Skip to main content

Czas na Zmianę w Piotrkowie Trybunalskim 2018 (6)

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Klub Gazety Polskiej w PT.

Jestem tym, który potencjał KGP porównał do energii DLP i służył tej sprawie.

Obecne szefostwo KGP – kiedyś obroniło inicjatywę przed jej zawłaszczeniem, a dziś? Wtedy - nowej politycznie inicjatywy KGP. Niestety, nie przyczyniło się to do wykorzystania projektu w celu skonsolidowania piotrkowian. W celu naprawienia błędów z przełomu lat 80. i 90. Nieporozumienia, brak brawury stworzyły przestań do powstania; jak potem nazwę, PROM-u. Próbowałem to kleić...

Rozeznałem się w piotrkowskim przedstawicielstwie na krajowym zjeździe KGP w Spale AD 2018. Obraz - to kopia naszej polskiej przypadłości. Więcej tam zajdziesz obrotowych niż ideowych. Mowa o doproszonych, nie członkach pracusiach.

Sprawę zjazdów KGP jako formy podtrzymania atmosfery w szykach pominę. Zwracałem na to uwagę. Wskazuję na fakt szufladkowania środowiska PiS-owskiego przez resztę koalicjantów z niestety, obopólnych zaniedbań czy też toksyczności. Jednak (choćby medialnie) można by pokazać wielorakość środowiska, nie zamykać się w odbębnieniu kolejnych form satysfakcji „naszych”.

Dopóty para prawicowy łobuz (jak nazywam) PiS był w opozycji, środowiskowe zjazdy mogły być uzasadnione. Obecnie mamy do czynienia z państwowym aparatem realizującym akcje pod potrzeby aparatu państwa. To zupełnie inna sytuacja. Niezauważenie tego stawia nas w PRL-u. Jeśli zjazd jest zjazdem organizacji to nie wyzywamy kolegów od ministrów czy premierów... Jedzie smrodem PRL-u moi mili parafianie. To dlatego tam więcej obrotowych niż ideowych. To koniec nie początek.

W Piotrkowie Trybunalskim muszą się wreszcie pojawić postaci i miejsce (jest trybunalscy.pl), które ogarną toksyczności. Nie mamy autorytetu… nie znaczy to, że nie możemy uznać takiego miejsca i wyjść z własnych (…). To jest konieczne.

witold k

15 czerwca 2018

4.666665
Ocena: 4.7 (12 głosów)
Twoja ocena: Brak