Skip to main content

Ostatnie odpowiedzi

 • Wisława Szymborska nigdy nie przeprosiła swoich ofiar   4 dni 9 godz. temu

  Fakt jest następujący: Zaprotestowałem przeciw uświetnianiu imieniem Wisławy Szymborskiej jakiegokolwiek miejsca publicznego w Łodzi, ponieważ taki wniosek się w Łodzi pojawił. Przypomniałem, iż obok zasługującej na upamiętnienie istotnej części jej dorobku literackiego, należy brać należy także pod uwagę jej postawę ludzką w ciągu całego życia. Przypomniałem, że w czasach stalinowskich podpisała Rezolucję, w której „środowisko literackie Krakowa” popierało wyroki śmierci na niewinnych ludzi. Przypomniałem, że nieżyjąca już noblistka nigdy się do tej sprawy nie odniosła, ani za swój udział w tym haniebnej, podłej akcji – nie przeprosiła. Zasługuje ona moim zdaniem na miejsce w podręcznikach literatury pięknej, ale nie jako wzorzec do naśladowania przez pokolenia Polaków. Spotkałem się z atakami, których autorzy tę sprawę pomijali lub pomniejszali jej znaczenie, a próbowali moją ocenę „morale noblistki i jej zasługi jako człowieka i Polki” zastąpić sporami o tematy w tej sprawie poboczne. Nie uchylę się od podjęcia ich przy innej okazji, ale tu miałem nadzieję na jednoznaczne potępienie czynu haniebnego, polegającego na wsparciu sądowej zbrodni stalinowskiej – wyroku śmierci, który miał być wykonany na niewinnych ludziach. Pomyliłem się. Przykro.

 • Stop aborcji eugenicznej   4 tygodnie 4 dni temu
 • Stop aborcji eugenicznej   4 tygodnie 4 dni temu

  Nasze modlitwy zostały wysłuchane.
  Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego zachowali się uczciwie i odpowiedzialnie. Wreszcie skończy się koszmar polskich chorych Dzieci, koniec z holokaustem najmłodszych i niewinnych Rodaków
  https://bezprawnik.pl/wyrok-trybunalu...
  https://youtu.be/uAvMWX1JqJk

 • Stop aborcji eugenicznej   4 tygodnie 5 dni temu
  cytuję Marcin P.

  Czyli można zabijać ze względu na "podejrzenie" bo nie ma funduszu?

  Gdy tego typu apele kierowałem chociażby tutaj, jeszcze za czasów władzy PO-PSL wówczas nie podnosił Pan takiego argumentu.

  Ciekawym jest jak mocno można się gimnastykować, aby bronić tego karkołomnego prawnego bezprawia.

  Proszę zatem o informację o funduszu na opieką dla "seniorów" i czy Pan już na niego wpłaca, bowiem kolejnym krokiem tego szaleństwa będzie eutanazja.

  PS. Jestem ojcem chrzestnym dziewczynki, którą lekarze z tytułami profesorskimi chcieli zabić z powodu podejrzenia o ciężką, nieodwracalną chorobę. Matka nie dała się namówić na morderstwo, urodziła zdrową córkę.
  Takich przypadków znam wiele, nie są one odosobnione.

  Błagam, PiS już dawno gra w odkryte karty, warto czasem krytycznie na nich spojrzeć.

  Jasne. Biorę pod uwagę to, że zabiję się. Nie ważne jak to samobójstwo ma się nazywać. To moja prywatna sprawa. Państwo nie może i nie zabija jak rozumiem, bo nie znam tutaj prawa zapisów.

