Skip to main content

Ostatnie odpowiedzi

 • Chodakiewicz: Trump na półmetku. Sprawdź, co się udało najbardziej znienawidzonemu amerykańskiemu prezydentowi   5 godz. 46 minut temu

  Jak CIA zwiąże, to będzie związane

  Felieton Stanisława Michalkiewicza: tygodnik „Najwyższy Czas"
  z 19 września 2018
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4309

 • Hańba Łodzi   1 dzień 2 godz. temu

  Proszę nie zmieniajcie jej nazwy na jakąś inną historyczną np typu Pierackiego. Niech będzie Bujnowska, po wsze czasy, ponieważ prowadzi do Bujen.

 • Międzyczteromorze   2 dni 4 godz. temu

  Jacek Wilk
  14 września o 11:02 ·

  Zachęcam do obejrzenia mojego najnowszego wystąpienia w programie "Tak czy Nie" w Polsat News. Wspólnie z p. Jackiem Protasiewiczem (PSL-UED) rozmawialiśmy m.in. o tym, czy Andrzej Duda powinien się wycofać ze słów o "wyimaginowanej wspólnocie".
  https://www.facebook.com/JacekWilkPL/videos/309875536467313/UzpfSTQ5OTY0...

 • Amnesty International   2 dni 4 godz. temu
 • Międzymorze w/g Stanisława Sędłaka   4 dni 5 godz. temu

  "Obecnie do tej rozszerzonej koncepcji wrócił Prezydent Kaczyński ale mimo wszystko miał za małe wpływy i czas temu nie sprzyjał."
  Tu się nie zgadzam, że Pan Prezydent nie miał możliwości manewru, ponieważ jest w Europie Mąż Stanu, który sobie świetnie radzi w każdej niesprzyjającej Jego Ojczyźnie sytuacji:
  http://trybunalscy.pl/node/9984

 • Amnesty International   6 dni 5 godz. temu

  Amnesty International jest częścią Departamentu Stanu USA
  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/amnesty-international-jest-czescia-de...

  Przecież władze w USA są na żydowskim pasku a PiS zbyt wolno realizuje roszczenia Przedsiębiorstwa Holokaust!!!
  W tej sytuacji administracja amerykańska czy chce czy nie chce musi poprzeć płomiennych obrońców demokracji w Polsce, którzy będą sprawniejsi w tworzeniu Judeopolonii nad Wisłą ze szlachtą jerozolimską jako siłą przewodnią.

 • Międzymorze w/g Stanisława Sędłaka   1 tydzień 3 godz. temu
 • Międzyczteromorze   1 tydzień 1 dzień temu
 • Michalkiewicz o ekstradycji Przywieczerskiego: Nawet jeśli zrobimy z niego kotlety to się nie pożywimy   1 tydzień 1 dzień temu
 • Michalkiewicz o ekstradycji Przywieczerskiego: Nawet jeśli zrobimy z niego kotlety to się nie pożywimy   1 tydzień 1 dzień temu
 • Międzyczteromorze   1 tydzień 3 dni temu
 • Międzyczteromorze   1 tydzień 4 dni temu

