Skip to main content
portret użytkownika witold k

Ideolodzy kontra ideowcy = mięso armatnie?

Komu rozum i logika szwankuje? Nie tyle o stracie dla katolickiej (powszechnej) polityki będzie ile o ślepej drodze ideowców i ideologów o ich wykorzystywaniu posługiwaniu się nimi. O niszczeniu ludzi, które spełnia rolę brakującego ogniwa.

Od lat dziwiedziesiatych XXw mówię - "nie kopie się młodego Giertycha" to przykład. Lista sponiwieraych to mniej więcej polski paralament III RP.

Harakiri

portret użytkownika Z sieci

Harakiri Trzeciej Drogi

Wielkim niepowodzeniem kończy się prezentowanie Trzeciej Drogi jako partii liberalnej w sprawach gospodarczych. Jedni z jej wyborców uważają, że interesy liberałów reprezentują dawni członkowie KLD, obecnie w PO, inni – że liberalizm nie pasuje do PSL, które jest w koalicji z Trzecią Drogą. A już szczyt wszystkiego – to występowanie przed kamerami w towarzystwie Ryszarda Petru – „betonowego” liberała.

Kolejna rocznica

portret użytkownika Z sieci

Kolejna rocznica Rzezi Wołyńskiej

Droga do prawdy

portret użytkownika Z sieci

Droga do prawdy w naszym "Wersalu"

W czasie przesłuchania p. Obajtka wiceprzewodnicząca komisji stwierdziła, że ma on sztuczne zęby. Na to on – że ona ma botoks. Istny „Wersal”

Jerzy:

9 lipca 2024

Problem PiSu i PO

portret użytkownika Z sieci

Prawo i Sprawiedliwość ma bardzo ideowy elektorat i niestety – coraz mniej ideowych działaczy. Obie wielkie partie cierpią na tę samą „chorobę”: zostały zdominowane przez żądne stanowisk tabuny b.młodzieżówki. Miałem z nimi do czynienia w UMŁ. W ostatnich klasach średniej szkoły zapisali się do partii. Ledwo ukończyli studia (albo i nie), już oczekiwali stanowisk dyrektorskich – takich, do których pokolenie ich rodziców dochodziło przez 20 i więcej lat. Albo dobrego wynagrodzenia na stanowisku asystenta posła lub ministra (prezydenta, marszałka itp.).

Nie Suweren to polityczni szarlatani z prawa i lewa

portret użytkownika witold k

Przeganianie motłochów podawane jako służba społeczeństwu to raj dla hochsztaplerów.

Temat jaki poruszam pierwszy raz zobaczyłem wskazałem to akcja Junty Wojskowej. Pierwszy jej etap, etap montowania przez USA sankcji na PRL za wprowadzenie Stanu Wojennego. Jak pamiętamy sankcje upadły. Nie byly skuteczne bo np. komunistyczna Argentyna obeszła je przez Rumunię. Podawałem przykład piotrkowskiej Piomy.

Gwałt. AD 2024

portret użytkownika witold k

W tych dniach w polskim paralmencie jak w soczewce skupł się główny problem bękarta z Magdalenki. Jest to ignoranctwo nakręcone politykieterstwem. Rodzajem braku kompetencji? Nie wiem; prymitywnym zacietrzewieniem i asekuracją pożytecznych idìotów. Golone strzyżone tak przypomnę.

Ksiądz Olszewski

portret użytkownika witold k

Powiem, że pisząc w czasie festiwalu jak nazwaliśmy "koalicji 13 grudnia", o rodzaju szaleństwa tuskomani nienawistnej politycznej zemście, nie myślałem że będą aż tak głupi.

Niemieccy wychowawcy p. Tuska nie mają dobrych dni. Parobka Tuska trzeba usunąć. Zmienić na urzędzie kraju nad Wisłą, Ślepy tor z tym panem, któremu polskość uwiera.

List otwarty

portret użytkownika Z sieci

LIST OTWARTY

Łódź, 03.07.2024

Szanowny Pan

Prof. dr hab. Marian Wiącek

Rzecznik Praw Obywatelskich

Biuro RPO, Al. Solidarności 70

00-090 Warszawa

Szanowny Panie Profesorze,

Zwracam się do Pana ze względu na Urząd, jaki Pan sprawuje, z usilną prośbą o podjęcie interwencji w sprawie niedopuszczalnych represji, jakim został poddany ks. Michał Olszewski.