  JP II pokazał mam jak odejść. Całe lata męczył się w chorobie (pokazał jak godnie znosić chorobę) następnie mówi "pozwólcie mi i odejść do domu Ojca. Popełnił samobójstwo. Medycyna mogła jeszcze dać życia, klika dni czy tygodni. Moi mili parafianie. Może - tego nie wiem. Prawo karze lekarzowi zabić człowieka. Jeśli tak jest to musi to być zmienione. Powstać specjalistyczne ośrodki obsługujące takie życie. Fundusz powinien powstać jako forma odkomuszania naszych głów. To co się dzieje to zoologiczna niechęć do pisolandnii. Stan umysłu poza jakąkolwiek rozumnością. PS. Jeśli jesteś chrzestnym chorego dziecka to to znaczy, że nikt go nie zabił. Czego jeszcze nie rozumiesz. To się kupy nie trzyma. Ci oczekujący, to dobrze, stosownego zapisu w konstytucji czy gdzieś tam - jednoczenie walczą z państwem jego restrykcjami odnośnie rozprzestrzeniania się Covid-19. Chyba najwięcej to potrzebujemy domów wariatów.

 • Stop aborcji eugenicznej   4 tygodnie 5 dni temu

  Czyli można zabijać ze względu na "podejrzenie" bo nie ma funduszu?

  Gdy tego typu apele kierowałem chociażby tutaj, jeszcze za czasów władzy PO-PSL wówczas nie podnosił Pan takiego argumentu.

  Ciekawym jest jak mocno można się gimnastykować, aby bronić tego karkołomnego prawnego bezprawia.

  Proszę zatem o informację o funduszu na opieką dla "seniorów" i czy Pan już na niego wpłaca, bowiem kolejnym krokiem tego szaleństwa będzie eutanazja.

  PS. Jestem ojcem chrzestnym dziewczynki, którą lekarze z tytułami profesorskimi chcieli zabić z powodu podejrzenia o ciężką, nieodwracalną chorobę. Matka nie dała się namówić na morderstwo, urodziła zdrową córkę.
  Takich przypadków znam wiele, nie są one odosobnione.

  Błagam, PiS już dawno gra w odkryte karty, warto czasem krytycznie na nich spojrzeć.

 • Stop aborcji eugenicznej   4 tygodnie 6 dni temu

  Potrzebujemy funduszu, narodowego funduszu, na pomoc każdej rodzinie , która o to wystąpi. Działacze powinni publicznie deklarować ca 50% swoich dochodów na taki fundusz. Co robią? Walczą z polityczną władzą. Oszołomstwo!!! Jak walczą "wytnij wklej". Żaden nie pokaże wielodzeicioecioletnich przelewów na rodzinę doświadczoną. Co zatem mamy - komunę w jej bolszewickim źródle. Antypisizm to szaleństwo takie własnie jakie bolszewia urządzała

 • Nasz ból jest mniejszy niż ból starszych i mądrzejszych   4 tygodnie 6 dni temu
  cytuję Urszula Tondel

  Och!
  Wielce szanowny Panie Witoldzie, w jak gigantycznej jest Pan nieświadomości,
  a może to jest tylko taka gra z Pana strony, nie naiwność tylko wyrachowanie?
  Przez grzeczność optuję za naiwnością.
  Otóż poszukiwanie swoich zwolenników wśród tych, którzy brzydzą się zakłamywania historii i szkalowania własnej Ojczyzny, poprzez Kandydata na Urząd Prezydenta RP, wg Pana jest naganne gdy to czyni ktoś z Konfederacji, a gdy to "robi" Pan Prezydent Duda to jest O.k.
  Proszę dokładnie obejrzeć film
  http://trybunalscy.pl/node/11227
  Przedstawiciel głównego organizatora "Marszu milczenia" Rot Niepodległości nieustannie przeganiał z obszaru manifestacji Pana Piotra Korzeniowskiego, który dumnie kroczył z flagą " STOP 447". Niedługo potem Szef Rot Niepodległości wezwał polskich patriotów, żeby w drugiej turze wyborów prezydenckich nie oddawali głosów nieważnych a poparli Pana Andrzeja Dudę!!!