  7 Responses to Międzyczteromorze, czyli Polak, Bułgar – dwa bratanki

  masd napisał(a):
  3 września 2018 o 21:11

  Nie! Nie realizujemy Idei Międzymorza. W tej fajnej i popieranej, przez wielu, idei, jako przeciwwagi dla wpływów i dominacji w Europie kontynentalnej, Niemiec i Rosji, jest za dużo sprzecznych i wykluczających się interesów politycznych, gospodarczych i wręcz terytorialnych, jako zaszłości historycznych. Niestety. Szanowny Autorze Panie Piotrze, weźmy, tę Bułgarię i Pana idee 4-morza. Przecież to wywoła furię w Grecji, że ich Egejskie Morze mogłoby stać się nie ich. Grecja kłóciła się z pojugosłowiańską republiką macedońską o nazwę i nadal, chyba, ta sprawa nie została wyjaśniona i uzgodniona, a co dopiero mówić o czymś tak „ważnym” i „wielkim”, jak egejskie morze. Chyba, żeby przekonać Grecję, że największym ich wrogiem jest Unia Europejska, z jej najważniejszymi i podstawowymi kierownikami, w każdej sprawie, Niemcami i Francją. Zwłaszcza, że pomoc UE w czasie greckiego kryzysu okazała się pomocą dla niemieckich i francuskich banków. A Grecy jako naród handlowy może dałby się przekonać o tym, ze zostali wydudkani przez Germanie i Galów. Bułgaria zdaje się również ma z Grecją i Macedonią jakieś nie do końca uregulowane rachunki właśnie o macedońskie ziemie. Kilka dobrych dni temu w tv „wPolsce.pl” podano, że węgierski premier Orban zaproponował Rosji i Niemcom nowe rozdanie, nowy podział w Europie, bez udziału St.Zjed.A.P.!!???? Miałby polegać na oderwaniu od Rumuni prastarej węgierskiej ziemi – SIEDMIOGRODU (tak tego samego, skąd pochodził Król Polski niejaki Stefan Batory), dla zmyły zwanej Transylwania. Co w zamian miałyby dostać Rosja i Niemcy? Nie podano. Jednak rozumiem premiera Orbana, który pragnie dla Węgier odzyskać ziemie utracone po I wojnie światowej. I tak można znajdować sprzeczności i konflikty między państwami MiędzyTrój(czy Czwór)morza. Do tego Niemcy wprosiły się do konferencji Trójmiędzymorskiej, a prezydent Polski Duda do tego się przychylił. Dobrze to nie wygląda. A bez St.Zjed.A.P. taki układ przeciwważny Niemcom i Rosji się nie uda. Tak więc romantycznie marzmy w mrzonki, nie realnie, a tak bujając w obłoczkach ulatujmy wyżej i wyżej, niczym nasze elity we IX.1939 roku. Aż będzie buuummmm!
  pawel napisał(a):
  3 września 2018 o 21:33

  Podczas niedawnego meczu w Lidze Mistrzów pomiędzy Paok Saloniki a Benficą Lizbona na trybunach królował transparent o mniej więcej takiej treści: „MACEDONIA jest tu i tylko tu. I nigdzie więcej”.
  Piotr Bronisław Korzeniowski napisał(a):
  3 września 2018 o 22:46

  Bardzo fajnie, ale co Wielce Szanowny Pan masd zaproponuje zamiast moich a przede wszystkim Chodakiewiczowskich mrzonek.
  masd napisał(a):
  4 września 2018 o 15:58

  Szanowny Panie Piotrze sam Pan napisał, że sojusz z Ameryka jest egzotyczny, co się charakteryzuje, tym, że jedn z sojuszników nie zauważy, że partner został pokonany i okupowany przez ewentualnego wroga. Co do bomby atomowej, to od dawna o tym mówię i to jest naprawdę konkretny argument w polityce międzynarodowej. Co do reszty proszę zauważyć jak postępują Węgry, Czechy i Białoruś, ostatnio Turcja, i wiadomość z wczoraj – Irak, które starają się być elastyczne, manewrować między Rosją i Ameryką, wykorzystywać co się da dla własnych korzyści, za jak najmniejszą własną cenę. Dlaczego u nas i nasi (czy jeszcze nasi???) politycy nie bardzo potrafią to zrozumieć i w tym kierunku działać? Nie mam pojęcia. Niestety, wyżej tyłka się nie podskoczy, z tym potencjałem jaki mamy, niestety w związku z tym należy się dogadywać z komunistycznymi, Chinami i Rosją, po uprzednim określeniu za jaką cenę możemy, co możemy stracić, a co zyskać. Przed wszystkim należy wyzwolić gospodarkę z państwowej, urzędniczej, biurokratycznej i podatkowej niewoli. Starać się dążyć do bogactwa OBYWATELI polskiego państwa, a nie samego Państwa Polskiego. Państwo ma być bogate bogactwem mieszkańców i obywateli, a nie własnym budżetem. A ludzie bogaci, to ludzie wolni, podobnie państwo bogate, to państwo suwerenne i silne. Pan Chodakiewicz jest niewątpliwie bardzo dobrym fachowcem i sympatycznym człowiekiem, jest jednak doradcą Prezydenta USA, a nie polskich prezydenta i premiera. Może więc mieć nieco spaczone spojrzenie na relacje Polska – USA i szerzej USA – reszta świata. My mamy dbać o dobro naszego państwa i naszych rodaków, a nie innych i to, jak do tej pory za darmo, bez korzyści ekonomicznych i politycznych. Pan, jak się zdaje, Panie Piotrze, zna większość publicystyki pana Stanisława Michalkiewicza i powinien wiedzieć, o co chodzi w rozgrywkach, między mieżdnunarodnymi szachistami. A do tej pory banda czworga – PSLD oraz POPiS i ich pochodn, ich rządy od 1990 roku nie dbają o interesy polityczne i gospodarcze Polski i Polaków, a o sprawy obcych, często nam wrogich sił, a i owszem. Mam nadzieję, że wyczerpałem Pana ciekawość co do moich propozycji. Z poważaniem i uszanowaniem – masd
  realista z bliska napisał(a):
  4 września 2018 o 21:10

