Skip to main content

Wspomnienia niezbyt miłe

Wspomnienie niezbyt miłe (12)

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

z naszego archiwum z okazji Orła Białego dla Twórców KOR

45. rocznica powstania KOR

Wystąpienie panów Macierewicza i Naimskiego; wreszcie pierwszych postaci w tym politycznym projekcie. Pierwszym ponieważ antagoniści w większości zmarli… Ci z Loży Ci z Kruchty, że tak obrazowo.

Prawica Razem

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Wspomnienie niezbyt miłe (15)

Nie myślałem, że jeszcze do tego piotrkowskiego bękarta będę wracał. Niestety jest to konieczne.

Nie było ciebie tyle lat

portret użytkownika Z sieci

Nie było ciebie tyle lat

Łódzka „Trójka” (Polskie Radio) przypomniało Krystynę Giżowską i jej wielki przebój z lat 1980ych pt. „Nie było ciebie tyle lat”. Nie wiem, czy p. Giżowska była świadoma „siły porażającej” tego utworu w r. 1983. kiedy pojawił się na antenie Polskiego Radia, a następnie w głośnikach więzień PRL. Przypomnę słowa tej piosenki:

To był zwyczajny szary dzień,
Za ścianą dzieci głośny płacz
I męża głos: "Uśmiechnij się!",
Więc ja posłusznie krzywię twarz.
I nagle stuka ktoś do drzwi,
Natrętnie, głośno, że aż strach,
Tak pukać możesz tylko ty,

Wystawa w 40. rocznicę przejęcia władzy przez Juntę Wojskową

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Byłem w Muzeum. Wystawę obejrzałem. Muzeum i twórcy Wystawy - jej komisarzowi podziękowałem. Pan Paweł Kendra, podobnie do pana Grzegorza Lorka i całego młodzieżowego środowiska lat osiemdziesiątych XX. to oryginalny przykład polskiej sztafety pokoleń.

Paweł - wtedy młodzieniec, a nie ktoś z mojego pokolenia, zrobił wystawę. Wiem o trudnościach ze zrealizowaniem koniecznego pomysłu i jego ostatecznego celu w postaci Wystawy, którą można jeszcze zobaczyć - w naszym muzeum.

Stanisław Socha – zdanie do biografii

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

z naszego archiwum

Ksiądz prałat piotrkowski Dziekan w latach układania się III RP – lata dziewięćdziesiąte i później XX w – ten, którego za życia otaczał szacunek świeckich (pamięć dla potomnych) wymaga poniższego zdania.

portret użytkownika witold k

Mój 13 grudnia

Solidarnosc_logo.gif

z naszego archiwum

Na wstępie: Od lat czekam na spisywanie naszej lokalnej historii przełomu. Na portalu funkcjonują stosowne fora, grupy tematyczne, powstaje lokalna encyklopedia Solidarności. Niestety! Ale ciągle mam nadzieję, że coś się zmieni. Jednak czekać w nieskończoność nie można.

Zatem: Z pochodzenia, że tak powiem, z wyposażenia genetycznego jestem inteligentnym raptusem. Znajduję także ważnych wielkich przodków, którzy zapewne wyposażyli mnie w bezkompromisowość, odwagę, poświęcenie... Nie chodzę na łańcuchu, nie cierpię koterii.

Gigantyczna podwyżka w PT

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Lokalne media – grupa polityczna występująca pod nickiem Konfederacja pokazują; każdy na swój sposób, sprawę żołdów w czymś co nazywamy Samorządem a co niestety już dawno wróciło na pozycje z PRL.

Nie mogło być inaczej ponieważ nie przestrzega się kadencyjności w lokalnym parlamencie. Bycie prezydentem miasta 10 i 20 lat nie jest obciachem a dobrym obyczajem. Nie ma zmiłuj się w takiej sytuacji powstaje koteria; z całym bagażem obciążeń.

Śmierć 30-latki z Pszczyny

portret użytkownika witold k
_mama1.JPG

Niestety. Choć anty-pisowskie dziadostwo, w drugim wystawieniu się (w drugiej akcji protestacyjnej) lekko zmieniło swoje ideologiczne zaprzaństwo to…

Żadna to nadzieja, że szeregi politycznych przeciwników obecnej administracji to ca znikomy procent populacji. Zatruwają nasze publiczne, społeczne, polityczne życie a to nie jest dobre.

Śmierć matki i dziecka to największa tragedia dla homo sapiens. To dlatego, że Ten ma rozum.

Wspomnienie niezbyt miłe (14)

portret użytkownika witold k
zchnlogo.jpg

Z okazji rocznicy powstania ZChN – próba oddzielenia ziarna od plew

Polska Partia Przyjaciół Piwa

Warto to przypomnieć. Czas takiej totalnej kpiny, drwiny, ponizania Polityki. Tuż po pierwszym, po PRL, w III RP, autorstwa Adama Michnika poniżającego szarego obywatela Polski - bon motu -„Ciemnogród”. Okres, w którym moskiewska pożyczka w najlepsze zakładała monopolistyczne biznesy te, do których układ Jaruzelski Rockefeller przekazał do zagospodarowania właśnie „Chamom”.

Subskrybuj zawartość