  nie plątaj Polityki z przerośniętymi ambicjami jednostek. Wiem; ordynacyjna proporcjonalna upośledziła nas. Znaczy konkurentów do polskiego tortu. Obraz jest zły tragiczny. Rozumiem że Urszula to jakieś nawiedzone dziewczę. Ale Taki Piotr Korzeniowski niedługo umrze ma ze 100 lat a głupi... Ja bym nie chodził z flagą STOP 447 a z flagą nie wynajmę, nie kupię żydowskiego majątku w Polsce. Napędzamy interesy np. żydowskie w Polsce. Na apel jakichś "patriotów" o bojkotowaniu żydowskich produktów; bez manifestacji, oświadczeń - cenę zmniejszyli o ca 20%. opróżnili magazyny z nadmiaru towaru. Więcej. Błyskawiczność przeprowadzenia akcji świadczy że są doskonale zorganizowani mają przewagę nad administracją tubylców.

 • Stop aborcji eugenicznej   4 tygodnie 6 dni temu

  Sz.P. Witold Kowalczyk

  22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy wniosek złożony przez grupę posłów o uznanie tzw. aborcji eugenicznej za niezgodną z Konstytucją RP.

  Z punktu widzenia ustawy zasadniczej zagadnienie przedstawia się jasno i klarownie: artykuł 38 Konstytucji mówi o „zapewnieniu każdemu człowiekowi prawnej ochrony życia”, artykuł 30 o „przyrodzonej i niezbywalnej godność człowieka”, która „jest nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych”, zaś artykuł 32 o tym, że „wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne” i „nikt nie może być dyskryminowany”.

  Bardzo prosimy o podpis pod petycją Fundacji „Jeden z Nas”, by w Polsce każde życie ludzkie było otoczone troską niezależnie od fazy rozwoju i stopnia niepełnosprawności.

  W związku ze zbliżającym się posiedzeniem Trybunału Konstytucyjnego poświęconym tzw. aborcji eugenicznej opinia publiczna potrzebuje świadectwa danego nie tylko konstytucyjnym, ale i naszym osobistym wartościom.

  Wcześniejszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego wydany 28 maja 1997 roku w sprawie niezgodności z Konstytucją tzw. przesłanki społecznej jako uzasadnienia aborcji stwierdza następująco:

  „Wartość konstytucyjnie chronionego dobra prawnego jakim jest życie ludzkie, w tym życie rozwijające się w fazie prenatalnej, nie może być różnicowana. Brak jest bowiem dostatecznie precyzyjnych i uzasadnionych kryteriów pozwalających na dokonanie takiego zróżnicowania w zależności od fazy rozwojowej ludzkiego życia. Od momentu powstania życie ludzkie staje się więc wartością chronioną konstytucyjnie. Dotyczy to także fazy prenatalnej”.

  Bardzo prosimy o podpisanie petycji by, w konsekwencji uznania przez Trybunał aborcji eugenicznej za niedopuszczalną, osoby niepełnosprawne i ich bliscy otrzymywali od państwa i organizacji społecznych niezbędne wsparcie ( tym finansowe i instytucjonalne).

  Nie jest naszym celem wywieranie w ten sposób jakiegokolwiek nacisku na niezależny organ sądowniczy.

  Jednak tylko silne państwo i silne organizacje społeczne, w sposób wolny od wrogości łącząc tradycję z nowoczesnością, cierpliwie i konsekwentnie mogą zbudować kulturę służby i autentycznego daru z siebie.

  Jan Paweł II, którego wspomnienie Kościół katolicki będzie przeżywał właśnie 22 października, podkreślał, że „miarą postępu ludzkości nie są zdobycze technologii, ale raczej stopień wrażliwości moralnej osiągnięty przez jej członków”.

