Skip to main content

Andrzej Trzuszczak

Marsz w Obronie Demokracji i Wolności Mediów: Galeria

Dziś modliliśmy się, następnie manifestowaliśmy nasze przywiązanie do Wolności. Wolności - politycznej, którą reżimowe media zdają się ograniczać, przynajmniej manipulować poprzez formy tendencyjnego pokazywania opozycyjnej strony naszej rzeczywistości. Zapraszam do Galerii i refleksji...

Andrzej

8 marca 2015

Piotrkowska Godzina "W"

2014-08-01.jpg

Piotrkowska Godzina "W"? Naprawdę? jak to sugeruje czy może prosi szef naszego Portalu.

Kilka fotek i to tylko z jednej części wczorajszego przypominania największego Powstania ówczesnej Europy.

Dość POgardy! - protest środowisk prawicowych

polska-flaga-stare.jpg

10 lipca w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się trzecia kolejna forma protestu przeciw władzy. Przeciw rządom Platformy Obywatelskiej. Dwie poprzednie rożne w formie i przekazie na różne elementy naszej aktualnej politycznej sytuacji wskazywały. Wszystkie ważne i potrzebne. Oto kilka fotek z manifestacji. Liczę na szerszy opis - refleksje z tej imprezy.

Andrzej

11 lipca 2014

Czas na Zmianę

"Czas na Zmianę" to duży program ale także druga akcja skierowana do obywateli – mieszkańców naszego miasta, której celem jest poruszenie jednych, uzmysłowienie innym, naszej politycznej sytuacji w kraju. Tak zwana „afera podsłuchowa” po raz pierwszy w III RP medialnie odsłoniła stan faktyczny naszego skorumpowanego kraju. Republiki bananowej? Wszystkie próby ucywilizowania politycznego życia zostały zniszczone.

Marsz Pileckiego 2014

Polecam galerię zdjęć z Marszu Pileckiego 2014

Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości

PiS.jpg

15 maja obyła się Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości. Kilka fotek z tej imprezy.

Witold Pilecki na sztalugach i w słowie dra Roguta

Niestety nie zdążyłem na otwarcie wystawy ukazującej Witolda Pileckiego w przekroju jego życia. Wystawa warta obejrzenia... zachęcam.

Wykład dra Roguta w drugiej galerii. Zapraszam do publikowania swoich opinii, refleksji z propozycji zawartych pod hasłem "Piotrków - Pileckiemu 2014"

Andrzej

14 maja 2014

Witold Pilecki otoczony

Trzynasty maja 2014 to nasz pierwszy akord z trzech zasadniczych etapów honorowania narodowego bohatera pułkownika Witolda Pileckiego.

W tym dniu u ojców Jezuitów modliliśmy się za duszę Witolda w atmosferze,
- po pierwsze przebogatej biografii, która jest niesamowitym świadectwem i nie podlega ochronie, każdy z niej może wziąć
- po kolejne, w dniu Pani Fatimskiej - dniu dodatkowo naznaczonym cierpieniem (1981) Świętego Jana Pawła II.
- Bogactwo tej Eucharystii dopełniła Modlitwa wstawiennicza o uzdrowienie.

Jeszcze Polska nie zginęła kiedy Wy żyjecie

"Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy Wy żyjecie" sparafrazował początek naszego hymnu Jego eminencja ksiądz biskup Ireneusz Pękalski podczas Eucharystii, w 221. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
galeria zdjęć

Jarosław Kaczyński w Piotrkowie Trybunalskim

Kaczor.jpg

Zgodnie z zapowiedzią, dziś 22 kwietnia, gościł w Piotrkowie prezes Prawa i Sprawiedliwości - Pan Jarosław Kaczyński. Należy tu dopowiedzieć, że medialny przekaz o przyjeździe do naszego Miasta Pana prezesa, to zwrócenie uwagi na sprawę - posługujemy się bowiem krótkim obrazkowym przekazem, taki czas - natłok informacji. Informacja ma być krótka i zwięzła - więc taka była.

Subskrybuj zawartość