Skip to main content

Polityka

Rada czy rząd?

portret użytkownika Z sieci

Media doniosły, iż większość członków Rady, doradzającej ministrowi zdrowia ws walki z pandemią covid, złożyła rezygnację, ponieważ minister nie zawsze podejmował decyzje zgodnie z ich wskazaniami. Nie mam wątpliwości, iż doradzali zgodnie ze swoją wiedzą i w przekonaniu, że proponują najlepsze możliwe działania. Ze swego punktu widzenia. Ano właśnie. Ze swego, medycznego. Ale pandemia jest nie tylko problemem medycznym. Wystarczy wziąć do ręki jakąkolwiek gazetę, by się przekonać, że to także problem społeczny, gospodarczy, polityczny. I to jest pierwsze ważne stwierdzenie.

Piotrków Trybunalski A.D. 2022

portret użytkownika witold k

77. rocznica wyzwolenia PT w pełnej ZBOWiD-owsko Maniutkowej kolaboracji. Przypomnę. Zamiana sowieckiej czapki na pomniku wdzięczności na polską furażerkę miała być aktem odwagi; poświęcenia – dla współpracy rosyjsko polskiej; nie odwrotnie... Tak zostało pomimo tego, ze współczesny - obecny minister rosyjski mówi, że wymordowane polskiej inteligencji w Katyniu było - co oczywiste - normalną działalnością wojskową.

Trzeba repatriować Polaków z Kazachstanu

portret użytkownika Z sieci

Zamieszki w Kazachstanie mogą przekształcić się, a właściwie mogą przez „wiadome siły” zostać przekształcone, w napięcia etniczne. Można spróbować muzułmanów, etnicznych Azjatów, napuścić na etnicznych Europejczyków – chrześcijan. Tak czasem rządy przekierowują napięcia społeczne przeciw władzy skierowane. Polacy stanowią tam jedną z liczniejszych grup etnicznych „tych obcych”. Kiedyś uważano ich za „swoich”, bo byli zesłańcami prześladowanymi przez wspólnego opresora – przez ruskich. Dziś sytuacja jest inna. Z Kazachstanu wyjechali już Rosjanie, Ukraińcy i Niemcy.

TVN pozywa posła Macierewicza

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

z naszego archiwum

Co w istocie się dzieje… Dowiadujemy się; z oficjalnych przekaziorów o tym, że jakaś krzywda się dzieje telewizji TVN. Nie jej obecnemu właścicielowi, nie rosyjskiej, teraz amerykańskiej agenturze a TVN. TVN-owi; układowi z czasu przełomu – czasu FOZZ, przewerbowania przez USA kilku rosyjskich agentów w PRL-owskich mundurach wojskowych.

Pomijam dziadostwo manifestujące bo jest kolejna okazja dołożenia obecnej administracji. Pomijam istotę zmian; jak idzie o finansowy udział w środkach masowego rażenia w Polsce.

Piotrkowianie z MOPR wpisują się w historię samorządu III RP w XXX jego rocznicę

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

z naszego archiwum

Mowa o trwającym od 4 miesięcy proteście w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie. Nie znam postulatów, nie mam żadnego kontaktu z tym zawodem – służby potrzebującym w chorobie, biedzie, patologii, starości. Wnoszę, że głównym powodem protestu jest za niskie uposażenie pracowników trudnej pracy. Nie mniej ważne w tym proteście, jeśli niewyłożone w postulatach, jest samo schowanie się tych zawodów w niszy. Niewybijanie się postaci do powszechnej świadomości i przynależnego szacunku reszty lokalnej wspólnoty.

Oddanie Gojom Adama Michnika jest jakimś światłem w tunelu?

portret użytkownika witold k

Oddanie Gojom p. Adama Michnika jest jakimś światłem w tunelu, czy jedynie znakiem mówiącym że Żyd nie może Żyda postawić przed sądem Goi.

O Adasiu; twórcy pierwszego - po jego ziomku – Cyrankiewiczu bon motu „Ciemnogród” następnie „Oszołomy” pisałem wiele razy. Ostatecznie rozprawiłem się z dziadostwem po tym jak jeździli sobie pod nickiem „misiewicze”. Wspomniałem o misiewiczach Judeopolonii; w tym o Adasiu M wożonego po Europie od najmłodszych lat; szykowanego jak się okazało na następcę „Trybuny Ludu” - „Gazety Wyborczej”.

Rondo Kobiety Dmowskiego

portret użytkownika witold k
Maria_Piłsudska-203x300.jpg

Kiedyś, zaraz po tym jak pojawiały się pierwsze podchody do współczesnych zamiarów umniejszania lidera polskiej endecji - rękoma córek Klary Zetkin - odniosłem się do sprawy. Jednak. Tyle naprodukowałem wpisów, komentarzy, artów, że sam już tego nie ogarniam. Nie znalazłem pod potrzeby skomentowania podchodów zmieniających Rondo z Dmowskiego na Kobiet.

Nie godzę się także z tym żeby Roman Dmowski na wzór Józefa Piłsudskiego był traktowany jak Wisarionowicz swego czasu. Zliczył kto ilość form upamiętniania Józefa P. w Warszawie?

Wbić nóż w plecy

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Wyrażenia tego używa się na określenie zdrady. Jeśli ktoś komuś wbija nóż w plecy, znaczy to, że działa na jego szkodę bez jego wiedzy, wykorzystuje podstęp, by komuś zaszkodzić, niejawnie doprowadza do czyjegoś niepowodzenia.

Manifestacja (4 XII 2021) z ulicy Moryca odnośnie projektowania południowej obwodnicy Miasta jest takim totalnym upadkiem; polityki, samorządu, administracji.

Subskrybuj zawartość