  Podczas tego samego przemówienia 19 października 1986 we Florencji, kolebce i stolicy renesansowego humanizmu, wskazywał również, że „trzeba zapoczątkować nowy humanizm, w którym cenne osiągnięcia czasów współczesnych zostaną zintegrowane z trwałymi wartościami chrześcijańskiej koncepcji człowieka”.

  Dajmy świadectwo naszym wartościom, podpiszmy petycję o koniec aborcji eugenicznej w Polsce!

  Dziękuję za wszystko, co Państwo robią,

  Paweł Woliński z całym zespołem CitizenGO
  22 października 2020 roku Trybunał Konstytucyjny rozpatrzy wniosek złożony przez grupę posłów o uznanie tzw. aborcji eugenicznej za niezgodną z Konstytucją RP.

  Z punktu widzenia ustawy zasadniczej zagadnienie przedstawia się jasno i klarownie: artykuł 38 Konstytucji mówi o „zapewnieniu każdemu człowiekowi prawnej ochrony życia”, artykuł 30 o „przyrodzonej i niezbywalnej godność człowieka”, która „jest nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych”, zaś artykuł 32 o tym, że „wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne” i „nikt nie może być dyskryminowany”.

  Bardzo prosimy o podpis pod petycją Fundacji „Jeden z Nas”, by w Polsce każde życie ludzkie było otoczone troską niezależnie od fazy rozwoju i stopnia niepełnosprawności.

  W związku ze zbliżającym się posiedzeniem Trybunału Konstytucyjnego poświęconym tzw. aborcji eugenicznej opinia publiczna potrzebuje świadectwa danego nie tylko konstytucyjnym, ale i naszym osobistym wartościom.

  Wcześniejszy wyrok Trybunału Konstytucyjnego wydany 28 maja 1997 roku w sprawie niezgodności z Konstytucją tzw. przesłanki społecznej jako uzasadnienia aborcji stwierdza następująco:

  „Wartość konstytucyjnie chronionego dobra prawnego jakim jest życie ludzkie, w tym życie rozwijające się w fazie prenatalnej, nie może być różnicowana. Brak jest bowiem dostatecznie precyzyjnych i uzasadnionych kryteriów pozwalających na dokonanie takiego zróżnicowania w zależności od fazy rozwojowej ludzkiego życia. Od momentu powstania życie ludzkie staje się więc wartością chronioną konstytucyjnie. Dotyczy to także fazy prenatalnej”.

  Bardzo prosimy o podpisanie petycji by, w konsekwencji uznania przez Trybunał aborcji eugenicznej za niedopuszczalną, osoby niepełnosprawne i ich bliscy otrzymywali od państwa i organizacji społecznych niezbędne wsparcie ( tym finansowe i instytucjonalne).

  Nie jest naszym celem wywieranie w ten sposób jakiegokolwiek nacisku na niezależny organ sądowniczy.

  Jednak tylko silne państwo i silne organizacje społeczne, w sposób wolny od wrogości łącząc tradycję z nowoczesnością, cierpliwie i konsekwentnie mogą zbudować kulturę służby i autentycznego daru z siebie.

  Jan Paweł II, którego wspomnienie Kościół katolicki będzie przeżywał właśnie 22 października, podkreślał, że „miarą postępu ludzkości nie są zdobycze technologii, ale raczej stopień wrażliwości moralnej osiągnięty przez jej członków”.

  Podczas tego samego przemówienia 19 października 1986 we Florencji, kolebce i stolicy renesansowego humanizmu, wskazywał również, że „trzeba zapoczątkować nowy humanizm, w którym cenne osiągnięcia czasów współczesnych zostaną zintegrowane z trwałymi wartościami chrześcijańskiej koncepcji człowieka”.

  Dajmy świadectwo naszym wartościom, podpiszmy petycję o koniec aborcji eugenicznej w Polsce!