  Czyli krótko pisząc, wtrącając się w pyskówkę między Szanownym Panem Piotrem, a masd, to Polska powinna zrobić, a nie zrobi pod panowaniem kolejnych mutacji SLD/PSL i PO/PiS: 1) zdobyć rakiety i bomby atomowe (ale jak, od kogo, czy we własnym zakresie, zwłaszcza, że złoża uranu w Polsce zostały zrabowane przez ZSRR w latach 1944/1989, a zdolni naukowcy, fizycy i matematycy wyjechali???); 2) obniżyć maksymalnie i uprościć podatki; 3) rozszerzyć i ułatwić wolność gospodarczą dla obywateli polskich i dla każdego, kto będzie przestrzegał polskie prawo; 4) przywrócić karę śmierci; 5) upowszechnić i ułatwić zdrowym psychicznie, nie nałogowcom i nie kryminalistom, obywatelom Polski dostęp do broni palnej – https://www.pch24.pl/latwiejszy-dostep-do-broni–nie-w-czasie-rzadow-pis–kolejne-utrudnienia–jak-najbardziej,62591,i.html ; 6) w wyborach uczestniczyć powinni tylko obywatele, tak czynnie, jak i biernie, którzy nie mają zaległości podatkowych i są nie karani kryminalnie; 7) jak najszybciej opuścić Unię Europejską i wycofać się z wszystkich przez nią narzuconych ograniczeń, limitów i szaleństw, zwłaszcza w sferach ekonomicznej i obyczajowo-moralnej. I to by było minimum. Lecz próżno marzyć w takie mrzonki realistom, przy obecnych zaszłościach, układach i zależnościach, zwłaszcza od strategicznych partnerów europejskich – Szkoplandu i Kacapkraju oraz Najważniejszego Sojusznika naszego Najważniejszego Sojusznika i samego Najważniejszego Sojusznika. Paa!!
  AmerginMacEccit napisał(a):
  5 września 2018 o 16:35

  @realista,
  Drogi realisto, im nie zależy na zmianie jak sam zauważyłeś, ale by było tak jak było i bardzo fajnie
  system się doiło.
  Piotr Bronisław Korzeniowski napisał(a):
  5 września 2018 o 19:31

  Jeśli nie nudzi Cię czytanie „Najwyższego Czasu” to obowiązkowo i uważnie poczytaj teksty Chodakiewicza
  Za: http://prokapitalizm.pl/miedzyczteromorze-czyli-polak-bulgar-dwa-bratank...

 • Wielki Jubileusz przed nami   1 tydzień 5 dni temu
 • Bono zawołał w Berlinie „Beautiful Day” i stracił głos. A miał lansować Unię Europejską…   1 tydzień 6 dni temu

  rocznik 1960 zatem; u nas byłby to niechciany syn traktorzystki i junaka. (przypomnę synowie tychże wymyśli domy starości aby rodzicie im nie przeszkadzali; jaki ojciec taki syn.)

  No. Ojciec urzędnik matka też religijna. Inspirację wziął z religijnych śpiewów. Raczej Autor ma rację; Bono się zachłysnęło poprawnością dla kasy. Jest młody; może zdąży wrócić albo też jest emisariuszem pod przykrywką masonerii; może śpiewa o tej UE o której i my myślimy. Przypomnę. Siedziba w Warszawie wschodnie biuro Smoleńsk.

 • Stanisław Michalkiewicz w Bełchatowie   1 tydzień 6 dni temu

  Regularnie z dawnego dworca PKS w Piotrkowie Tryb. odjeżdżają minibusy. Najlepiej wysiąść na trzecim przystanku w Bełchatowie, skąd najbliżej do Kościoła na spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem. Gorzej z powrotem, ostatni minibus odjeżdża ok. godz. 20-stej. Jeśli chodzi o powrót do Piotrkowa to dysponuję trzema wolnymi miejscami w swoim samochodzie.

