Skip to main content

ks. Stanisław Socha

Stanisław Socha – zdanie do biografii

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Ksiądz prałat piotrkowski Dziekan w latach układania się III RP – lata dziewięćdziesiąte i później XX w – ten, którego za życia otaczał szacunek świeckich (pamięć dla potomnych) wymaga poniższego zdania.

Każda osoba, na której autorytet władzy wkłada obowiązek służenia, w szczególności, obowiązek kapłański duszpasterski jest poddawana rożnego rodzaju naciskom, wpływom, czy jak w Kościele posłuszeństwem. Jeśli przyjdzie służyć pomiędzy hierarchią a świeckim i jego oczekiwaniami w szczególności w Polsce to jest potrzeba przemądrej postaci i taką był nasz duszpasterz Socha.

portret użytkownika witold k

Wdzięczność

To słowo, jakim obdarzam księdza prałata w chwili, w której dowiaduję się, że odszedł do domu Pana. Honorowy Obywatel Piotrkowa Trybunalskiego został właśnie zwolniony ze swej posługi po tej stronie życia.

portret użytkownika Robert Szala

Chwila refleksji... .

2.jpg

Przeczytałem tutaj o mającym się odbyć w kościele farnym pw. św. Jakuba przedstawieniu ku czci wielkiego bohatera rtm. Witolda Pileckiego, jednego z Żołnierzy Wyklętych i pomyślałem, że ci którzy przyjdą na to przedstawienie mogą też przy okazji spojrzeć na wotum ku czci tych Żołnierzy Wyklętych 1944-1956, a jest to jedno z pierwszych w Polsce poświęcone tym bohaterom.

Subskrybuj zawartość