  Dziękuję za wszystko, co Państwo robią,

  Paweł Woliński z całym zespołem CitizenGO

 • Nasz ból jest mniejszy niż ból starszych i mądrzejszych   4 tygodnie 6 dni temu

  Och!
  Wielce szanowny Panie Witoldzie, w jak gigantycznej jest Pan nieświadomości,
  a może to jest tylko taka gra z Pana strony, nie naiwność tylko wyrachowanie?
  Przez grzeczność optuję za naiwnością.
  Otóż poszukiwanie swoich zwolenników wśród tych, którzy brzydzą się zakłamywania historii i szkalowania własnej Ojczyzny, poprzez Kandydata na Urząd Prezydenta RP, wg Pana jest naganne gdy to czyni ktoś z Konfederacji, a gdy to "robi" Pan Prezydent Duda to jest O.k.
  Proszę dokładnie obejrzeć film
  http://trybunalscy.pl/node/11227
  Przedstawiciel głównego organizatora "Marszu milczenia" Rot Niepodległości nieustannie przeganiał z obszaru manifestacji Pana Piotra Korzeniowskiego, który dumnie kroczył z flagą " STOP 447". Niedługo potem Szef Rot Niepodległości wezwał polskich patriotów, żeby w drugiej turze wyborów prezydenckich nie oddawali głosów nieważnych a poparli Pana Andrzeja Dudę!!!

 • Plenerowa wystawa z Centrum Myśli Jana Pawła II   4 tygodnie 6 dni temu
 • Nasz ból jest mniejszy niż ból starszych i mądrzejszych   5 tygodni 18 godz. temu
  cytuję Urszula Tondel

  Wielce szanowny Panie Witoldzie, czy dobrze zrozumiałam, iż Pan niczym nieomylny Heros z Gdańska jest
  ZA A NAWET PRZECIW?

  Zebrałbym 2 grupy ludzi. Powiedziałbym, że w przypadku gdyby na trener Izraela nie zostaliby wpuszczeni wyborcy - sztabowcy kandydata na prezydenta, to w ciągu godziny w innym miejscu np. w Gdańsku zbierze się inna część mięsa wyborczego i odda cześć pierwszym więźniom, wtedy niemieckiego obozu. Pytanie jest inne. Roztrząsanie naszej państwowej niemocy jest służbą Państwu czy zaprzaństwem. Jak mają nas szanować no jak! Na każdym kroku okazujemy się stadem świrów ku zadowoleniu założycieli PRL. To z tego postpeerelowskiego powodu przywódcy światowi mają nas za PRL a agentury wpływu robią pod siebie przy naszej naiwności, głupocie, oszołomstwu. Nie wspomnę, że sztabowcy zostali ograni 2 puszczono na teren Izraela, proponuję sprawdzić czy niebyli chrzczeni scyzorykiem.

 • Nasz ból jest mniejszy niż ból starszych i mądrzejszych   5 tygodni 18 godz. temu

  Wielce szanowny Panie Witoldzie, czy dobrze zrozumiałam, iż Pan niczym nieomylny Heros z Gdańska jest
  ZA A NAWET PRZECIW?

 • Nasz ból jest mniejszy niż ból starszych i mądrzejszych   5 tygodni 1 dzień temu

  1. Poseł Braun powinien wiedzieć, że nie ma tutaj przestępstwa wręcz przeciwnie jest prawo. Przestępstwem byłoby wpuszczenie Goi na terytorium Izraela. Posła tam nie było, potraktował ludzi jako swoje mięso armatnie. Powinien stracić mandat. Nie daleko stąd do watażki komunistycznego z 1970, 1976, 1981r
  2. Sąd ma okazję stanąć na wysokości zadania i poinformować kiedy Polska i Izrael ustaliła po pierwsze zakaz używania polskiej flagi i dokonała samoograniczenia dla polskich obywateli.
  3. Fakt pokazania sprawy w takiej formie jest dopuszczalny ze względu na podziemną niejawną aktywność państw. Także brak info na temat korzyści dla III RP z tytułu uznania przez Polskę eksterytorialności Izraela
  4. …