Zwracam uwagę, że:

Nowe szaleństwo „zielonych” przyjdzie do nas

portret użytkownika Z sieci

Dania, jako pierwszy kraj europejski, wprowadziła opłatę od krów, jako „emitujące gazy szkodliwe dla ekosystemu”. Opłata ma wynosić 100 euro rocznie od łba (a może zadu?). Organizacje ekologiczne uważają, że opłata jest zbyt niska i będą walczyć o jej podniesienie. Jak znamy życie, za kilka lat takie rozwiązania, ze znacznie wyższą kwotą, przyjmie Unia i zażąda od Polski jej wdrożenia u nas. To druga taka próba na świecie. Kilka lat temu podobne rozwiązanie, z podatkiem od krowy i owcy, wprowadził lewacki rząd Nowej Zelandii.

portret użytkownika witold k

Pradziadek Biden

Square_and_compasses2_0.jfif

Pradziadek Biden. Nie jest tak jak to realizują środki masowego rażenia pod potrzeby światowego motłochu. Jest tak, że kondycja zdrowotna Polityka nie ma znaczenia za to wiek głównych pretendentów - starczy wiek - mówi nam o upadku ku zadowoleniu łóż (też leśnych dziadków), w tym wypadku USA, że sowiecką Rosję (przed gorbaczowską) wskażę.

Hello

portret użytkownika witold k
polska_flaga01.jpg

Skrajnie lewackie oszołomsto Tuskowego dziadostwa i to na całym froncie przede wszystkim historycznym, politycznym, gospodarczym nie uprawnia do odradzania się oszołomostwa PC-owskiego. To nie jest przepustka po nowe żołdy.

To jest doświadczenie, kara za błędy wciąż powtarzane. Jeśli te z lat osiemdziesiątych, dziewięćdziesiątych XXw można wytłumaczyć nie wpuszczeniem ludzi do "Magdalenki" to kolejne są przemyślanym samobójstwem Polski o jaką oddawali życie nasi przodkowie. Jakiej ja służyłem i służę.

witold k

28 czerwca 2024

Skandal! Skandal! Skandal!

portret użytkownika Z sieci

Media doniosły, że p. Rafał Wnuk, dyrektor Muzeum II Wojny światowej w Gdańsku usunął ze stałej wystawy plansze dotyczące 1. Św. Maksymiliana Kolbe 2. Bł. Rodziny Ulmów 3. Rtm Witolda Pileckiego. Z mętnych wyjaśnień p.Dyrektora i broniącej jego decyzji p. min. Hanny Wróblewskiej wynika, że chodziło o usunięcie elementów umieszczonych na tej Wystawie w wyniku „nieuprawnionej ingerencji PiSu w oryginalną koncepcję artystyczno-historyczną”. Protesty przetoczyły się przez całą Polskę i to bez względu na orientację polityczną.

„Prorodzinna polityka” lewicy

portret użytkownika Z sieci

Pan Biedroń, wiceprezes lewicy zadbał o to, by dwa spośród trzech tzw. „biorących miejsc” w wyborach do Parlamentu Europejskiego przypadły jemu oraz p. Śmiszkowi, jego stałemu partnerowi. I rzeczywiście. Obaj są już europosłami. „Superexpress” w sobotnio-niedzielnym numerze zamieścił serię zdjęć przedstawiających domniemane ich „rodzinne” życie w stolicy UE. I co? I cisza. A gdyby był to związek hetero (kobiety i mężczyzny) skandal byłby już niebotyczny. A gdyby jeszcze na dodatek - mąż i żona z prawicy(najlepiej z PiSu lub Konfederacji)!...

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

portret użytkownika witold k

Nikt nie jest wstanie odebrać nam tych naszych zero punktów?

polska-flaga-stare.jpg

Takie oto zdanie padło w moim domu, (pierworodny) po pierwszym meczu polskiej drużyny piłkarskiej. Euro2024.

"Nikt nie jest wstanie odebrać nam tych naszych O (zero) punktów."

Wyniosę to poza piłkę nożną; po naiwność Jaruzelskiego i kolejnych. Obecnego idioty Donalda T.

330 lat temu 400 polskich jeźdźców rozbiło armię 40 tysięcy Tatarów

portret użytkownika Z sieci

Na stronie „Dzieje.pl” Znalazłem niezwykłą informację autorstwa Władysława Jahla.

