Skip to main content

P. Ciszewski

Jeszcze osad

Otrzymałem informację na temat osadu. Po modernizacji nasza oczyszczalnia produkować będzie ok. 30 ton osadu dziennie.Ten osad trzeba wywozić do Dołów Brzeskich , albo do Kamieńska, albo na inne wysypiska śmieci. Rocznie daje to ok. 11 tysięcy ton. Przekazanie każdej tony kosztuje średnio 90 złotych (60-120 zł wg informacji Adama Karzewnika). Rocznie wydamy zatem na pozbycie się osadu ok. miliona złotych.

Prezydent jak marzenie

herbPT.svg.png

Jaki powinien być prezydent wymarzony. Oczywiście zależy kto marzy. Prawdopodobnie większość Piotrkowian marzy o sprawiedliwym, znającym się na wszystkim, wszystkowiedzącym, omnibusie. Ciągle popularny jest u nas mit pierwszego sekretarza, który podczas niezapowiedzianej wizyty gospodarskiej poucza górników jak wydobywać węgiel, ewentualnie wbijać gwoździe. Widziałem już w prasie zdjęcia obecnie urzędującego prezydenta jako żywo tamtą epokę przypominające np. prezydent z projektem na placu budowy. Dla ścisłości wspomnę, że nie tylko jego.

Seminarium o oczyszczalni

scieki.jpg

Gdybyś budował swój dom. Za swoje własne pieniądze i nagle ktoś powiedziałby Ci, że możesz zaoszczędzić połowę i mieć tak samo ciepły i wygodny dom, wysłuchałbyś go czy nie? Nie wiem jak Ty, drogi czytelniku, ale ja wysłuchałbym . Może mówi mądrze, może głupio, ale posłuchać trzeba.

Złota rybka po królewsku

herbPT.svg.png

Wieczorem to jestem jak złota rybka. Pamięć u niej taka, że co podpływa do szybki to stwierdza z zadowoleniem - Oooo, coś nowego! Z rana jednak trafiają mi sie przebłyski skojarzeń. Dzisiejsza gazeta Polska The Times Dziennik Łódzki informuje o zleceniu dla p. Michała Króla w wysokości 260 tysięcy złotych.

Biblioteka czyli jaki jest koń

Nie pomogło zwolnienie pani dyrektor Pol, która ośmieliła się nie wyrażać zachwytu nad działaniami wokół biblioteki. Nie pomógł face lifting biblioteki. Władza taka dobra, a ludzie ciągle złośliwe. Ostatnio bez owijania w bawełnę napisał o biliotece pan Tomasz Stachaczyk. Artykuł można przeczytać tutaj: http://www.epiotrkow.pl/news/Kto-z-kogo-robi-idiote,3756 Tak ostrego tekstu dawno nie czytałem w lokalnej prasie. W takich momentach rządzący zwykli rozglądać się powoli za kozłami ofiarnymi.

Ranking prezydentów

herbPT.svg.png

Całkiem zgrabny ranking przyszłych prezydentów pojawił się na www.epiotrkow.pl. W rankingu mamy czterech kandydatów. Przy czym tylko jeden (Jan Dziemdziora) jest kandydatem objawionym formalnie. Pozostali nie są zdecydowani. Urzędujący Prezydent jeszcze nie wie, czy będzie kandydował. Wygląda na to, że tylko on, bo wiedzą już wszyscy inni. Kandydat mojej partii zgodę partii ma, ale czeka na zgodę rodziny. Piotr Masiarek też jeszcze oficjalnym kandydatem nie jest.

Rating dla Piotrkowa

Firma Fitch Polska S.A. w 2008 roku z inicjatywy Prezydenta Krzysztofa Chojniaka, za jedyne ok. 43 tysiące złotych, przeprowadziła dla Piotrkowa ocenę ratingową.
Z założenia taka ocena ma pokazywać niezależnie kondycję finansową ocenianego podmiotu.

Quo vadis, Panie Prezydencie

K.Chojniak.jpg

Zachęcam do lektury podsumowania połowy kadencji Prezydenta Krzysztofa Chojniaka pt.: Połowa kadencji...

Paweł Ciszewski

16 stycznia 2009

Planowe przerwy czyli gdzie monopolista ma swoich klientów

Jak głeboko w nosie trzeba mieć swoich klientów, żeby dwa dni pod rząd, planowo,na 10 godzin, podczas mrozów , wyłaczać im prąd.

Niżej komunikat, który dotknął mnie osobiście, ze strony http://www.zelt.pl/osd/index.php?id=240:

"Zakład Energetyczny Łódź Teren S.A. zawiadamia, że w związku z pracami eksploatacyjnymi nastąpią przerwy w dostawie energii elektrycznej dla odbiorców:

Data
2009-01-14 - 2009-01-14, 7.00-17.00
Miejscowości (ulice)
Nowa Wieś
Barkowice Mokre
Piotrków Tryb.: ul. Wierzeje, Kleszcz, Bursztynowa, Żeglarska, Paproci

Politolog kieszonkowy

Historia zna takie pojęcie jak pancernik kieszonkowy. "Przy wymiarach krążownika ciężkiego, okręty te posiadały wyjątkowo silną artylerię kalibru 280 mm, chociaż słabszą niż na pancernikach tego okresu. Okręty te miały jednak słabe opancerzenie (80 mm pas burtowy) ale za to duży zasięg, uzyskany dzięki zastosowaniu silników spalinowych w miejsce turbin parowych.Pancerniki kieszonkowe "Lützow" (ex-"Deutschland") , "Admiral Scheer" ,"Admiral Graf Spee" " (źródło-wipkipedia.pl).

Subskrybuj zawartość