 • Marsz o wolność   5 tygodni 5 dni temu
 • Oczernianie Polski   7 tygodni 4 dni temu
  cytuję Marian Grotowski

  Ta pani to nie jakieś młode dziewczę, choć okresu okupacji nie może pamiętać. Ta pani topolityk wyrachowany. Niczego za darmo nie zrobi. Za pieniądze gotowa sprzedać własną Ojczyznę. Ryszard Czarnecki dobrze określił takich, którzy dla pieniędzy latają do obcych mediów pluć we własne gniazdo. Ktokolwiek dla pieniędzy czy politycznych korzyści w obcych mediach opluwa własny naród, własną Ojczyznę, szmalcownikiem jest i tyle.

  41 letni dzieciak, którym posłużono się:, naiwne, nawiedzone, zagonione w kozi róg. Żyd o takich mówi Goi. Jak toto nazywa Niemiec nie wiem.

  Przypomnę akcje z misiewiczami. Pokazałem wtedy ichnich misiewiczów.

  http://www.trybunalscy.pl/node/8780

  Myślę, że drugiego po Tusku misiewicza nie wezmą na wysoki żołd.

 • Oczernianie Polski   7 tygodni 4 dni temu

  Ta pani to nie jakieś młode dziewczę, choć okresu okupacji nie może pamiętać. Ta pani topolityk wyrachowany. Niczego za darmo nie zrobi. Za pieniądze gotowa sprzedać własną Ojczyznę. Ryszard Czarnecki dobrze określił takich, którzy dla pieniędzy latają do obcych mediów pluć we własne gniazdo. Ktokolwiek dla pieniędzy czy politycznych korzyści w obcych mediach opluwa własny naród, własną Ojczyznę, szmalcownikiem jest i tyle.

 • Raban 2020   11 tygodni 6 dni temu

  Funkcjonujące u nas poddomeny ulegną likwidacji. Grupy, środowiska, które chcialby zachować swoje domeny powinny to zgłosić.

 • Wstąpię do PiS… wątek na forum trybunalscy.pl   16 tygodni 18 godz. temu
 • Rozpylanie gazu i polewanie wodą na spacerniaku w okresie zimowym było uzasadnione?!   18 tygodni 5 dni temu
 • Męski Różaniec Publiczny w Piotrkowie Trybunalskim czyli moje wielkie rozczarowanie   20 tygodni 3 dni temu

  Sprawa sytuacji w której żona, w tym mama, nie sięga pozycji w jakiej się znalazła; jako tako jet ogarniana. Funkcjonują grupy, stowarzyszenia dopominające się wykazania praw męskich wobec damskich. W obu aspektach: małżeńskich i rodzicielskich.

  Mam zasadniczo posunięty pesel i widzę pozycję współczesnego taty. Coś jak dziś mówimy odnoście silników hybryda, bądź kompakt… Tej sytuacji nikt nie wskazuje, w żaden sposób, a jest to zupełna zmiana pozycji ojca w domu. Raczej na niekorzyść… i nie ma od tego odwrotu. Jest potrzeba pomimo stanu "tatomamy" wykazania taty...

  Zatem dołączam się do wpisu polecając duszpasterzom zwrócenie uwagi na wskazane zjawiska, pod ich opracowanie, i realizację oczywiście duszpastersko.

  Kiedyś „100 lat temu” na spotkaniu Forum Ruchów Katolickich w czasie dyskusji zwróciłem uwagę na związki małżeńskie, jak potem mówiliśmy niesakramentalne jako na sprawę, która powinna być otoczona przez Kościół.

  Zostałem potraktowany, jak nie wiem; wylała się na mnie fala oburzenia, zgorszenia, jakobym dokonał jakowegoś świętokradztwa. Dziś mamy dobrze funkcjonujące duszpasterstwa związków niesakramentalnych.