Poseł online

portret użytkownika Biuro Posła Grzegorza Lorka

Sprawozdanie Komisji Nadzwyczajnej o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy

Poseł Grzegorz Lorek:

PiSowi zabraknie najlepiej zorientowanych

portret użytkownika Z sieci

Po wyborach do Parlamentu Europejskiego wiele się mówi o konieczności stworzenia prawicowej koalicji, która mogłaby rozbić dominujący dotąd układ PPL-SD. Szanse są, jeśli uda się zjednoczyć „pod jednym sztandarem” wszystkich, którzy są zmęczeni jej dominacją. Nie będzie to proste, bo między nimi są bardzo poważne kontrowersje programowe. W takich czasach tylko ludzie o nadzwyczajnej wiedzy i zdolnościach politycznych mogą dokonać „cudu”. PiS miał takich dwóch: Jacka Saryusz-Wolskiego i Ryszarda Czarneckiego. Pierwszy z nich znał PE „od podszewki”.

Kolejna bardzo ważna Rocznica

portret użytkownika Z sieci

Wczoraj minęła kolejna ważna Rocznica jedynej w naszym mieście wizyty św. Ojca św. Jana Pawła II. Papież odprawił wówczas Mszę św. na lotnisku na Lublinku, spotkał się z przedstawicielami łódzkiej inteligencji w Katedrze oraz z łódzkimi robotnicami w Zakładach „Obrońców Pokoju”. Dla mnie ta wizyta miała także bardzo osobiste wielkie znaczenie. Ks. bp (dziś abp) Władysław Ziółek powierzył mi odczytanie jednej z intencji Modlitwy Wiernych – adresowanej do ludzi pracy.

To się dzieje na naszych oczach

portret użytkownika witold k

To się dzieje na naszych oczach. Niemiec organizuje u siebie konferencję na temat współpracy w odbudowie jak nazywają Ukrainy. Ma tam być (był minister spraw zagranicznych np. z Polski oraz Wladimir Zełeński nie było mowy o prezydencie Ukrainy.

Ciekawym czy organizator konferencji składał kwiaty przy grobie Stefana Bandery notabene Polaka. Słyszał kto czy Rosjanin zbombardował jakiś interes Niemca w tejże... w Prusach Południowych

więcej niebawem

witold k

13 czerwca 2024

Pan Hołownia lizusem?

portret użytkownika Z sieci

Pan Marszałek Sejmu RP nie udaje bezstronnego przewodniczącego obrad. Przedstawicielom PO udziela głosu na każde żądanie, członkom PiSu go odmawia nawet, gdy zostaną zaatakowani z mównicy bezpośrednio. Protestującym proponuje cynicznie, by stawiali wniosek o odwołanie Marszałka Sejmu. Wie, iż wniosek będzie bezskuteczny, bo koalicja go wybroni. O co chodzi? Skąd to lizusostwo wobec Platformy? Chodzi o zachowanie urzędu wbrew umowie koalicyjnej (w drugiej połowie kadencji miał go zastąpić Czarzasty) – czy o poparcie jego kandydatury na Prezydenta RP?

Tusk udowodnił, że…

portret użytkownika Z sieci

Tusk po raz kolejny udowodnił, że 4.czerwca nie może być Świętem Narodowym związanym z dziedzictwem „Solidarności”. Dwukrotnie wystąpił przeciw dziedzictwu walki „Solidarności” z komuną. Po raz pierwszy, gdy w koalicji z postkomuną uczestniczył w obalaniu rządu Jana Olszewskiego, po raz drugi – gdy w koalicji z postkomuną odsuwał od władzy rząd Zjednoczonej Prawicy. Oba obalane przez niego rządy były popierane przez NSZZ „Solidarność”. Jego niedawne wystąpienie na wiecu „rocznicowym” w Warszawie nie zostawia wątpliwości – było pełne nienawiści do postsolidarnościowej centro-prawicy.

Niedopuszczalne!

portret użytkownika Z sieci

Zmarł żołnierz zaatakowany przez nachodźcę zza białoruskiej granicy nożem stanowiącym grot skonstruowanej przez niego piki. Żołnierz nie miał na sobie kamizelki ochronnej. Nie był też należycie przeszkolony.

Dwaj żołnierze zareagowali na pozorowane ataki nachodźców stojących po białoruskiej stronie granicy oddanie strzałów ostrzegawczych. Przyjechali funkcjonariusze żandarmerii i na oczach nachodźców skuli obu żołnierzy i zabrali ich do aresztu.