 • Wielki Jubileusz przed nami   1 tydzień 6 dni temu
 • Stanisław Michalkiewicz w Bełchatowie   1 tydzień 6 dni temu

  w piątek w Bełchatowie, a w niedzielę w Tomaszowie Mazowieckim

  godzina 16:00, Hotel Mazowiecki
  ul. Św. Antoniego 19
  Temat spotkania: „Jakich reform Polska potrzebuje?”

 • Wielki Jubileusz przed nami   2 tygodnie 2 godz. temu
 • Międzyczteromorze   2 tygodnie 4 godz. temu

  Wolontariuszy brak dlatego, że dla Admina portalu trybunalscy.pl każdy kto ośmieli się skrytykować posunięcia najlepszej ze zmian to kandydat do dożywotniej odsiadki w pensjonacie przy ul. Wroniej.

 • Międzyczteromorze   2 tygodnie 1 dzień temu

  Nie mamy jeszcze tagu "Międzymorze: wszystkie arty na ten temat funkcjonują pod tagiem "Majdan". Nie robimy z każdego artu wątku forum. Nie przyklejamy go. Wątek na forum to spięcie wszystkich publikacji na temat wątku. W artach maksymalnie usuwamy zbędne znaki (spacje) - zajmują miejsce i obciążają transfer.

  W zaistniałej sytuacji; uruchomienia wątku, w wolnej chwili do wątku przeniosę arty na temat Międzymorza. Mile widzimy wolontariuszy trybunalscy.pl

 • Międzyczteromorze   2 tygodnie 1 dzień temu
 • Międzyczteromorze   2 tygodnie 1 dzień temu
 • Międzyczteromorze   2 tygodnie 1 dzień temu
 • Wielki Jubileusz przed nami   2 tygodnie 5 dni temu
 • Energetycy świętowali wpatrując się w Świętego Maksymiliana   4 tygodnie 1 dzień temu
 • przewiesiłem ten art jako wątek w forum Nazaretu - mamy do czynienia ze zbędnym podwieszaniem każdego artu do forum. Forum to ten art który na pewno będzie dyskutowany. Wątek jest publiczny w Nazaret i KSE Łódź
 • dziękuję Ryszardowi w swoim imieniu i tych, ktorzy go znają
 • nie byłem nie tylko dlatego, że mam nadmiar innych ważnych spraw; także dlatego, że nasza działalność to cały czas element wycieczkowy i okazja do samo promocji tych, którzy już gorszą... mamy oto katolickich działaczy na dyrektorskich stołkach, ktorzy nie powiążą święta patrona z pracowniczymi alternatywnymi imprezami - na ten przykład.
 • ewidentny brak przyznania się do duszpasterstwa tak zwanego statystycznego pracownika
 • sama idea w KSE wcześniej duszpasterstwie zakłada elitarność co jest antykatolickie
 • brak jednoznacznego oczekiwania do spełniania członkowskich obowiązków zdeklarowanych członków w tym funkcyjnych: Sekretarz, skarbnik ect.
 • nierespektowanie obowiązku przynależenia do nazaret.trybunalscy.pl bez tego nie ma nic
 • zbędne dźwiganie przez środowisko ideowe swoich milczkiem opóźniaczy rondelka.

  Moja propozycja. List (papierowy na adres z potwierdzeniem) do wszystkich uczestników pielgrzymki ze wskazaniem, na konieczność konta w nazaret.trybunaslcy.pl. Brak aktywności = eliminacja ze środowiska.
  Stan taki trwa ponieważ ma swoich interesantów

  Chętnie zobaczę listę uczestników pielgrzymki. Czy był np. Witek Wojcik wielu straciliśmy. Cała lista by się przydała a nasze zakładowe środowiska mogą mieć własne grupy tematyczne z jedną wspólną: Nazaret.

  Takie pytanie. Czy wszyscy którym Piotrek po cichaczu podniósł uposażenie w tym stanowiska byli... Jeśli nie byli to mamy pełny obraz. Bo na pewno nie byli ci którym specjalnie nie podniósł - źródło antyklerykalizmu.

  Ja pracuje za dwóch... bo ten za którego pracuje nie pasował do koterii. Jestem po urazach i z chorobą niedokrwienną serca.

  Tak w skrócie wygląda duszpastersko-związkowa praca w RE

 • ...