Skip to main content

Akcje, apele, protesy

Wchodzę - po raz drugi

portret użytkownika pasternik

Szanowni Radni, Duchowni, Wojewodo, Prezydencie, Prezesowi, Przewodniczący, Dyrektorzy, Komendanci i Naczelnicy, mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego

Jestem od kilku dziesięcioleci bacznym obserwatorem życia społecznego, politycznego, religijnego naszego miasta. Troską napawa mnie beznadziejność, rozczarowanie jednych i buta, arogancja, pycha czy ignoranctwo innych.

Pomnik Komara!!!

portret użytkownika pasternik

Mowa o Polskim katolickim chłopie z Dzięciarów koło Piotrkowa, który nie tylko ojcowiznę sprzedał - jak się potem okazało. Przybył ów postępowiec do Piotrkowa służyć komunistom, był: I Sekretarzem PZPR, w ekipie reformatorów nieboszczki, w Solidarności, Posłem RP z listy ideowej, w Unii Pracy - a co ?. Dziś Przewodniczący Rady Miejskiej II kadencji. Tak więc umie robić politykę i to po jasno określonej stronie. Przy tej okazji zwracam uwagę, iż Polski chłop zawsze był katolikiem i bronił ojcowizny, wiele mu Polska zawdzięcza.

„ Nowoczesny” Dzień Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim

portret użytkownika pasternik

Nie wiem, przecież Folwark Zwierzęcy miał być wschodnią wizytówką ludzkiego geniuszu. Tak bynajmniej Pan George Orwell to sugerował. Czyżby u nich też - ludzkimi ambicjami rządziły zwierzęce prawa. A może nasze ambicje to wschodnie, a nie zachodnie siedlisko w/w geniuszu. No chyba, że podziały geograficzne, posłużyły autorowi Folwarku do lepszego rynku zbytu, ponieważ było to zgodne z polityczną ambicją tzw. zachodu.

Jak długo jeszcze pozwolimy pluć sobie w oczy?

portret użytkownika pasternik

Jak długo. Kto za tym stoi. Czy ci, którzy wystawiają na sklepowe witryny pornografię nie mają własnych dzieci. Czy są jeszcze ludźmi. Czy nasze zażenowanie, chowanie głowy w piasek, dobrze wróży.

„Należy ograniczyć produkcję ludności”

portret użytkownika pasternik

Takie słowa padły na posiedzeniu Rady Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Wypowiedział je znany piotrkowski działacz PZPR, zrozumiałym jest, że wedle tego typu osobowości, całe polskie zło: bieda, korupcja to wynik władzy ekip z lat 1990 - 1993.

Soczyście to wyjaśnił w swym wystąpieniu. Nie omieszkał wywyższyć polityki pana Wiatra i oznajmił, że należy ograniczyć produkcję ludności. Bohater ten - ujawnił wprost realizowaną od wielu dziesięcioleci na zachodzie i od kilku lat w Polsce politykę tzw. cywilizacji śmierci.

Nie odpowiedzialni świadkowie!

portret użytkownika pasternik

Szanowna piotrkowska opinio publiczna, piotrkowskie media. Ważne osoby ze społecznego czy politycznego życia miasta, szczególnie, redaktorzy, osoby publiczne i duchowne - co robicie, aby powstrzymać czy ujawnić bezpardonową inwazję przefarbowanych postkomunistów. Dlaczego nie korzystacie z pomocnej dłoni Pasternika. Zawsze można Go zacytować, mówiąc, że taka też jest opinia. Bezpieczne politycznie nieprawdaż. Wnosi alternatywę do np. wypocin 7 dni ? - wnosi!

Wolność - ach ta wolność?!

portret użytkownika pasternik

Jak zapewne, obserwatorzy naszego piotrkowskiego światka już wiedzą, radni Rady Miejskiej w osobach 17 i jeden, wystosowali protest do Senatu w sprawie Ustawy legalizującej dzieciobójstwo.

Można było dowiedzieć się z prasy, dlaczego wybrani przez gazetę radni, podpisali się pod protestem. Niektóre wypowiedzi są tak wykrętne, że zasługują na wycięcie ich z prasy i schowanie na lepsze czasy. Te niedługo staną się faktem - to jasne.

Towarzyskie czy mafijne te powiązania?

portret użytkownika pasternik

Bacznie obserwuję rozkwit szczególnego rodzaju znajomości, gościnności. Tym szybciej i tym mocniej rozrastających się, im dłużej i pewniej zarządza miastem Sojusz Lewicy Demokratycznej wespół z tymi, którzy uważali, że polityczny podział list wyborczych źle wróży dla Gmin. Ci, tak uważający to Forum Piotrkowian dokooptowali oni do siebie Unię Wolności oraz Pracy i nazwali się Unią dla Piotrkowa. Być może stroniąc od politycznych list wyborczych, w pełni są dziś zadowoleni.

Postkomuniści w kościele?

portret użytkownika pasternik

Kolejna rocznica odzyskania przez Najjaśniejszą Niepodległości, sprowokowała mnie do zabrania głosu. Jest 11 listopada AD 1996 w Piotrkowie Trybunalskim u OO Bernardynów po raz 7 z kolei odbywa się I punkt oficjalnego świętowania Niepodległości - Msza Święta w intencji Ojczyzny. Jak zwykle nie tylko od 1989 roku zabieram swoją rodzinę - dzieci, wnuków, małżonkę na uroczystą mszę świętą.

„ Toczy się walka szatanów ...”

portret użytkownika pasternik

To znamienne słowa wypowiedziane przez kard. Augusta Hlonda - Prymasa Polski. Ten wielki Polak tak ocenił sytuację Polski - tuż przed swoją śmiercią, w październiku 1948. Czy kandydat na ołtarze nie miał racji. Czy jego testament nie zrealizował się. Tak, zrealizował się, i to z tego względu właśnie kończy się proces beatyfikacyjny. Co jest zgodne z Jego wolą. Powiedział też wtedy cytuję „ Błogosławię wam, waszej owczarni, ludowi i Warszawie - by w tych strasznych zmaganiach z mocami piekielnymi rozszerzało się i zwyciężało Królestwo Chrystusa.