Skip to main content

Międzyczteromorze. Część druga.

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Lubię ludzi z Bałkanów.

Oni idealnie pasują do idei międzymorza.

Ze Słowianami najlepiej się można dogadać gdy Oni używają własnego języka a Polak polskiego. Dziś jestem w państwie członkowskim Unii europejskiej w Chorwacji. Wczoraj byliśmy z moją wspaniałą Żoną Izabelą w Hercegowinie.

Bośnia i Hercegowina mają szczęście nie należeć (jeszcze) do Unii europejskiej, mają tam wolność i raj na ziemi. Nieskrępowanie rozwija się Kult Maryjny, ponieważ nie ma tam jeszcze idiotycznego prawa unijnego z LGBTQ+ polit poprawnością i laickim państwem.

Premier się nauczył…

portret użytkownika Z sieci

Premier bywa człowiekiem „naiwnym” – bo szanuje „słowo honoru” jako bezwzględnie obowiązujące zobowiązanie, gwarancję wykonania tego, co się obiecało. Bardzo się cieszył z sukcesu negocjacyjnego, gdy obiecano mu, że kryterium praworządności stosowane będzie tylko jako warunek wykorzystania zgodnie z prawem Funduszu Odbudowy UE wg Krajowego Planu Odbudowy. Wraz z nim cieszyła się delegacja węgierska i gratulowała Polakom sukcesu negocjacyjnego. Bardzo się zdziwili, gdy okazało się, że NIE ma takiego ograniczenia, bo NIE ZOSTAŁO ZAPISANE. A słowo? – Liczy się to, co zapisano!

portret użytkownika witold k

Dlaczego nie spełniliśmy

logo unia.jpg

Dlaczego nie spełniliśmy nawet nie zaczęliśmy spełniać oczekiwań starej Europy. Kilka zdań refleksji w 19. rocznicę powrotu Polski do Europy.

Już to kiedyś wspominałem a rzecz tyczy mojej bardzo ważnej, najlepiej wspominanej działalności z dziećmi i młodzieżą; dzisiejszym ZHR-em. Jest 1985/6? rok obóz harcerski jeszcze Kręgu dzieci i młodzieży przy DLP w PT. Z nami obozuje POW Polska Organizacja Harcerska z Konina.

Ślad węglowy róży

portret użytkownika Z sieci

Financial Times poinformował, iż na Uniwersytecie Lancaster obroniona została praca doktorska, której autor stwierdził, iż Walentynki są rujnujące dla klimatu. Wg niego tradycyjny bukiet 12 róż o długich łodygach tworzy niemal 30kg CO2. Wyjaśnienie jest przekonujące: kwiaty wręczane w połowie lutego pochodzą albo z cieplarni w Holandii albo z plantacji w cieplejszych krajach: w Izraelu, Turcji, Kolumbii, Etiopii, Ekwadoru, a przede wszystkim z Kenii.

portret użytkownika IMS.PT

Nowa prezydencja, stara linia – Szwecja na czele państw UE

04b19b12-d6a4-419b-a135-fb86b37b5b25-768x512.jpg

Wraz z nowym rokiem Szwecja objęła prezydencję w Unii Europejskiej. Już na starcie zapowiedziała kontynuację dotychczasowej polityki UE, co oznacza ciąg dalszy grillowania Polski za rzekomą niepraworządność oraz forsowania szkodliwych dla gospodarek państw członkowskich rozwiązań klimatycznych. Podsumujmy fakty, z którymi Unia Europejska wchodzi w nowy, 2023 rok.

Jednak nie kapiszony

portret użytkownika Z sieci

Pan europoseł Jacek Saryusz-Wolski wskazywał, że UE próbuje na Polsce wymusić niezgodne z traktatami ustępstwa szantażując wstrzymaniem wypłat z KPO. I ostrzegał, że każde ustępstwo zostanie uznane za „niewystarczające”. Wskazywał, że jedyną skuteczną odpowiedź może być tylko odpowiedź szantażem na szantaż: blokowanie wszelkich decyzji, które wymagają jednomyślności członków UE, czyli Rady Europejskiej. Polskie władze uznały, iż „Wolski proponuje strzelanie z kapiszonów”. Tymczasem „radę Wolskiego” zastosował premier Orban. I uzyskał efekt…

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

Robert Schuman jako patron pojednania

portret użytkownika IMS.PT
schuman0.jpeg

W dniach od 14 do 16 października 2022 w Polskiej Misji Katolickiej w Berlinie przy Lilienthalstr. 5 odbywają się rekolekcje o temacie „Robert Schuman – Ojciec zjednoczonej Europy – człowiek modlitwy i medytacji”, którym będą towarzyszyły także dodatkowe konferencje dotyczące Czcigodnego Sługi Roberta Schumana i wdrażania jego wizji Europy.

Podpisałem petycję dot. wystawy sponsorowanej przez Parlament Europejski „Kiedy ściany mają głos”

portret użytkownika Z sieci

Ufam, że są Państwo, podobnie jak ja, zwolennikami wolności religijnej i szacunku dla każdego człowieka niezależnie od jego wyznania i tego jakie symbole religijne są mu drogie. Dla mnie i, jak sądzę, wielu katolików wizerunek Matki Boskiej jest szczególnie ważny, a przedstawianie go w zestawieniu z symbolami obyczajowej rewolucji i seksualnej emancypacji jest bardzo bolesne i rani moje uczucia religijne. Dlatego zwracam się do Państwa z prośbą o usunięcie z wystawy czasowej plakatów „Kiedy ściany mają głos!” wizerunku Madonny z Jezusem w tęczowej aureoli.

Polski ład nareszcie

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

O medialnej prowokacji obecnej Administracji III RP pisałem kilka razy. Pierwszy raz wskazałem, że zawłaszczanie kolejnego programu budowy infrastruktury w landzie Polska jest niepolityczne i może za skutkować tym, że naprawdę będzie to polski ład. Że Eurokołchoz się w kurzy i wstrzyma pieniądze, że może lepiej było nazwać to „Ład w Polsce”.

Tak też się stało mamy polski ład. Może lepiej gierkowski ład, PZPR-owski ład.

Owszem idzie postęp. Panowie parlamentarzyści, którzy dalej przyprowadzają pod ścianki marionetki z Samorządów - trzymają dużo mniejsze dykty z kwotami.

Komisja Europejska kpiny sobie robi

portret użytkownika Z sieci
logo unia.jpg

Komisja Europejska podjęła decyzję o przekazaniu 248 mln euro 5 państwom członkowskim - Polsce, Rumunii, Węgrom, Słowacji i Czechom – które poniosły największe koszty od początku wojny w związku z przyjmowaniem uchodźców. To wynik wcześniejszego publicznego zobowiązania do przekazania 400 mln euro dla uchodźców z Ukrainy w najbardziej dotkniętych państwach członkowskich.

Subskrybuj zawartość