Nie wiem ilu

portret użytkownika witold k

Nie wiem ilu ich tak skuto ale już ich lubię

Media doniosły że żandarmeria założyła kajdanki kilku żołnierzom, którzy raczyli wykonać strzały ostrzegawcze. No. Wartownikiem byłem, strzały ostrzegawcze, wysyłałem. W tym wobec kolegów starszych rocznikiem.

Raczej większość żołnierzy z granicy z bękartem 1905 - Białoruskiej Republiki Papierowej, którzy do tej pory w III RP nie strzelali - w kajdankach winni wyjaśnić powody ślepego posłuszeństwa politycznym ignorantom by nie napisać dosadniej.

Ale nie o tym

DLACZEGO!

Mój 4 (ten z 1989r) czerwca

portret użytkownika witold k
Solidarnosc_logo.gif

z naszego archiwum

Pewnie się starzeję, choć raczej spełniam prośby portalu o potrzebie zapisywania naszej współczesnej historii. Był już „mój 13 grudnia” i nie tylko.

Mój 4 czerwca, a dokładnie 5, to wejście smoka w byłym Zakładzie Energetycznym Łódź-Teren.

portret użytkownika witold k

Węzeł gordyjski III RP

logo unia.jpg

Mowa o plątaninie o kunsztownie zawiązanym, bardzo splątanym węzłem z motłochowego łyka - połączenie jarzma z dyszlem. Choć refleksja powstaje w ramach kolejnej kampanii do fikcyjnego europejskiego paramentu i dotyczy przede wszystkim bękarta z "Magdalenki" to...

Owo splątanie zachodniego motłochu dotyczy Europejczyków; zaimportowany do Europy; Bliski wschód, Azja, Afryka nie jest podatna na masońskie oszołomstwo. Nie jest także podatne chrześcijaństwo tyle, że - zostało uśnięte z administracji projektu. Projektu Rewolucji październikowej obecne układu od Lizbony po Władywostok.

portret użytkownika witold k

Lech Parell szef Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych

polska_flaga01.jpg

Lech Parell rocznik 1967 czyli 14 latek jak idzie o datę przejęcia władzy w PRL przez Juntę Wojskową jest kombatantem odznaczonym Krzyżem Wolności i Solidarności. Pan minister raczył na Monte Cassino 2024 pomieszać Wojsko Polskie z Wehrmachtem.

Pamiętajcie o słynnej Linii Maginota

portret użytkownika Z sieci

Francuzi wybudowali wspaniałą linię betonowych schronów i transzei nasyconych działami i karabinami maszynowymi. Przedpola pełne był pułapek i min. Niemcy je sprawnie i szybko obeszli wybierając trasę przez Belgię. Belgia nie była traktowana jako zagrożenie dla Francji, była krajem zaprzyjaźnionym, więc „nie wypadało” na tej granicy budować zapór. Dlaczego teraz o tym piszę: bo bardzo poważna, opiniotwórcza gazeta opublikowała szkic zapór, jakie zostaną rozbudowane na granicy z Białorusią i z Rosją. Nie ma ich tylko wzdłuż 104-kilometrowej granicy z Litwą.

Samorząd daj nam wrócić Panie

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

z naszego archiwum

W tych dniach (27 maja) mija 25 lat od powrotu, jak mówiliśmy, Samorządu. Mija też pół roku kolejnej VII kadencji odrodzonego, jak jeszcze czasem mówią, Samorządu. No... Nie.

Nie ma Samorządu ani tego, którego nie udało się w pełni wprowadzić bo w zespołach okrągłostołowych nie rozumieli idei ani tych, którym na ten przykład ja służę. Takich, w których w referendach podejmuje się strategiczne uchwały, a radni to czteroletni (raz czasem dwa razy w życiu) przedstawiciele swoich coraz mocniejszych i większych środowisk ideowo-politycznych.

Buda czy Joński?

portret użytkownika Z sieci

Wielu łodzian stanie wobec problemu: na kogo oddać głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Głównym kandydatem PO w naszym regionie i mieście jest Dariusz Joński. Nie radzę mu ufać. To człowiek, który robił karierą w Lewicy. Doszedł do władz krajowych – po czym porzucił swych wyborców i przeszedł do PO. Kto raz zdradził, zapewne uczyni to po raz drugi. Czy będzie w Parlamencie Europejskim reprezentował interes Polski i swojego miasta, czy znajdzie innego „pana”? Wolę głosować na Waldemara Budę. Ten jest stabilny. Wierny swojemu miastu, krajowi, swoim wyborcom.

Subskrybuj zawartość