  Rozumem, że ten wpis dotrze do duszpasterza Różańca i sprawa będzie uwzględniona.

  Ewidentna zmiana, pozycji taty, w domu jest czymś oryginalnym godnym pokazania. Mowa o sytuacji w której żona to kolejne dziecko w domu. Zresztą bywa że i mąż to kolejne dziecko w domu. Autor skolei wykazał sprawę nierozgarniętego milicjanta w domu.

 • Raban 2020   21 tygodni 3 dni temu

  W pierwszym rzędzie zagrożone są grupy tematyczne. Chyba nie damy rady pozostać na (najnowszym) Drupalu - maszynie doskonałej- niewykorzystanej (do tej pory), jak na to pozwala. To co jest np KSE a jest zagrożone, to niepowetowana strata. Są grupy których nie szkoda. Szkoda: na Wordpress najpewniej nie będzie takiej możliwości. Serwis straci pozycję.

 • Leszek Miller dyscyplinuje Rafała Trzaskowskiego   22 tygodnie 6 dni temu

  Teraz Trzaskowski obnosi się ze swoimi ochami i achami nad postawą Lecha Kaczyńskiego w Gruzji. Ja jednak pamiętam szydercze słowa Bronisława Komorowskiego "Jaki prezydent taki zamach". Najważniejszemu kandydatowi opozycji w tegorocznych wyborach prezydenckich zabrakło wówczas odwagi żeby wytłumaczyć panu Komorowskiemu podłość jego wypowiedzi.

 • Marsz Milczenia nie dotarł do KL Auschwitz! Biało-czerwony marsz pamięci pierwszego transportu Polaków do KL Auschwitz   23 tygodnie 1 dzień temu
 • Nic się nie stało?   24 tygodnie 1 dzień temu

  Szczęść Boże,
  zapraszamy do ścisłej współpracy
  Urszula Tondel
  kontakt z nami:
  Grzegorz Zając
  okreg13krakow@konfederacjakoronypolskiej.pl

  Piotr Korzeniowski
  tel. 696040650
  okreg10piotrkow@konfederacjakoronypolskiej.pl
  W dniu 14.06.2020 roku będziemy
  w Oświęcimiu. Chcielibyśmy się tam z Panem spotkać.

 • Łowicka pielgrzymka do Częstochowy 2020 idzie…   25 tygodni 5 dni temu
  cytuję Marcin P.

  Jak wskazywałem (nie tylko tutaj) na niedopuszczalną ingerencję PiS w sprawy kościoła (sprawowanie mszy św.) zostałem oblany wiadrem pomyj. Jak wskazywałem niedopuszczalna uległość hierarchów kościelnych wobec zamykania kościołów pomyje wylane były po raz kolejny.

  Gdy napisał o tym Pan Kropiwnicki - komentarzy brak.

  Na szczęście (lepiej późno niż wcale) i Pan dostrzegł problem. Chyba wszystkim pomieszały się priorytety, rzeczy ważne z tymi mniej ważnymi. Bo co dla nas jest ważniejsze? Życie doczesne czy może życie wieczne?

  A zamknięte kościoły na święto Zmartwychwstania mówi samo za siebie, zarówno o rządzących jak i o hierarchach, czy szeregowych kapłanach. Są tacy co mieli odwagę się przeciwstawiać - niestety nieliczni. O prymasie Polski przez litość nie wspomnę...

  Mamy do czynienia z ewidentnym zaniedbaniem Kościoła. W tym wypadku, pielgrzymi powinni być potraktowani jak członkowie grupy potencjalnie zawirusowanej i wini być w kwarantannie. To czy taką aktywność ma finansowano ponieść Kościół, czy Państwo to sprawa z gruntu inna. Nie ma w Polsce podatku na Kościół. W tej sytuacji mowa jest o integralnym obowiązu Państwa we współpracy z Kociołem. Tak się dzieje i Prymas tu jest odpowiedzialnym pasterzem.