Skip to main content

u krajana

portret użytkownika witold k

Jak w istocie jest z tym rzekomym rozbiorem Ukrainy

Jak w istocie jest z tym rzekomym rozbiorem Ukrainy...

Kłania sie tutaj "dzieło" masona Jana Józefa Lipskiego zawczasu skompromitować suwerena, który hołotę mógłby pogonić. Mowa o książce kompromitującej ewentualne powołanie katolickiego (powszechnego) państwa narodu polskiego.

Nie uznanie przez siostrę Polskę Litwy - robota innego masona Małachowskiego odłożyło sie dość naiwnym uznaniem niepodległości Ukrainy.

Komediant Główny - kto, bądź co...

portret użytkownika witold k

No cóż. Nie miałem zamiarów komentować źle przerobionego granatnika; w głośnik czy lampkę nie wiem. Moja pierwsza refleksja to nie ówczesny komendant a jego szef minister Pieracki z BBWR. Nie na Ukrainie (sic) w Polsce. Druga refleksja, czym oni tam zajmują się; gdzie w istocie mają śmierć i zniszczenia... skoro mają czas na przeróbki militarnego złomu - więcej rozdają go. Kolejna; co to za prywatna wycieczka... Jak było możliwe, że prezent nie przeszedł wcześniejszych ustaleń i z tym związanych proceder.

Ukraina & USA

portret użytkownika witold k

Nie ma takiej ilości "broni" niemieckiej i francuskiej, która byłaby w stanie odmienić sytuację polityczną, moralną – europejską - katolicką. Dziadostwo się zakałapciułało dobry czas dla Islamu, którego masoneria słabo się chwyta bo po łapach dostaje.

Zerwane kworum x2

portret użytkownika witold k

Tragedia Smoleńska na żywo. Przypomnę TS to zgrabne spięcie całej sprawy przed i po katastrofie samolotu w Rosji przez ówczesnego Metropolitę łódzkiego.

Przykro jest patrzeć na widowisko naciągnia za krótkiego sukna.

Trzeba jednak dopowiedzieć, że zerwanie kworum to oczekiwany ruch dla Rosji wykonawcy, Zachodu zlecający Zamach; dla neokolonii dla Polski - także. Zlecający zamach, wykonujący zamach, mają wspólny cel; trzymać temat tak długo jak trzeba.

Niemieckie patrioty

portret użytkownika witold k
b989bee0-4192-4ae3-909d-151e760775fe_0.jpeg

Te niemieckie – jeszcze ich tam kilku Niemców mieszka – wymyśliły; pierwszy ewentualny sposób, na ochronę dóbr Prus południowych. Mianowice; nie tak jak w przypadku Prus wschodnich; w mundurkach NATO mieli powstrzymywać - nie drażnić Rosji… nie dozbrajając tymczasowych lokatorów Litwinów.

Poszli do przodu ponieważ Rosja raczyła raz i drugi bombardować Prusy południowe a nie tak miało być.

Rosyjskie rakiety spadły na Lwów!

portret użytkownika witold k

Taki komunikat z mediów z dnia 10 października 2022. Przypominam. W kilka minut po tym jak wojska rosyjskie weszły na teren wschodniej Ukrainy do republik zielonych ludzików prezydent USA poinformował, że USA przestaje wspierać finansowo i merytorycznie amerykańskie firmy na zajętych przez Rosje terenach. Wojska rosyjskie nie zostały wycofane.

Bezwarunkowa kapitulacja?

portret użytkownika Z sieci

Jeden z uczestników Forum w Karpaczu zadał publicznie pytanie: „Po bezwarunkowej kapitulacji III Rzeszy można było w Niemczech zaszczepić demokrację i szacunek dla praw człowieka. Może warto byłoby o tym pomyśleć dla Rosji?"

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

14 września 2022

Zagadka

portret użytkownika Z sieci

Rosyjska blokada eksportu ukraińskiego zboża i oleju jadalnego grozi głodem w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Północna Afryka i Bliski Wschód (a także Nigeria i kilka innych krajów położonych nieco bardziej na południe) mają ogromne zasoby ropy naftowej i gazu ziemnego. Gdyby zwiększyli do maksimum swoje dostawy na rynek światowy, ceny tych nośników energii spadłyby i Rosji zaczęłoby brakować środków na prowadzenie agresywnych działań wobec Ukrainy.

Szwedzi wreszcie zmądrzeli?

portret użytkownika Z sieci

Pani Magdalena Anderson niedawno oświadczyła: „Nie chcemy Chinatown, Somalitown ani Małych Włoch, powinniśmy mieszkać wymieszani, z różnymi doświadczeniami, jakie mamy.” Gdyby Pani Premier powiedziała te słowa kilka lat temu, gdy do Szwecji dotarła główna fala wielkiej imigracji afrykańskiej-muzułmańskiej, przyjąłbym tę deklaracje jako przepojoną wielką mądrością wynikającą z doświadczeń innych krajów (np. USA) i lektury licznych opracowań z zakresu socjologii i psychologii społecznej. Tu mamy przypadek z kategorii „mądrzy Szwedzi po szkodzie”.

Zagrożenia z "getta" etnicznego - Szwecja

portret użytkownika Z sieci

Mam wrażenie, że ani Urząd Miasta ani Kuria Arcybiskupia Łódzka nie doceniają niebezpieczeństw społecznych wynikających z ustanowienia osiedla dla uchodźców. Są liczne przykłady negatywnych skutków istnienia takiej zwartej zabudowy zamieszkiwanej przez jedną grupę etniczną. I nie wpływa na to nawet to, z jakimi uczuciami przybysze je zasiedlali. Jeden z ostatnich przypadków – to arabscy uchodźcy w Szwecji. Byli ogromnie wdzięczni za to, że Szwecja ich przyjęła, dała mieszkania i zapomogę, zaproponowała szkołę dla dzieci i pracę dla dorosłych. Nie trzeba było długo czekać.

Subskrybuj zawartość