 447 oznacza bowiem, że Polacy będą musieli zapłacić Żydom 300 mld dolarów za to, że w czasie II Wojny Światowej Niemcy ich mordowali – stwierdził z kolei publicysta „Najwyższego Czasu” Stanisław Michalkiewicz.

Przez cały okres prac nad ustawą 447 polskie władze i największe ośrodki opiniotwórcze milczały w tej sprawie. Jest to najlepsza ilustracja dziadostwa, w jakie Polska popada – przyznał Michalkiewicz, który już wcześniej wskazywał, że polscy politycy zupełnie bagatelizują sprawę, lub też, co grosza, w jakiś sposób dogadali się z amerykańskimi Żydami.
Tak natomiast o ustawie 447 wypowiadał się poseł Wolności Jacek Wilk. Prezydent Donald Trump, podpisał sławną ustawę 447, stwarzającą podstawy, by rząd USA mógł wywierać presje, między innymi na takie państwa jak Polska, w kierunku zmiany prawa, tak aby tak zwane majątki bez spadkobierców mogły przechodzić na rzecz pewnych organizacji zagranicznych – powiedział.
http://wolnosc24.pl/2018/05/10/niewiedza-olewanie-sprawy-czy-cos-znaczni...

Uprzejmie proszę!!!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Uprzejmie proszę!!! Zintensyfikujmy nasze działania w celu zebrania 100 tys. podpisów. "Szczur katyński" http://trybunalscy.pl/node/9777
cały czas miesza i ilość podpisów zamiast się zwiększać lawinowo rośnie ale w żółwim tempie!!!

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.