Skip to main content

II Referendum

Czy w 2013 roku nie powinniśmy przypomnieć postaci Kazimierza Maciołka?

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

z naszego archiwum

Kto dziś z wszelakich wierchuszek, na co dzień, pamięta nieokiełznaną nadzieję polskiego Sierpnia i realizatorów idei po przełomie, np. Wacława Orzechowskiego? Niezliczoną ekspansję pomysłów, inicjatyw, programów. Kto oddaje szacunek (nie kupczy) nieznanemu działaczowi, patriocie, pracoholikowi? (Przypomnę, że niespacyfikowane nadzieje lat dwudziestych XX w, po dzień dzisiejszy dają owoce.) Oni są, aż strach pomyśleć: co by było, gdyby ich nie było? To oni ponoszą największe koszty, poniewierkę, są solą w oku BMW.

Niepełnosprawni na happeningu antyreferendalnym w Piotrkowie

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Sprawę bada prokuratura. Zostawiam ten skandal. To już było... Prokuratura zapewne stwierdzi, że nic się nie stało... Podobnie do wujka, który zapomniał prawidłowo wypełnić oświadczenie(...) działała w dobrej wierze.

Lista rekordzistów...

portret użytkownika witold k
mamipulacja.jpg

Oryginalny wykwit samorządowych pracoholików (jak chodzi o ilość i jakość skutecznie zgłoszonych, przeprowadzonych projektów uchwał RM) skłania do zadania pytania, czym różni się konfident od pożytecznego?

Nie pozwalam!

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Trochę wytrąciłem się z biegu wydarzeń (mam stenta). Podają, że p. Krzysztof Chojniak w warszawskiej telewizorni przywoływał odwołanych w referendach pp.: Wronę i Kropiwnickiego. Pewnie nie wspomniał do kamery, że obaj panowie stworzyli para-prawicowe koterie, które nie wytrzymały próby publicznej weryfikacji. A ta sprawa powinna być obiektem publicznej debaty. Czas zdać sobie z tego sprawę. Nie można wiecznie manipulować.

witold k

22 września 2013

"Stenty" czy "bajpasy"

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

No to mamy... Krzysztof Chojniak nie został zdjęty ze stanowiska. To nie wszytko, co mamy. Mamy jeszcze stan przedzawałowy tzw. piotrkowskiej prawicy. Mamy apele (to zostanie na zawsze) o bojkot referendum. Umniejszenie autorytetu katolickiej gazety, której redaktorzy, zamiast dobrze rozeznać sytuację wśród piotrkowskich, jak nazywam, para prawicowych koterii, zamiast wyciągnięcia wniosków z faktu odwołania prezydentów Częstochowy i Łodzi - in blanco przestrzegli przez możliwością odwołania kolejnego dyżurnego katolika.

Zaproszenie do merytorycznej debaty

portret użytkownika Admin
herbPT.svg.png

Uważamy, że dyskusja na temat: "Czy iść na referendum, czy nie iść" jest co najmniej niepoważna.
W związku z powyższym serdecznie zapraszamy
Przedstawiciel-a (-i) Obu Stron sporu:
PIO i Urzędującego Prezydenta Piotrkowa Tryb.
do debaty: "Przyszłość Piotrkowa Trybunalskiego".
Czasu do kolejnych wyborów jest niewiele.
Prosimy więc o jak najszybsze, zwięzłe odpowiedzi na nasze pytania referendalne "Referendum na trybunalscy.pl"
http://trybunalscy.pl/node/5976
Redakcja

Wieści trybunalskie

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Pojawiła się odpowiedź PROM występującego pod nickiem „Stowarzyszenie Razem dla Piotrkowa”, w formie gazetki referendalnej, na publikację PIO.

Czym (w swej istocie) jest II próba przerwania kadencji Samorządu

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Tytuł pierwotnie miał brzmieć: „Chojniak Gate – raport z pobojowiska” - na wzór Matusewicz Gate - raport z pobojowiska. Może, ktoś... taki raport zrobi?

Przeciwko odwołaniu prezydenta Krzysztofa Chojniaka

niedziela.gif

Na 15 września Komisarz Wyborczy wyznaczył termin referendum w sprawie odwołania Krzysztofa Chojniaka z funkcji prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego. Piotrkowska Inicjatywa Obywatelska, która zbierała podpisy pod inicjatywą referendalną, zaciera ręce. Wszak referendum to świetny moment na wykreowanie swoich liderów. Wszak wybory tuż, tuż...

Koniec Samorządu...

portret użytkownika witold k

(z naszego archiwum) - Do listu "Niedzieli" ustosunkuję się po 15 września 2013. Liczę, że ktoś ten List opublikuje na naszym portalu. List jest wydarzeniem przełomowym.

Subskrybuj zawartość