Skip to main content

1 procent dla PAFERE

portret użytkownika paweł

Wpadła mi ostatnio w ręce w saloniku prasowym "Krytyka polityczna" wydawana przez tzw. prawdziwych socjalistów. Pismo grube, książka niemalże. Zamiast jednak przejrzenia spisu treści zerknąłem od razu na stopkę redakcyjną. I co znalazłem na samym dole? Adnotacja: numer dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Okazuje się, że każdy, kto płaci podatki, finansuje, czy mu się to podoba czy nie, lewicowe fanaberie pana Sierakowskiego. Tym m.in. właśnie charakteryzuje się złodziejski charakter państwa. Ograbia obywateli, po czym za ich pieniądze wspiera pomysły, na które wielu z nich dobrowolnie nie przekazałoby nawet grosza.

Jak można się w tej sytuacji pocieszyć? Na pewno dobrą nowinę stanowi fakt, iż Fundacja PAFERE uzyskała status organizacji pożytku publicznego. Oznacza to, że już w przyszłym roku każdy podatnik, który zechce to uczynić będzie mógł przeznaczyć 1 procent swojego podatku na wsparcie właśnie tej instytucji. PAFERE zajmuje się edukacją ekonomiczną i popularyzacją zasad wolnego rynku oraz jego wymiaru etycznego. Nie będę się tu rozwodził nad dotychczasowym dorobkiem założonej przez Jana M. Małka Fundacji, wystarczy samemu zapoznać się z nim na stronie internetowej www.pafere.org. Dodam tylko, że każdy grosz przekazany na PAFERE idzie na cele, które w dłuższej perspektywie służyć będą wszystkim Polakom. Powetujmy sobie zatem stratę naszych pieniędzy przekazywanych wbrew naszej woli na socjalistyczne mrzonki pana Sierakowskiego i wesprzyjmy - bo na to jeszcze mamy wpływ - dobrowolnie i świadomie jednym procentem z naszych podatków Fundację PAFERE.

Paweł Sztąberek: http://www.kapitalizm.republika.pl

21 grudnia 2009

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak